Sex a testosterón | PRIMULUS

Sex a testosterón

David Buchta

Na našom blogu uvádzame najlepšie spôsoby, ako zvýšiť hladinu testosterónu.

Už vieme, čo jesť a čo nejesť a ako sa dá testosterón zvýšiť takmer okamžite.

Za celú dobu sme si ale nepovedali tu najlepšiu a najpríjemnejšiu cestu, ako si zvýšiť hladinu testosterónu.

A tou je sex.

Poznámka: Myslíme tým sex so živým partnerom. Masturbácia sa bohužiaľ nepočíta, práve naopak. Pri nej dochádza dlhodobo k znižovaniu testosterónu. O tom ale niekedy nabudúce.

Dnes si uvedieme, ako presne sex dokáže ovplyvniť hladinu testosterónu.

Sex a hladina testosterónu

Testosterón je primárny mužský hormón, takže pozitívny vplyv sexu na jeho produkciu nie je prekvapením.

Vedci pričítajú tento efekt spojením kombinácie feromónov, dopamínov, pocitov dominancie, sily a dokonca i víťazstva.

Pár zaujímavých štúdií na túto tému.

  • V tejto štúdii vedci zmerali zo slín hladinu testosterónu 44 mužom predtým, než vošli do erotického klubu. Potom čo páni vyšli späť, bola im opäť odobraná vzorka slín. Zistili, že muži, ktorí mali v klube sex, sa hladina testosterónu zvýšila o 72%. Oproti tomu druhá skupina mužov, ktorá tu bola iba „na pokukovanie“, zaznamenala navýšenie len o 11%.

  • V roku 1992 prebehla štúdia skúmajúca 4 páry a ich sexuálnu aktivitu. Zistili, že behom noci, kedy mali páry pohlavný styk, bola hladina testosterónu ďaleko vyššia, než pri večeroch, v ktorých sex nemali.

  • V tejto štúdii bolo zistené, že starší muži, ktorí mávajú sex častejšie, majú taktiež vyššiu hladinu testosterónu v krvi.

  • Táto zvieracia štúdia dokazuje, že i obyčajné očakávanie sexu dokáže razantne zvýšiť hladinu testosterónu. Dôvodom je zvýšená motivácia a vyššia hladina hormónu dopamínu.

  • V tejto štúdii bolo zistené, že pokiaľ muži nemali dlho sex (predovšetkým z dôvodu erektilnej poruchy), tak sa ich testosterón prepadol o niekoľko percent.

  • Nielen, že samotný sex zvyšuje hladinu testosterónu, ale funguje to i naopak. Ak máte vyššiu hladinu testosterónu, máte i väčšiu chuť na sex (štúdia, štúdia).

Zo štúdií vyššie je teda jasné, že viac sexu = viac testosterónu a taktiež platí, že viac testosterónu = viac sexu.

TIP: Vyskúšajte český a 100% prírodný produkt PRIMULUS na prirodzenú podporu testosterónu. PRIMULUS vyskúšalo vyše desiatky tisíc spokojných mužov v Česku a na Slovensku. Obsahuje iba prírodné a vedecky overené látky podporujúce optimálnu tvorbu testosterónu.

Kúpiť PRIMULUS

Záver

Pokiaľ hľadáte tú najpríjemnejšiu a najjednoduchšiu cestu, ako zvýšiť hladinu testosterónu, odpoveď je jasná.

Majte viac sexu. 

PS: Sex je určite najlepší spôsob, ako bojovať s nedostatkom testosterónu. Hneď druhý najlepší spôsob je náš prírodný produkt PRIMULUS, ktorý môžete kúpiť TU!

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás