Ako čo najrýchlejšie bojovať s nachladnutím? | PRIMULUS

Ako čo najrýchlejšie bojovať s nachladnutím?

Pokiaľ ste pre prevenciu urobili úplne všetko a aj tak ste uľahli do perín, pretože Vás sklátila zákerná choroba v podobe nádchy a nachladnutia, zabojujte s ňou ako chlap.

Tekutiny

V prvom rade sa prelejte tekutinami v rôznej podobe. Voda obsahuje prirodzene histamín a medzi pitím džúsu a čaju zaraďte i čistú vodu. Akonáhle ju niečím ochutíte, stráca prirodzený účinok. Pokiaľ si o tom chcete zistiť viac, nájdite si rozhovory s Dr. Batmanghelidjem, ktorý hovorí o vode inak. Vynechajte kávu, silný čierny čaj a všetky nápoje obsahujúce kofeín a taktiež alkohol.

Za overený liečebný nápoj sa pokladá i vymačkaný celý citrón, zaliaty horúcou vodou a dochutený medom. Určite to ale nepreháňajte s moc horúcou vodou, nech nezničíte vitamíny. Dajte takú teplotu, aby ste mohli nápoj ihneď vypiť.

Trochu drsnejší ruský recept proti nachladnutiu je stredne veľký pohár vodky s čiernym korením, doplnený veľkým množstvom čerstvého cesnaku a cibule. Pokiaľ vás bolí ucho, na rovnakej strane žujte žuvačku, aby sa uvoľnil tlak v uchu. I to je ruský recept a pomáha. Vypadá to až moc jednoducho, ale pokiaľ sa nejedná o silne rozvinutý zápal, úľava sa dostaví.

Výživa

Horúci vývar postaví na nohy i ťažko nemocných. Prababičky dobre vedeli, čo robia. Je jedno, či sa v hrnci varí kura, sliepka či hovädzie. Kvalitný vývar je stávkou na istotu.

Cesnak a cibuľa ako prírodné antibiotikum jednoducho funguje. Spoľahlivo ničí víry a baktérie. Pridajte cesnak k vývaru, dajte si hrianku a vymačkajte šťavu z cibule. Mimochodom, pokiaľ dáte cibuľu do kameninovej nádoby do miestnosti, vtiahne do seba bacily. Viete, prečo sa kedysi vešala cibuľa a cesnak na trámy? Toto je ten pravý dôvod.

Napríklad sibírske recepty to uvádzajú dodnes.

Na chrípku a nachladnutie pomáha i zázvor s protizápalovými vlastnosťami. Uľaví od kŕčov priedušiek a zmierňuje bolesť na prsiach. Môžete čerstvý zázvor i žuť. Taktiež je možnosť užívať lyžicu medu zmiešaného s vymačkanou šťavou z čerstvého zázvoru. Zázvorový čaj pomáha taktiež od bolesti hlavy i žalúdočných a cestovných nevoľností.

Zapojte vitamíny, hlavne vitamín C. Zvýšte prísun čerstvého ovocia a zeleniny. Vymačkajte si citrón do vlažnej vody. Vitamínom C sa nepredávkujete, nadbytočné množstvo sa prirodzene vylúči.

Dajte si taktiež kyslú kapustu, má nadmerné množstvo vitamínu C. V čreve je až 70% buniek imunitného systému, v tráviacom trakte všetko začína i končí. Zdravé črevá sú základom zdravej a silnej imunity.

Úžasná echinacea je považovaná za bylinu severoamerických indiánov. Stimuluje bunky imunitného systému. Stavte ale i na skorocel, šalviu na kloktanie alebo rakytník rešetliakový. Ten má napríklad 10x viac vitamínu C než citrusy. Pomáha i harmanček, lipa, pamajorán, pľúcnik lekársky, vŕba biela či kapucínka.

Na zapchatý nos a dutiny

Horúca para je pre váš nos najľahším uvoľnením. Takže hrniec s horúcou vodou, cez hlavu osuška a nádych, výdych. Môžete si dať i horúci kúpeľ plný bylín alebo liečivej soli a taktiež vliezť do kúpeľne a pustiť horúcu sprchu. Robte to ale iba v prípade, ak nemáte horúčku a taktiež pokiaľ je niekto doma. Mohlo by sa Vám v kúpeľni urobiť nevoľno. Horúca para uľaví Vášmu nosu i boľavým dutinám. Pomáha i kúpeľ s nohou v horúcej vode, najmä pred spaním.

Namiesto nosných kvapiek soľný roztok, ktorým vypláchnete nos. Vyrobte ho rozpustením trošky morskej soli vo vlažnej vode. Dá sa kúpiť i v lekárni alebo ho nahraďte vincentkou v spreji. Pokiaľ ju budete taktiež vlažnú popíjať, zdravie sa zaručene dostaví. Znižuje opuch nosnej sliznice a odstráni i mikroorganizmy.

Na záver namažte nos liečivou masťou s obsahom harmančeka či jemného mentolu. Pokiaľ doma nič nie je, použite olej či sadlo.

Od nádchy Vám môžu pomôcť i kvapky Tea Tree oleja v aróma lampe. Pokiaľ ich už používate, zmiešajte ich s prírodným olejom a nos potrite niekoľkokrát denne. Pozor ale na prasklinky a odreniny okolo nosu, nech Vás to moc neštípe. Príjemná vôňa spolu s vdychovanými antiseptickými silicami pomôže uzdraviť sliznicu dýchacích ciest.

A pokiaľ ste skutočne chorý, musíte do postele, nedá sa nič robiť. Odpočinok je dôležitý. Najdôležitejšie je nachladnutie jednoducho vyležať a zostať doma v pokoji. Neriskujte komplikácie a zložité predlžené obdobie liečby. Pri prvých príznakoch nachladnutia jednoducho vkĺznite do teplej postele pod teplú deku a odpočívajte. Telo si neduhy stráda a môže sa potom stať, že nespočetnekrát chorobu prechodíte a po pár rokoch sa Vám to napočíta a doženie Vás to aj s úrokmi.

Tento článok je napisán externým autorom.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás