Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina alebo placebo? | PRIMULUS

Pravda o kotvičníku. Zázračná bylina alebo placebo?

Už od pradávna hrali bylinky významnú úlohu v starostlivosti o ľudské zdravie. Jednou zo zázračných byliniek je aj kotvičník zemný. Kotvičník zemný rastie a pochádza zo stredomoria, ale využíva sa pre svoje liečebné účinky po celom svete.

Kotvičník zemný hrá významnú úlohu v súvislosti s testosterónom. Ide o zázračnú bylinku alebo je to skôr všeobecne známe placebo? Na liečive účinky kotvičníka sme sa opýtali aj lekára a prebádal pre vás rad materiálov.

Liečivé účinky kotvičníka zemného potvrdzujú aj lekári

Takmer všade nájdete tvrdenie, že kotvičník zemný chráni srdce, pomáha pri liečbe depresií a zvyšuje libido. Najčastejšie sa z kotvičníka využíva vňať, ale liečivá je celá bylinka. Využívajú sa tiež korene a plody. Kotvičník sa do nášho tela zvyčajne dostáva z tabliet a práškov.

Liečivé účinky kotvičníka zemného potvrdzujú aj lekári. Na portáli ulekare.cz sa môžete dočítať, že kotvičník zemný podporuje rast svalovej hmoty, zvyšuje fyzický výkon muža, zrýchľuje regeneráciu a podporuje sexuálne libido. Hladina testosterónu sa môže u mužov zvýšiť až o 30%. Kotvičník často využívajú mladí športovci, pretože podporuje rast svalovej hmoty.

Kotvičník zemný pomáha zlepšovať erekciu, znížiť bolesť a zápaly. Popri tom pôsobí pozitívne pri znížení krvného tlaku a zlepšenie činnosti srdca. Kotvičník teda rozhodne nie je žiadnym placebom, ale účinnú bylinkou.

Pozitívny účinok možno nájsť u pacientov s vysokým krvným tlakom. Pokiaľ títo pacienti užívajú kotvičník, darí sa znížiť hladina cholesterolu. Kotvičník môžu využívať nielen ľudia s vysokým krvným tlakom, ale je vhodný aj pre diabetikov. Kotvičník znižuje hladinu glukózy v krvi a optimalizuje hladinu inzulínu.

Kotvičník užívajte vo forme čaju

Kotvičník sa najčastejšie užíva vo forme čaju alebo ako extrakt. Čaj si vytvoríte veľmi ľahko. Lyžičku sušenej a namletej vňate zalejete pol litrom vody a varíte po dobu 30 minút. Následne len scedíte a necháte vychladnúť na konzumovateľnú teplotu.

Kotvičník zemný si dokážete vypestovať aj v kvetináči na balkóne

Nie je ťažké si doma vypestovať vlastnú bylinku. Kotvičník sa pestuje od konca marca, zber prebieha začiatkom septembra. Využiť môžete sadenice alebo predklíčené semienka. Výhodou je, že môžete kotvičník zemný pestovať aj v kvetináči na balkóne.

Záver:

Účinky kotvičníka zemného na ľudský organizmus potvrdzujú, ako lekári, tak aj spokojní pacienti. Vždy myslite na to, aby ste sa bylinkami, prípadne aj Tribulus terrestris, nepredávkovali. Ako radi píšeme - všetko s mierou. Len tak môžete liečebné účinky kotvičníka zemného využiť naplno. Ak sa nechcete spoliehať na výrobky dostupné na trhu, môžete si kotvičník sami vypestovať a spracovať.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás