Ako súťaživosť a víťazstvo dokáže zvýšiť hladinu testosterónu? | PRIMULUS

Ako súťaživosť a víťazstvo dokáže zvýšiť hladinu testosterónu?

Muži sú už od prírody súťaživí.

Takmer vo všetkých oblastiach ich života môžete nájsť niečo, v čom súťažia s ostatnými.

Tuto prirodzenú mužskú vlastnosť ovplyvňuje z veľkej časti primárny mužský hormón testosterón. V dnešnom článku sa pozrieme tomuto fenoménu na zúbky a ukážeme si, ako tento fakt môžete využiť k svojmu vlastnému prospechu a zvýšiť tak svoju hladinu testosterónu takmer okamžite.

Všetko úplne zdarma :)

Muži a súťaživosť

Každý muž je súťaživý a ten, kto hovorí, že nie je, klame (alebo má práve nedostatok mužského hormónu testosterónu).

Vidíme to snáď každý deň.

Chceme mať lepšie auto, než má náš sused.

Zarábať viac peňazí, než naši známi (a hneď ako dostaneme pridané, všetci títo známy novú informáciu musia dostať čo najskôr...)

Mať krajšiu priateľku, väčší byt a rozumnejšie dieťa.

Súťaživosť je hlboko zakorenená v mužských génoch a ich história siaha až do doby, kedy sme boli vlastne zvieratá. Vďaka tomuto faktu sa taktiež spoločnosť dokázala rýchlo rozvíjať, a preto nežijeme v jaskyniach a nejeme iba korienky a chrobáky.

Muži sú poháňaní testosterónom, a preto chcú súťažiť a hlavne vyhrávať.

Hlavný mužský hormón má za následok nárast motivácie, odhodlania, dominancie a súťaživosti. To je taktiež dôvod, prečo každá forma súťaže u mužov zvyšuje hladinu testosterónu nad normálne limity.

A nejedná sa iba o domnienky či vymyslenú teóriu.

Spojitosť medzi súťaživosťou a testosterónom je riadne zdokumentovaná a vedecky podložená.

Pozrime sa na pár príkladov:

  • V tejto štúdií vedci zistili, že mužský hormón testosterón sa zvýšil tesne pred tenisovým zápasom. Po skončení stretnutia mal víťaz značne vyššiu hladinu testosterónu než jeho protihráč.
  • V ďalšej štúdií bolo zistené, že pri hre, kde šanca vyhrať alebo prehrať bola iba okolo 100 Kč (5$), mali víťazi značne vyššiu hladinu testosterónu než tí, čo prehrali.
  • Vedci z univerzity v Utahu zistili, že muži, ktorí sledovali svoj obľúbený športový tím v televízii a ich tím vyhral, zaznamenali rovnaké zvýšenie testosterónu ako samotní hráči. Protihráči na druhú stranu pocítili zvýšenie estrogénu a zníženie hladiny testosterónu (celá správa tu)

Ako teda zvýšiť hladinu testosterónu o 10% až 30% a úplne zadarmo?

Snažte sa veľa súťažiť a zakaždým robte maximum pre výhru.

Najlepšie podporíte Vašu túžbu, keď si na seba (či svoj tím) vsadíte. Nemusí sa jednať o veľké stávky, stačí naozaj len symbolická výhra pre prvé miesto.

Pokiaľ vyhráte, Vaše telo sa Vám odmení veľkým zvýšením testosterónu, ktoré zapríčiní ešte väčšiu túžbu po víťazstve v budúcne.

Záver

Len blížiaca sa možnosť súťažiť zvyšuje u mužov hladinu testosterónu a samotná súťaž či športové zápolenie zvýši hladinu mužského hormónu ešte viac.

Nebojte sa teda súťažiť a snažte sa vždy vyhrať (v rámci pravidiel). Vaše telo Vás odmení bezplatnou dávkou prírodného testosterónu.

Zdroj: anabolicmen.com - s láskavým zvolením autora


za tím PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu. Poslední 4 roky přečetl snad všechny zahraniční studie a publikace na optimalizaci testosteronu. Důležité poznatky publikuje na tento blog.
Páči sa Vám tento článok?
Zdieľajte ho alebo pošlite svojim známym.
Späť na blog