5 najlepších mobilných aplikácií moderného muža | PRIMULUS

5 najlepších mobilných aplikácií moderného muža

Ing. Jan Klusák

Doba, kedy mobilným telefónom šli lúskať orechy a hra „SNAKE“ či had (na ktorej nejeden z nás odpálil gombíky klávesnice svojho mobilného miláčika) bola vrcholom vývojárov aplikácii, sú už dávno preč.

Ako sa hovorí: „Pokrok nezastavíš!“.

Či si to chceme pripustiť alebo nie, mobilný telefón sa dnes stal neodmysliteľnou súčasťou našich životov. Používame ho pri práci, pre zábavu, pri športe, pre robenie fotiek, behom spánku a ktovie na čo ešte.

Softvéroví inžinieri chrlia jednu aplikáciu za druhou takmer rýchlosťou blesku a bežný užívateľ má potom problém vyznať sa, k čomu ktorá aplikácia slúži.

Preto som sa rozhodol vybrať 5 tých najlepších aplikácií (aspoň pre mňa), ktoré by ako modernému mužovi vo Vašom mobilnom zariadení nemali chýbať. Tieto aplikácie slúžia nielen pre prácu a zábavu, ale uľahčia Vám i každodenné rutinné úlohy a môžu Vám i spríjemniť život.

Tu sú:

1. Evernote

Jedná sa o moderný pracovný priestor a taký dosť vychytaný poznámkový blok. Synchronizuje Vaše poznámky vo všetkých zariadeniach, na ktorých ho máte nainštalovaný.

Môžete tu vytvárať poznámky s dátumami ich vytvorenia a svoje poznámky zdieľať so svojimi kolegami, robiť fotky, ktoré je možno rovnako zdieľať, písať upomienky a organizovať tak dôležité schôdzky. Rovnako je možné vkladať dokumenty a prezentácie. Všetky poznámky potom ľahko vyhľadáte podľa Vášho popisu.

Zaujímavou možnosťou je funkcia „pracovný chat“, s ktorou môžete diskutovať o jednotlivých poznámkach online či preposlať poznámku kolegovi na jeho e-mail. Aplikácia je veľmi prehľadná a štítky Vám ušetria drahocenný čas.

Aplikácia ďalej dokáže k jednotlivým poznámkam pripojiť i GPS polohu, zobrazuje čas úprav a samozrejme môžete nastaviť i upozornenie danej úlohy.

Aplikácia je k dispozícii buďto v bezplatnej verzii alebo za príplatok cca 100 Kč vo verzii premium.

Sťahujte pre:

pre zariadenia Android
pre zariadenia iOS
pre zariadenia Windows

2. Dropbox

Kto z Vás by to nepoznal – chcete premietnuť doma prácne pripravenú prezentáciu svojmu tímu a flashka, na ktorej ste ju mali uloženú, zostala na stole doma vedľa počítača. A presne preto bola svojimi vývojármi navrhnutá táto super aplikácia – aby ste už nikdy nemuseli ťahať svoje dokumenty, súbory či fotky na prenosných médiách. S pomocou dropboxu ich máte kedykoľvek k dispozícii vo všetkých zariadeniach, v ktorých je dropbox nainštalovaný.

Ďalšími nástrojmi sú:

• zálohovanie dokumentov pre možnú obnovu,
• zdieľanie dát i s užívateľmi, ktorí Dropbox nepoužívajú,
• vysoká rýchlosť aktualizácií,
• základný priestor 2 GB zdarma,
• ochrana všetkých súborov šifrovaním,
• algoritmus AES-256,
• zdieľanie medzi iPhone, iPad, Android, a BlackBerry.

Aplikáciu dropbox môžete spravovať v online móde alebo stiahnuť do počítača na www.dropbox.com a do svojich mobilných zariadení si ju nainštalujete na:

pre Android zariadenia
pre zariadenia iOS

3. Slack

Vždy som si myslel, že mobilný telefón a SKYPE sú tie najlepšie nástroje tímovej komunikácie (keď samozrejme nepočítam osobné stretnutie, ktorému sa žiadna aplikácia nikdy nevyrovná) než mi môj kolega povedal o SLACK.

O čo teda vlastne ide?

K jednoduchému vysvetleniu použijem rovnako jeho slová: „Je to SKYPE na steroidoch“.

Ale teraz vážne. Slack je komunikačný nástroj pre efektívnu tímovú komunikáciu. Ako už samotné motto SLACKu (Be less bussy – buďte menej zaneprázdnený) napovedá, táto aplikácia Vám pomôže uľahčiť tímovú či inú komunikáciu a ušetriť to najcennejšie, čo máte – ČAS!!!

Pomocou SLACKu môžete efektívne komunikovať so svojím tímom, zdieľať svoje myšlienky, fotky, názory, videá, ale hlavne, v SLACKu môžete triediť Vašu komunikáciu podľa tém, a tým ušetriť naozaj mnoho času hľadaním viet či úloh, dávno stratených v kontexte inej komunikácie.

Samozrejme môžete komunikovať odkiaľkoľvek, pomocou počítača, tabletu či mobilného telefónu, pre ktoré je SLACK k dispozícii.

Sťahujte na:

www.slack.com

alebo

https://slack.com/downloads – pre zariadenia iOS či ANDROID.

4. Runtastic PRO

Športujete? – tak s touto aplikáciou určite začnete. Táto fitness a bežecká sledovacia aplikácia Vás isto dostane do formy (alebo minimálne trošku vyhecuje k tomu niečo so sebou robiť.)

Runtastic používa GPS, aby ste si mohli merať a zaznamenávať svoje výkony behom fitness aktivít, behu či jazde na bicykli, merať ich a zdieľať so svojimi priateľmi.

VLASTNOSTI & VÝHODY FITNESS APLIKÁCIE:

  • reálny hlasový tréner: audio spätná väzba podľa Vášho osobného nastavenia,
  • mapuje tréningy v reálnom čase pomocou GPS a monitoruje pokrok cvičenia,
  • osobný denník tréningov, pokročilé štatistiky a grafy,
  • mapy: detailné zobrazenie aktuálnej pozície a možnosť spätného prehliadania trasy (Google Maps),
  • vytváraj, prehliadaj, hľadaj trasy a ulož si ich do svojho Android telefónu
  • prispôsobiteľné nastavenie dashboardu: zobrazuj preferované tréningové štatistiky (doba trvania, vzdialenosť, tempo, rýchlosť, tepová frekvencia, spálené kalórie, stúpanie, čas, odporučenie doplnenia tekutín po tréningu a ďalšie) behom svojich cvičení.
  • Zdieľanie športovej aktivity na Google+, Facebook, Twitter, WhatsApp a na email.

Je toho omnoho viac, preto neváhajte a sťahujte na:

pre zariadenia ANDROID
pre iOS

5. LinkedIn

Neviem, či ste si to všimli, ale táto doba je proste doba „Sociálnych sietí“. Obzvlášť medzi mladými ľuďmi sú Facebook, Instagram, Twitter či Snapchat slová, ktoré používajú častejšie než čokoľvek iné.

Nerád by som sa tu rozpisoval o fotkách s našpúlenými perami pred zrkadlom, x – tisíc variácií toho, čo ste mali na obed či Vašich výkonov vo fitku.

Rád by som z toho množstva všetkých sociálnych sietí vyzdvihol práve LinkedIn – profesijne a hlavne seriózne zameranú sociálnu sieť.

Na tejto sociálnej sieti sa stretávajú profesionáli z celého sveta, zdieľajú svoje pracovné záujmy, úspechy či rady.

Profesionálna verzia LinkedIn má niekoľko prémiových módov, či už chcete pomôcť s výberom novej práce – Job Seeker, podporiť svoje podnikanie – Business Plus, nájsť potencionálnych klientov na trhu – sales Navigator Professional, či nájsť vhodných kandidátov či zamestnancov pre Vašu firmu – Recruiter Lite.

LinkedIn má v súčasnosti viac než 400 miliónov užívateľov a jeho sieť sa stále zväčšuje.

Na svojom profile môžete zdieľať svoj životopis, profesionálne úspechy či záujmy. LinkedIn je rovnako vítaným pomocníkom recruiterov a headhunterov, ktorí Vás ako potencionálnych záujemcov o lepšiu prácu môžu ľahko osloviť.

Svoj profil môžete spravovať pomocou web aplikácie na www.linkedin.com alebo z mobilných zariadení, pre ktoré si môžete stiahnuť aplikáciu na:

pre zariadenia ANDROID
pre zariadenia iOS

Záver

Ako som už zmienil na začiatku tohto článku – žijeme v elektronickej dobe a mnoho ľudí (vrátane mňa) by si už bez mobilu, notebooku či tabletu nedokázal život vôbec predstaviť.

Rád by som preto na záver zdôraznil jednu vec: V tejto hektickej dobe sú síce elektro-pomocníci takmer nutnosťou, ale osobný kontakt s druhými nenahradí žiadna aplikácia.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás