Kotvičník zemný a jeho 6 prekvapivých účinkov na vaše zdravie | PRIMULUS

Kotvičník zemný a jeho 6 prekvapivých účinkov na vaše zdravie

Ing. Jan Klusák

Osnova:
1. Kotvičník znižuje krvný tlak
2. Kotvičník znižuje hladinu cholesterolu
3. Kotvičník chráni srdce
4. Kotvičník môže pomôcť liečiť depresiu
5. Kotvičník zlepšuje hladinu inzulínu
6. Kotvičník môže zvýšiť libido
Môžem Kotvičník pestovať?
Najlepší spôsob, ako vypestovaný kotvičník užívať?
Zhrnutie

Viete, aké sú účinky tejto byliny na zdravie? Čo kotvičník zemný presne je? Na všetko si odpovieme v dnešnom článku. Kotvičník zemný je rastlina využívaná po celom svete pre svoj prínos na zdravie. Kotvičník môže chrániť srdce, pomôcť pri liečbe depresie a zvyšuje aj libido. Tribulus Terrestris je špicatá stredomorská rastlina nachádzajúca sa po celom svete.

Kotvičník zvyčajne dopĺňame do tela v podobe prášku či tabliet . Doplnky obsahujú kvety a vzdušné časti rastliny. Z kotvičníka sa najčastejšie využíva vňať, ale inak je liečivá celá bylinka, vrátane koreňov, semienok i plodov. Nižšie si vymenujeme jeho priaznivé účinky na ľudské telo.

TIPZaujala Vás látka Kotvičník? Vyskúšajte český multivitamín pre mužov PRIMULUS obsahujúci v dennej dávke neielen 300 mg kvalitního extraktu kotvičníku zemného, ale ďalších 9 látok podproující nielen zdraviu. PRIMULUS vďaka svojmu zloženiu pomáha bojovať s negatívnymi príznakmi nízkej hladiny testosterónu.

Vyskušám PRIMULUS

 

 

1. Kotvičník znižuje krvný tlak

Vedci vykonali štúdiu s osobami, ktoré mali vysoký tlak. Títo ľudia dostávali 3 g kotvičníku denne, ich krvný tlak sa po jednom týždni znížil. Kotvičník má antihypertenzné účinky na systolický i diastolický tlak.

2. Kotvičník znižuje hladinu cholesterolu

U pacientov s vysokým krvným tlakom môžu 3 g kotvičníku denne pomôcť k zníženiu hladiny cholesterolu.

3. Kotvičník chráni srdce

Tribulus môže pomôcť pri ochrane proti srdcovým poruchám a chráni srdcové bunky. Tieto účinky sa vyskytujú, ak je kotvičník v nízkej koncentrácii.

4. Kotvičník môže pomôcť liečiť depresiu

Veľmi vysoké dávky kotvičníka znižovali u myší príznaky depresie. Účinky kotvičníka ale nie sú tak silné ako účinky antidepresív.

5. Kotvičník zlepšuje hladinu inzulínu

Kotvičník môže tiež znížiť účinky diabetu. Tribulus znižuje hladinu glukózy v krvi a zlepšuje hladinu inzulínu. Tieto výsledky sa zistili u potkanov, ktoré dostávali kotvičník po dobu 8 týždňov.

6. Kotvičník môže zvýšiť libido

U mužov s oligozoospermií (nízky počet spermií) môže zvýšiť počet spermií. Kotvičník navyše pomáha zlepšiť erektilnej vlastnosti. Športovci a kulturisti užívajú kotvičník, pretože veria že zvyšuje koncentráciu testosterónu.

Dôkazy, ktoré by potvrdzovali toto tvrdenie, nie sú dostatočné. Niektoré štúdie s kontrolnými skupinami totiž ukázali, že kotvičník nemal priamy vplyv na hladinu testosterónu. Dlhodobé užívanie kotvičníka nevykazuje žiadne závažné vedľajšie účinky.

Môžem Kotvičník pestovať?

Kotvičník môžete pestovať aj sami. Využiť môžete sadenice alebo predklíčené semienka. Možno pestovať aj v kvetináči na balkóne! Pestovať ho môžete začať od konca marca a žať celú bylinku môžete začiatkom septembra.

Najlepší spôsob, ako vypestovaný kotvičník užívať?

Ideálnym spôsobom, ako rastlinku využiť , je uvariť si čaj z vňate kotvičníka.

Ako na nato?

Približne lyžičku sušenej a namletej vňate zalejeme pol litrom vody a varíme po dobu 30 minút. Potom scedíme a necháme vychladnúť na konzumovateľnu teplotu a popíjame. Pokiaľ nepatríte medzi vášnivých záhradkárov, môžete využiť dávkovanie kotvičníka v podobe extraktu, v podobe tabliet či piluliek.

Zhrnutie

Kotvičník je všeobecne veľmi prospešný pre naše zdravie. Aj u neho platí staré známe - všetkého s mierou. Kotvičník má celý rad výhod a je veľmi ľahké si ho vypestovať. Niektoré prínosy neboli vedecky potvrdené, ale postupom času môžeme čakať nové pozitívne štúdie tejto zaujímavej rastlinky.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás