Ako si urobiť svoj vlastný multivitamín pre vyššiu hladinu testosterónu? | PRIMULUS

Ako si urobiť svoj vlastný multivitamín pre vyššiu hladinu testosterónu?

David Buchta

V súčasnej dobe je náročné získať vitamíny a minerály iba zo stravy. Potraviny sú chemicky ošetrené a dôraz je kladený skôr na ich rýchle pestovanie, než na samotnú kvalitu. Z tohto dôvodu sa odporúča upraviť deficit vitamínov prostredníctvom vhodného doplnku stravy.

Pokiaľ ale z nejakého dôvodu predsa len chcete zostať u čisto prírodnej formy konzumácie vitamínov a minerálov(a máte k dispozícii kvalitný zdroj potravín), je tento článok pre Vás.

Pripravili sme zoznam potravín, ktoré si môžete pripraviť ako jednoduché jedlo a pritom dodáte telu všetky nevyhnutné látky pre optimálnu tvorbu testosterónu.

Pokiaľ čítate náš blog pravidelne, tak viete, že medzi najdôležitejšie látky pre podporu Vášho najdôležitejšieho hormónu patrí zinok, horčík, vitamín D, selén a vitamín C. Preto sme vybrali tie najlepšie potraviny, ktoré Vám uvedené minerály a vitamíny poskytnú v tom správnom množstve.

Ako si urobiť vlastný multivitamín?

Niektoré z potravín obsahujú aj pri malej dávke veľký obsah účinných látok. Jedným z príkladov sú para orechy, kde dávka iba 4-5 orechov pokryje 100-150% dennej dávky selénu. Preto využijeme tieto potraviny a vytvoríme si vlastné „multivitamínové jedlo“, ktoré pokryje potrebné vitamíny a minerály pre optimálnu tvorbu testosterónu.

A ako také jedlo vypadá?

- 4 para orechy(brazílske orechy)
- 100 g brokolice alebo kelu
- 150 g dyňových semiačok
- 5 miešaných vajec
- 100 g šampiňónov
- 2 – 3 zemiaky
- 100g kyslej kapusty

A prečo práve tieto potraviny?

Para orechy

100 gramov týchto orechov obsahuje 1920 mcg(mikrogramov) selénu, čo odpovedá 2800% odporučenej dennej dávky(DDD). Pre naše účely nám stačí 4-5ks para orechov, ktoré vydávajú potrebnú dávku selénu.

Selén je výborný antioxidant, ktorý má podľa niekoľkých štúdií pozitívny vplyv na hladinu testosterónu.

Brokolica alebo kel

Obe potraviny sú bohaté na vitamín C. 100 gramov brokolice obsahuje 150% DDD tohto dôležitého vitamínu. Brokolica je ďalej bohatá na vitamín A (325% DDD).

Obe potraviny obsahujú enzým nazývaný DIM, ktorý pomáha telu zbavovať sa estrogénu a tým zanecháva viac priestoru pre tvorbu testosterónu.

Vitamín C mimo iné chráni bunky testosterónu pred oxidáciou a dokáže ich taktiež regenerovať. V jednej štúdii bol vitamín C schopný zvýšiť hladinu testosterónu v Leydigových bunkách.

Dyňové semiačka

Tie sú bohaté na zinok a horčík, čo sú nevyhnutné minerály pre optimálnu tvorbu testosterónu. 150 gramov dyňových semiačok obsahuje 200% DDD horčíku a 100% DDD zinku.

Miešané vajíčka

Vajce obsahuje 11% DDD vitamínu D a ďalej 8% DDD vitamínu B12. 5 vajec pokryje takmer polovicu odporučenej dávky pre tieto dôležité vitamíny.

Vajce naviac obsahuje zdravé tuky a cholesterol, ktorý je stavebným kameňom pre tvorbu testosterónu.

Šampiňóny

Táto potravina môže patriť medzi jeden z najkvalitnejších zdrojov vitamínu D. Nutnosťou je však šampiňóny nechať minimálne po dobu 60 minút na priamom slnečnom žiarení. Huby dokážu slnečný svit premeniť na vitamín D, ktorý sa potom takmer nevytráca ani pri tepelnej úprave(stratí iba okolo 15% vitamínu, zbytok je v šampiňónoch uchovaný).

Zemiaky

Stredne veľký zemiak obsahuje 30% DDD vitamínu B6, takže 3 kusy Vám dostatočne pokryjú dennú dávku. Zemiaky ďalej obsahujú draslík, ktorý je blahodarný pre Váš testosterón.

Kyslá kapusta

Jedná sa o výborný zdroj vitamínu K2, ktorý podporuje tvorbu testosterónu. Ďalej kyslá kapusta obsahuje živé baktérie – probiotiká, ktoré podľa posledných výskumov majú výrazný efekt na tvorbu testosterónu, zníženiu stresu a zlepšeniu pohyblivosti spermií.

Záver

Pokiaľ chcete získať základné vitamíny a minerály pre optimálnu tvorbu testosterónu čisto z potravín, určite skúste nami odporučené jedlo popísané vyššie.

V prípade, že hľadáte kvalitný doplnok stravy, ktorý mimo uvedené minerály a vitamíny naviac obsahuje extrakty z bylín a extrakt z čierneho korenia pre lepšiu vstrebateľnosť, určite vyskúšajte PRIMULUS – multivitamín moderného muža.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás