5 menej známych výhod vysokej hladiny testosterónu | PRIMULUS

5 menej známych výhod vysokej hladiny testosterónu

David Buchta

Testosterón je pre nás mužov veľmi dôležitý.

Ovplyvňuje, či máte chuť na posteľové radovánky, či ste celý ceň unavený, nevrlý a taktiež má vplyv na rýchlosť priberania svalovej hmoty alebo spaľovanie podkožného tuku.

To všetko je obecne známe.

Dnes si ale predstavíme ďalšie výhody vysokej hladiny testosterónu, ktoré sa často neuvádzajú.

1) Menej tuku v tvári

Pokiaľ má muž vysokú hladinu testosterónu, môže sa to podpísať i na jeho tvári. Jeho tvár bude mať výraznejšiu čeľusť a typické mužské rysy.

Väčšina ľudí ale nevie, že vyššia hladina testosterónu kontroluje taktiež tukovú vrstvu v tvári. Existuje mnoho dôkazov naznačujúcich, že vyššia hladina testosterónu má za následok menšiu tvorbu podkožného tuku v tvári a tým i definovanejší tvar tváre.

2) Lepšia nálada

Vplyv testosterónu na mužskú náladu bol už doložený niekoľkými štúdiami. Poďme sa pozrieť na tie najzaujímavejšie z nich.

  • muži s veľmi nízkou hladinou testosterónu sa často sťažujú na depresie, zlosť, podráždenosť a zlú kvalitu života (štúdia, štúdia).
  • pokiaľ sa týmto mužom zvýši hladina testosterónu (väčšinou vďaka hormonálnej substitučnej liečbe), kvalita ich života, nálady a motivácie sa taktiež rapídne zvýši (štúdia, štúdia).

3) Zrýchlenie bazálneho metabolizmu

V porovnaní s mužmi s nízkou hladinou testosterónu, muži s vyššou hladinou môžu zjesť väčšie porcie jedla bez pribrania nechceného tuku.

Existujú pre to dva dôvody:

  • prvý je obecne známy a už sme o ňom písali v našom minulom článku. Testosterón totiž potlačuje tvorbu nových tukových buniek.
  • o druhom sa vie menej, ale pravdou je, že testosterón značne zvyšuje bazálny metabolizmus (štúdia, štúdia).

Pokiaľ chcete holdovať veľkému množstvu jedla, zamerajte sa najskôr na zvýšenie svojho testosterónu.

4) Ženy milujú testosterón

Tento bod je jasný a vychádza zo zákonov matky prírody.

Ženy sú pudovo a často nevedomky priťahované silnými, sebavedomými a plodnými mužmi. A všetky tieto body spĺňajú muži s vysokou hladinou testosterónu.

Okrem toho existuje štúdia preukazujúca, že ženy sú schopné i vysokú hladinu testosterónuvycítiť“. Ženy totiž z evolučných dôvodov hľadajú tie najlepšie gény pre svojich potomkov a muži s vysokou hladinou testosterónu sú presne z evolučného hľadiska najlepšou voľbou.

Na druhú stranu reagujú podobne muži. Tí sú zase viac priťahovaní ženami s vysokou hladinou estrogénu.

5) Zlepšenie krvného obehu

Testosterón zvyšuje tvorbu oxidu dusnatého a tým podporuje krvný obeh v tele.

Testosterón stimuluje enzým, ktorý syntetizuje oxid dusnatý a tým podporuje tvorbu tejto dôležitej látky v tele.

A čo má oxid dusnatý v tele na starosti? Rozširuje a uvoľňuje tepny a cievy. Tento fakt je dôvodom pozitívneho vplyvu vyššej hladiny testosterónu na kardiovaskulárne zdravie. Ako je zrejmé, nízka hladina testosterónu je nielen nežiadúca, ale taktiež nezdravá či dokonca nebezpečná.

Pokiaľ Vás téma oxidu dusnatého zaujíma viac, určite si prečítajte náš obsiahly článok tu.

Záver

Zvyšovanie testosterónu prináša každému mužovi nespočetné množstvo benefitov.

Budete sa cítiť lepšie, budete ľahšie tvoriť svalovú hmotu, lepšie páliť podkožný tuk, zlepší sa Váš sexuálny život, budete atraktívnejší pre ženy, budete šťastnejší, zdravší a sumár výhod by mohol ešte dlho pokračovať...

Zdroj: www.anabolicmen.com – so zvolením autora

PS: Pre viac tipov na zvyšovanie hladiny testosterónu si prečítajte 25 tipov, ako zvýšiť hladinu testosterónu.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás