4 prírodné látky, ktoré nakopnú vaše libido a chuť na sex | PRIMULUS

4 prírodné látky, ktoré nakopnú vaše libido a chuť na sex

Máte občas problém s libidom?

Spomínate na dobu, kedy ste na sex mysleli celý deň, ale teraz sa radšej pozriete na film alebo zájdete s kamarátmi na pivo? Alebo je možná Vaša chuť na sex v poriadku, ale aj tak hľadáte prírodné látky zvyšujúce libido pre ešte vášnivejšie noc?

Máme pre Vás dobré správy.

Existuje veľa štúdií preukazujúcich vplyv niektorých látok na zvýšenie libida u mužov. A na tie sa dnes pozrieme.


TIP: Na začiatok vyskúšajte český a 100% prírodný produkt PRIMULUS na prirodzenú podporu testosterónu. PRIMULUS vyskúšalo vyše desiatky tisíc spokojných mužov v Česku a na Slovensku. Obsahuje iba prírodné a vedecky overené látky podporujúce optimálnu tvorbu testosterónu.

Kúpiť PRIMULUSBez ďalšieho zdržovania si poďme predstaviť látky podporujúce Vašu chuť na sex.

1) Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný)

Ide o najpopulárnejšiu bylinku pre mužov. Jej efekt na testosterón u mužov je dlhodobo známy.

Kotvičník má však aj preukázateľný vplyv na zvýšenie libida, dokáže zvýšiť hladinu DHEA a tiež oxidu dusnatého. Tým pádom kotvičník pomáha zlepšiť erektílne vlastnosti.

Viac libida, testosterónu a lepšej erekcie. Čo viac si priať. Nie nadarmo je kotvičník vďaka svojim účinkom považovaný za prírodnú náhradu modrej pilulky. Navyše dlhodobé užívanie kotvičníka nevykazuje žiadne závažné vedľajšie účinky.

Najlepší spôsob ako vyťažiť maximum z kotvičníka je urobiť si silný odvar z čerstvej bylinky. To však nie je vždy možné, preto je vhodné siahnuť po silnom extrakte tejto byliny vo vhodnom doplnku stravy. Napríklad tu.

2) Fenugreek (Senovka grécka)

Extrakt z tohto korenia dokáže zvýšiť libido a tiež silu orgazmu.

Diosgenin obsiahnutý v senovke je dôležitým prekurzorom tvorby pohlavných hormónov. Látka podporuje libido u zdravých mužov.

V štúdii (DB-RCM) užívalo 60 mužov denne dve tablety (600 mg) extraktu z Pískavice. U testovaných mužov sa zvýšilo sexuálne vzrušenie, orgazmus a doplnila sa celková energia a sila. Mladí muži si asi nedokážu predstaviť neschopnosť mať orgazmus, viacmenej tento problém trápi niektorých starších mužov.

Fenugreek mimo zvýšenia libida pomáha znížiť hladinu glukózy po jedle, budovať svalovú hmotu a chrániť telo pred tvorbou zápalov.

Vzhľadom k tomu, že samotná Pískavica je veľmi aromatická, je najlepšie ju užívať formou silného extraktu v podobe doplnkov stravy. Tu odkaz na multivitamín s obsahom 350 mg kvalitného extraktu.

3) Zinok

Zinok je zapojený do mnohých procesov v metabolizme buniek, riadi viac ako 100 enzýmov, pomáha pri syntéze DNA a je úzko spätý so zdravým reprodukčným systémom.

Zinok je tiež prvok, ktorý má veľký vplyv na zvyšovanie prirodzenej hladiny testosterónu vo Vašom tele a tým pozitívne ovplyvňuje chuť na sex. A to tak, že znižuje aktivitu enzýmu aromatázy, a tým zabraňuje premene testosterónu na estrogén.

Tu sú tie najdôležitejšie fakty, ktoré o zinku potrebujete vedieť:

  • znižuje aktivitu enzýmu aromatázy , čo je enzým zodpovedný za premenu testosterónu na estrogén
  • prirodzene zvyšuje hladinu testosterónu u zdravých mužov, predovšetkým ak majú v tele nedostatok tohto minerálu


Napríklad v tejto štúdii sa podával zinok vo forme síranu zinočnatého (3 mg / kg) skupine mužov, venujúcich sa záťažovej cyklistike. U skupiny mužov, ktorým bol takto zinok podávaný, výrazne stúpla hladina testosterónu oproti skupine, ktorej bolo podávané placebo.

Pre udržanie najdôležitejších funkcií endokrinných systémov by ste mali denne prijať okolo 15 mg zinku. To znamená, že by ste mali konzumovať veľké množstvo ustríc a steakov, ktoré sú bohaté práve na tento minerál, a ešte navyše zabezpečiť prísun zinku v iných formách, pretože zinok ako taký odchádza z tela. Teda suplementácia je v podobe doplnku stravy takmer povinná.

4) Vitamín D

Máte pocit, že ste v lete viac aktívni a plní (nielen sexuálna) energie?

Dôvodom je zvýšený obsah vitamínu D, ktorý si vaše telo syntetizuje cez slnečné lúče. A práve zvýšená hladina vitamínu D v tele má vplyv na hladinu testosterónu a vyšší sexuálny apetít.

Nižšie pár štúdií dokazujúcich tento fakt:

  • Napríklad táto štúdia zistila, že pri pravidelnom užívaní vitamínu D pri dennej dávke 3332 IU, sa u zdravých mužov hladina testosterónu zvýšila o viac ako 25%, v porovnaní so skupinou, ktorá dostávala iba placebo.
  • Ďalej bolo v tejto austrálskej štúdii zistené, že u starších mužov má nízka hladina vitamínu D spojitosť so zníženou hladinou voľného testosterónu.
  • Táto štúdia nám ukazuje, že muži, ktorí majú dostatok vitamínu D oplývajú tiež značne zvýšenou hladinou testosterónu v porovnaní s tými, ktorým tento vitamín chýba.


Na začiatku roka 2017 prišiel Štátny zdravotný ústav s prekvapivým zistením. Ich výsledky potvrdzujú, že menej ako 1% ľudí vo veku 18 - 90 rokov naplní svoju potrebu vitamínu D z obvyklej českej stravy.

A to predstavuje negatívny vplyv na zdravie najmä cez jeseň a zimu, kedy je nedostatok UV žiarenia (celú správu zo SZÚ si môžete prečítať tu).

A ako to napraviť? Ak ste v lete často v práci a nemáte dostatočný pobyt na slnku, alebo je zimné obdobie a slnko nesvieti, je potrebné doplniť vitamín D pomocou vhodného doplnku stavy - napríklad tu.

Záver

Vymenovali sme si 4 látky, ktoré dokážu nakopnúť vaše libido a hladinu testosterónu.

Nechce sa Vám hľadať v lekárni či na internete každú látku zvlášť? Máme pre vás jednoduché riešenie.

Možno to znie ako sci-fi, ale práve v Česku vznikol úplne prírodný a vysoko účinný doplnok výživy PRIMULUS, ktorý vám pomôže obnoviť stratenú hladinu testosterónu. PRIMULUS obsahuje všetky látky zo zoznamu vyššie + ďalšie vitamíny a minerály, ktoré potrebuje každý muž.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás