Para orechy a testosterón | PRIMULUS

Para orechy a testosterón

Orechy sú obecne výborným zdrojom pre Váš testosterón, ale jeden druh im kraľuje.

Sú to para orechy (brazílske orechy).

Kapucínske opice aktívne vyhľadávajú tieto orechy, ktoré sú zabalené v pevnej škrupine. Iba najsilnejšie a najmúdrejšie opice dokážu rozlúsknuť škrupinu a orechy získať. Pokiaľ sa im to podarí, sú známe v tlupe po dlhšiu dobu, pretože vo svete kapucínskych opíc sú samci s para orechmi považovaní za pravých alfa samcov.

Vy už nemusíte rozbíjať pevnú škrupinu, ale i tak Vám pomôžu para orechy vďaka svojmu vplyvu na testosterón byť alfa samcom. Pre muža je dobré užívať para orechy pravidelne a odporúča ich i Tim Ferriss vo svojom protokole na trojnásobné zvýšenie testosterónu.

Prečo sú ale para orechy tak dôležité pre Váš testosterón?

Para Orechy a testosterón

Tieto orechy totiž obsahujú niekoľko látok, ktoré fungujú ako stavebné bloky pre prirodzenú podporu testosterónu.

Poďme si uviesť pár príkladov:

  1. Bohatý zdroj Selénu – para orechy sú najlepším zdrojom prírodného selénu vôbec. K pokrytiu odporučenej dennej dávky Vám stačí zjesť 1-2 orechy. A podľa tejto štúdie má selén pozitívny vplyv na hladinu Vášho testosterónu.
  2. Obsahuje prírodný cholesterol – ten sa potom mení v tele na testosterón. Každý muž starajúci sa o svoj testosterón by mal mať zaistený prísun cholesterolu z kvalitných zdrojov. Para orechy sú jedným z najlepších.
  3. Silný antioxidant – para orechy sú plné antioxidantov ochraňujúcich molekuly testosterónu pred oxidáciou. Nedávne štúdie taktiež ukazujú, že niektoré antioxidanty dokážu stimulovať Leydigové bunky k väčšej produkcii testosterónu.
  4. Bohatý na L-arginín – arginín je látka zvyšujúca hladinu oxidu dusnatého v tele, ktorý zaisťuje lepšie prekrvenie celého tela. Para orechy sú najkvalitnejším zdrojom bio aktívneho arginínu.
  5. A ako bonus zlepšuje kvalitu spermií – v roku 2013 bola uverejnená štúdia preukazujúca pozitívny efekt selénu na zvýšenú produkciu a kvalitu spermií. A kvalita spermií je tesne zviazaná s hodnotou Vášho testosterónu.

Záver

Para orechy sú lacný zdroj látok pre optimálnu tvorbu testosterónu. Pre požadovaný efekt stačí 1 či 2 orechy denne.

Keď kupujete para orechy, zamerajte sa na tie pokryté čo najviac hnedou šupkou. Práve tá je na selén a ďalšie látky najbohatšia.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/brazil-nuts-testosterone/ - so zvolením autora


za tím PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu. Poslední 4 roky přečetl snad všechny zahraniční studie a publikace na optimalizaci testosteronu. Důležité poznatky publikuje na tento blog.
Páči sa Vám tento článok?
Zdieľajte ho alebo pošlite svojim známym.
Späť na blog