Až polovica fajčiarov má problémy s erekciou | PRIMULUS

Až polovica fajčiarov má problémy s erekciou

Osnova:
Fajčiari majú dvojnásobnú pravdepodobnosť problému s erekciou
Riziko erektilnej dysfunkcie hrozí už od dvoch vyfajčených cigariet denne
Problémy s erekciou sa objavia neskôr a nemilo vás zaskočia
Chcete bábätko? Na fajčenie zabudnite!
Záver:

Nikotín obsiahnutý v cigaretách je tichým zabijakom vášho sexuálneho zážitku. Nikotín totiž spôsobuje problémy s erekciou.

Cigarety spôsobujú na celom svete rad úmrtí. Sú veľmi nebezpečné pre ľudský organizmus. Spôsobujú rakovinu pľúc, hrtana, pankreasu a obličiek. Vedľa toho, ale majú vplyv na erektilnú dysfunkciu.

V rámci štúdie realizovanej v Bostone sa testovali muži trpiaci erektilnou dysfunkciou. Nie je žiadnym prekvapením, že fajčenie malo veľký vplyv na výsledky. Až 80% osôb totiž patrilo medzi fajčiarov.

Fajčiari majú dvojnásobnú pravdepodobnosť problému s erekciou

Erektilnou dysfunkciou môžu trpieť aj nefajčiari. Pokiaľ ste ale fajčiarom, máte až dvojnásobnú pravdepodobnosť vzniku týchto ťažkostí s erekciou.

Fajčenie zmierňuje reakcie na sexuálne vzrušenie. V prípade užívania nikotínových žuvačiek dochádza k zníženiu fyziologického sexuálneho vzrušenia. Výhodou je, že ak prestanete fajčiť, bude sa problém s erektilnou dysfunkciou zlepšovať. Dôležitá je ale úplná abstinencia.

Riziko erektilnej dysfunkcie hrozí už od dvoch vyfajčených cigariet denne

U fajčiarov sa objavuje problém s prúdením krvi do penisu. Kvôli fajčeniu sa zanášajú cievy a krv tak nemôže správne cirkulovať telom. Vplyv má toto prúdenie práve aj na penis. 

Problém môže nastať už u dvoch cigariet denne. Nastáva znateľné ochabnutie erekcie. V prípade, že vyfajčíte dvadsať cigariet denne, ste ohrození erektilnou dysfunkciou o 45% viac.

Problémy s erekciou sa objavia neskôr a nemilo vás zaskočia

Problémy s erekciou sa nemusia objaviť hneď. Mladí ľudia si často myslia, že je fajčenie neškodné. Fajčí predsa veľa ľudí, nie? Ale opak je pravdou. Moderné je nefajčiť. Fajčenie síce nespôsobí problém s erekciou ihneď, ale okolo 40 - 50 rokov veku to môže byť značný problém.

Sex si tak títo ľudia už nemusia vychutnať na takej úrovni, akú by očakávali. Je potrebné na túto skutočnosť myslieť včas a prestať fajčiť.

Problém sa neobjaví len s erekciou, ale aj s kvalitou spermií.

Pri dlhodobom fajčení sa znižuje množstvo ejakulátu, znižuje sa počet spermií, vrátane ich hustoty. Skracuje sa tiež doba pohyblivosti spermií.

Chcete bábätko? Na fajčenie zabudnite!

Pokiaľ chcete myslieť na bábätko, určite by ste sa mali fajčenia vyhnúť. Šanca na oplodnenie ženy sa znižuje.

Dávajte si pozor na pasívne fajčenie. Nemusíte byť priamo fajčiari, ale ak by ste pravidelne pasívne fajčili (dýchali cigaretový dym) môžu sa problémy s erekciou objaviť aj u vás. V každom prípade je jasné, že kvalitný sexuálny život a fajčenie k sebe nepatria.

Výhodou je, že ak prestanete fajčiť, vaše zdravie sa začne zlepšovať. Zlepší sa krvný tlak a klesá riziko infarktu a iných srdcových chorôb.

Prestať fajčiť je možné, ale je to o vašom prístupe a predovšetkým vôľou. Opakujte si výhody života bez cigarety. Vyhľadávajte miesta, kde je fajčenie zakázané, a pohybujte sa medzi ľuďmi, ktorí nefajčia. V byte alebo dome odstráňte všetky popolníky, cigarety a krabičky.

Určite sa zamerajte na relaxačné aktivity na odbúranie stresu.

Záver:

Fajčenie je rozšírený nešvár. Ľudia často fajčia len preto, aby boli "in". Fajčenie ale spôsobuje množstvo problémov, vrátane erektilnej dysfunkcie.

Sex je v živote dôležitý, práve cigarety a nikotín v nich obsiahnutý, ho zabíja. Fajčenie by ste si mali rozmyslieť, a čo najskôr s ním prestať.

Držíme vám palce.

Páči sa Vám tento článok?
Zdieľajte ho alebo pošlite svojim známym.
Späť na blog