1 je lepšia než 0 | PRIMULUS

1 je lepšia než 0

David Buchta

Mnoho ľudí by chcelo uspieť rýchlo.

Najlepšie cez noc.

Zhodiť všetok prebytočný tuk v čo najkratšej dobe. Zarobiť veľký obnos peňazí vďaka jedinej dobrej investícií, či novému unikátnemu nápadu. Byť úspešnou hviezdou médií vďaka jednému vystúpeniu v talentovej show.

Všetko to znie lákavo, ale bohužiaľ úspech takto väčšinou nefunguje. Pokiaľ nepatríte medzi šťastné 3 % ľudí, ktorým sa to podarilo, nikdy Vás nič podobné nečaká.

Aká je teda najlepšia cesta k úspechu?

Bohužiaľ neexistuje žiadna skratka. Jediný zaručený recept na úspech je nasledujúci:

tvrdá práca + odhodlanie + trpezlivosť = úspech

Čo to znamená v praxi?

Každý deň buďte o niečo lepší, než deň predtým.

Každý deň sa priblížte aspoň o 1 % k Vášmu snu.

I keď ste si vytýčili veľké ciele, musíte sa naučiť k nim dôjsť krok po kroku. Väčšina ľudí si stanoví tak veľké ciele, že sa ich vlastne zľakne a ani sa nepokúsi o ich realizáciu.

Pokiaľ chcete ovládať nový jazyk, naučte sa každý deň 1 až 2 nové slovíčka. Toto Vám nezaberie ani 5 minút času, ale za mesiac je to takmer 60 nových slovíčok. Naviac po zhruba 20 dňoch sa z učenia stane návyk a vy potom môžete pomaly začať zvyšovať počet slovíčok za deň.

Chcete začať cvičiť, ale stále máte problém sa k tomu dokopať?

Zabudnite na zbytočné novoročné predsavzatia a začnite po malých krokoch už teraz. Ešte dnes večer urobte 5 klikov a 10 drepov. Nič viac. Ďalší deň zvýšte počet cvikov iba o 1% a urobte 6 klikov a 11 drepov. A tým to končí. Dáte si sprchu a pôjdete spať. A pozajtra?... Myslím, že ma chápete.

I keď zrovna neviete, čo presne by ste chceli dosiahnuť, i tak sa snažte byť každý deň aspoň o 1% lepší než včera.

Prečítajte si jeden nový článok z Vášho oboru. Naštudujte si pár stránok z nejakej vzdelávacej knihy. Urobte jeden dobrý skutok a pomôžte niekomu z Vášho okolia s nejakou maličkosťou.

Množstvo matematikov hovorí, že algebra sa dá uplatniť vo svete takmer na všetko.

Možno majú pravdu.

Pamätajte, že 1 je vždy viac než 0

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás