5 látok preukázateľne zvyšujúcich mužské libido (vedecky overené) | PRIMULUS

5 látok preukázateľne zvyšujúcich mužské libido (vedecky overené)

Máte občas problém s libidom?

Spomínate na časy, kedy ste na sex mysleli celý deň, ale teraz sa radšej pozriete na film alebo zájdete s kamarátmi na pivo?

Alebo je možno Vaša chuť na sex v poriadku, ale aj tak hľadáte prírodné látky zvyšujúce libido pre ešte vášnivejšiu noc?

Máme pre Vás dobré správy.

Existuje veľa štúdií preukazujúcich vplyv niektorých látok na zvýšenie libida u mužov. A na tie sa dnes pozrieme.

TIP: je potrebné upozorniť, že ak trpíte príznakmi nízkej hladiny testosterónu, žiadna z uvedených látok vám nemusí priniesť výsledky. Testosterón je totiž silne spätý vaším libidom. Pre začiatok vyskúšajte 100% prírodný produkt PRIMULUS na prirodzenú podporu testosterónu (obsahujúcu aj 2 extrakty zo zoznamu nižšie) a prečítajte si článok obsahujúci 25 tipov ako testoteron zvýšiť.

Vyskúšam PRIMULUS


Bez ďalšieho zdržovania si poďme predstaviť látky podporujúce Vašu chuť na sex.

1. Maca

Nielen že Maca zlepšuje kvalitu erekcie a spermií, má tiež vplyv na vaše libido. Peruánska kultúra dlhodobo považuje Macu ako za mužský životabudič a nie náhodou. Jedna zvieracia štúdia nám dáva o ich účinkoch jasný dôkaz.

V spomínanej štúdii (Urology, Apr 2000, Qun Yi Zheng) bol vždy umiestnený samec krýs do klietky s dvoma samičkami. Jednej skupine samčekov bola podávaná Maca a druhéj nie. Samčekovia kŕmení Maco dokázali mať sex 50 x za dobu 3 hodín! Išlo o veľký rozdiel v porovnaní so skupinou samčekov, ktorým Maca nebola podávaná. Tí toto tempo nedokázali zvládnuť.

2. Muira Puama

Maca pochádza z Peru a Muira Puama z rovnakého kontinentu. Z Brazílie. Niekoľko štúdií na ľuďoch dokazuje pozitívny vplyv tejto látky na mužské libido.

Napríklad v tejto štúdii bolo pri konzumácii Muira Puama zaznamenané zvýšenie libida až o 66% v porovnaní so skupinou na placebu.

3. Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný)

Ide o najpopulárnejšiu bylinku pre mužov. Jej efekt na testosterón u mužov je dlhodobo známy.

Kotvičník má však aj preukázateľný vplyv na zvýšenie libida.

Dokáže zvýšiť hladinu DHEA a tiež oxidu dusnatého.

Najlepší spôsob ako vyťažiť maximum z kotvičníka je urobiť si silný odvar z čerstvej bylinky. To však nie je vždy možné, preto je vhodné siahnuť po silnom extrakte tejto byliny vo vhodnom doplnku stravy. Napríklad tu.

4. Ženšen

Kórejský ženšen v jednej štúdii zlepšil kvalitu a dĺžku erekcie vďaka zlepšeniu tvorby oxidu dusnatého. Rovnaká štúdia preukazuje vplyv ženšenu na libido. Tento fakt potvrdzuje aj niekoľko zvieracích štúdií, kde bolo po užívaní ženšenu zaznamenané zvýšenie chuti na sex.

5. Fenugreek (Senovka grécka)

Extrakt z tohto korenia dokáže zvýšiť libido a tiež silu orgazmu.

Táto štúdia dokázala, že Fenugreek u zdravých mužov výrazne zvýšil chuť na sex a tiež schopnosť orgazmu. Mladí muži si asi nedokážu predstaviť neschopnosť mať orgazmus, viacmenej tento problém trápi niektorých starších mužov.

Fenugreek okrem zvýšenia libida pomáha znížiť hladinu glukózy po jedle, budovať svalovú hmotu a chrániť telo pred tvorbou zápalov.


za tím PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu. Poslední 4 roky přečetl snad všechny zahraniční studie a publikace na optimalizaci testosteronu. Důležité poznatky publikuje na tento blog.
Páči sa Vám tento článok?
Zdieľajte ho alebo pošlite svojim známym.
Späť na blog