Para orechy a testosterón | PRIMULUS

Para orechy a testosterón

David Buchta

Orechy sú obecne výborným zdrojom pre Váš testosterón, ale jeden druh im kraľuje.

Sú to para orechy (brazílske orechy).

Kapucínske opice aktívne vyhľadávajú tieto orechy, ktoré sú zabalené v pevnej škrupine. Iba najsilnejšie a najmúdrejšie opice dokážu rozlúsknuť škrupinu a orechy získať. Pokiaľ sa im to podarí, sú známe v tlupe po dlhšiu dobu, pretože vo svete kapucínskych opíc sú samci s para orechmi považovaní za pravých alfa samcov.

Vy už nemusíte rozbíjať pevnú škrupinu, ale i tak Vám pomôžu para orechy vďaka svojmu vplyvu na testosterón byť alfa samcom. Pre muža je dobré užívať para orechy pravidelne a odporúča ich i Tim Ferriss vo svojom protokole na trojnásobné zvýšenie testosterónu.

Prečo sú ale para orechy tak dôležité pre Váš testosterón?

Para Orechy a testosterón

Tieto orechy totiž obsahujú niekoľko látok, ktoré fungujú ako stavebné bloky pre prirodzenú podporu testosterónu.

Poďme si uviesť pár príkladov:

  1. Bohatý zdroj Selénu – para orechy sú najlepším zdrojom prírodného selénu vôbec. K pokrytiu odporučenej dennej dávky Vám stačí zjesť 1-2 orechy. A podľa tejto štúdie má selén pozitívny vplyv na hladinu Vášho testosterónu.
  2. Obsahuje prírodný cholesterol – ten sa potom mení v tele na testosterón. Každý muž starajúci sa o svoj testosterón by mal mať zaistený prísun cholesterolu z kvalitných zdrojov. Para orechy sú jedným z najlepších.
  3. Silný antioxidant – para orechy sú plné antioxidantov ochraňujúcich molekuly testosterónu pred oxidáciou. Nedávne štúdie taktiež ukazujú, že niektoré antioxidanty dokážu stimulovať Leydigové bunky k väčšej produkcii testosterónu.
  4. Bohatý na L-arginín – arginín je látka zvyšujúca hladinu oxidu dusnatého v tele, ktorý zaisťuje lepšie prekrvenie celého tela. Para orechy sú najkvalitnejším zdrojom bio aktívneho arginínu.
  5. A ako bonus zlepšuje kvalitu spermií – v roku 2013 bola uverejnená štúdia preukazujúca pozitívny efekt selénu na zvýšenú produkciu a kvalitu spermií. A kvalita spermií je tesne zviazaná s hodnotou Vášho testosterónu.

Záver

Para orechy sú lacný zdroj látok pre optimálnu tvorbu testosterónu. Pre požadovaný efekt stačí 1 či 2 orechy denne.

Keď kupujete para orechy, zamerajte sa na tie pokryté čo najviac hnedou šupkou. Práve tá je na selén a ďalšie látky najbohatšia.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/brazil-nuts-testosterone/ - so zvolením autora

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás