Nachádzate se tu: Úvod Blog Motivácia / Osobný rozvoj Esej na tému: Muž a jeho život

Esej na tému: Muž a jeho život

Veronika Klepaczova
4. 6. 2018
Esej na tému: Muž a jeho život

Môžeme ich nájsť v kvantách na internete a v rovnakom množstve i v kníhkupectvách.

O čom je reč?

Sú to motivačné stĺpčeky, knihy, pozvánky na semináre. Ako byť bohatý, šťastný, úspešný, ako sa stať pravým mužom, hrdinom, odvážnym žrebcom, pirátom a žralokom. Prakticky kamkoľvek sa pozriete, nájdete návod a postup pre to, ako byť lepším a silnejším. Mne sa ale ihneď týmto ponúka otázka. Prečo nie je väčšina mužov šťastných a spokojných? Prečo robia prácu, ktorá minimálne myšlienkovo ponižuje ich pocit sily, keď sú všade úspešné rady, ako mať prácu snov a tým uživiť svoju rodinu? Ostatne, návodov, ako mať dokonalú rodinu je taktiež viac než dosť. Jednoducho, prečo nie je väčšina z nás spokojná, keď vieme, ako na to?

A naozaj to vieme?

21. storočie je plné protikladov a paradoxov, ktoré v zhone našich každodenných stereotypných úloh už ani neriešime. Nevnímame navzájom si odporujúce postupy a veríme tomu, ktorý prednáša či vyučuje sympatickejší, elegantnejší, či slávnejší autor. A pritom vlastne zabúdame, že dnešná doba je hlavne o vylepšovaní už dávno existujúcich a funkčných postupov či znalostí. A bohužiaľ, mnoho z nich dlhodobo nefunguje. Len na počiatku, kedy najviac získa osoba, ktorá s nápadom prichádza a nejde jej o to, aby boli šťastní všetci, ktorí dostanú možnosť sa s jeho dielom zoznámiť.

Účelom je vyrobiť len pár vyvolených, ktorý potom na Vás blýskajú svojím úsmevom z drahých áut. A viete, čo je na tom najzaujímavejšie? Títo ľudia môžu mať prakticky všetko po čom túžili. Teda fyzicky, ale to vnútorné naplnenie, po čom kedysi i oni túžili, to vôbec nemusí prísť. Ono totiž ostáva pre ten zbytok, ktorý sa rozhodne na sebe skutočne pracovať.

Poďme si teda v niekoľkých bodoch povedať, čo nám na našej ceste k spokojnosti nás samých so sebou skutočne pomôže a čo nás navedie k tomu pravému úspechu a tomu bájnemu pocitu šťastia, ktorý následne prináša i pestrý a užitočný život. Neberte však nasledujúce riadky ako presný a jediný návod. Taký ani neexistuje. Skôr sa chcem podeliť o svoje vlastné skúsenosti a predať ich ďalej, nakoľko pomohli mne a určite sa budú hodiť i ďalším, ktorí majú tú odvahu skutočne pracovať a meniť svoj život postupne a pevne, nie hneď a na vode.

Tvrdý a nekompromisný muž

Na svojej ceste som sa mnohokrát stretol s názorom, že skutočný muž musí byť neoblomný, drsný, nesmie robiť žiadny kompromisy a jeho prvé slovo musí platiť. Áno, isto je dobré mať svoj názor a stáť si za ním, pričom pri diskusii preň mať dobré argumenty, avšak dôležitejšie je vedieť počúvať a svojimi skutkami ukazovať ostatným, že sa s Vami nie je problém dohovoriť na čomkoľvek, ak jedná druhá strana otvorene a férovo.

Skrátka, nemusíte byť tvrdý a neúprosný, stačí len poslúchať a slovám rozumieť. Nič viac. Ani ja som tomu kedysi nekládol moc váhu a i cez mnohé upozornenia, že nevnímam názory druhých, som pokračoval vo svojej pravde a išiel iba po vlastných koľajach. Kam ma to zaviedlo? Až na ulicu, kde som strávil pol roka. A to človeka donúti prehodnotiť niektoré svoje návyky.

Úspech a financie

Jedna z najzložitejších tém vôbec. Peniaze sú buď nenávidené, alebo až moc milované. To isté platí pre úspech bez toho, žeby ale ľudia premýšľali nad tým, čo to ten úspech vlastne je. Za prvé, peniaze sú prostriedok, prostredník k určitému bodu. Pre muža (väčšinou) predstavujú symbol bezstarostnosti, sily a slobody (teda pokiaľ ju majú), pre ženu sú zase peniaze akýmsi prechodníkom medzi nespútanou mladosťou a podivnou starobou, kedy sa od nich muži otáčajú chrbtom a hľadajú si mladšie partnerky. V tú chvíľu peniaze prinášajú možnosť útechy.

Pre muža je naviac dnešná doba, založená na kolobehu peňazí a ich určitej nadvlády nad svetom určitou možnosťou, ako ukázať ostatným ich nezávislosť, dravosť a onen povestný úspech, kedy môžu vziať seba a svoju milenku/manželku/rodinu kamkoľvek si budú priať. Tým sa presúvame k úspechu. Čo to vlastne je? Predovšetkým to nie je len materiálne zabezpečenie, ale vnútorná istota. A to ako v seba samotného, tak aj v tom, že ako muž, od prírody určený pre ochranu a zabezpečenie svojho priestoru všetko zvládnem. Viete, ono sa to jednoducho píše a číta, avšak realita sa nám zdá byť iná. Verte ale, že veci sú jednoduchšie, než sa zdajú. A prakticky čím jednoduchšie sú riešenia, tým lepšie sa kráča.

Práca na sebe je vlastne tá najťažšia práca, ktorú robíme a to viac než bežných 8 hodín denne. Musíte totiž makať i večer i cez víkend a dovolenku. Vaša myseľ je stále s Vami a Vaše skutky a slová taktiež. Pokiaľ budete chcieť všetko hneď, potom sa nemusí dostaviť vôbec nič. Aby ste mali dostatok peňazí, môžete prejsť pokojne i desiatok prác, než nájdete takú, ktorá Vám bude vyhovovať časovo, fyzicky, psychicky a finančne. Hlavné je sa nevzdávať a nezmieriť sa so všetkým, čo Vám bude ponúknuté, výmenou za falošný pocit istoty.

Ja pracujem klasicky od svojich 18 rokov, kedy som vyšiel zo strednej. Moje prvé kroky mierili do supermarketu, kde mi boli súdené 4 roky takmer na všetkých úsekoch. Potom mi bola ponúknutá možnosť živnosti, tá vydržala 2 roky. Po návrate z ulice som vydržal ako výberca vo verejnej zbierke a to ďalšie 2 roky. Aby som to zhrnul, dnes sa jedná so všetkým o siedmu prácu za posledných 10 rokov. A ešte stále nerobím hlavne to, čo ma baví a čo robím vo svojom voľnom čase. Áno, zaoberám sa copywritingom. Áno, napísal som svoju prvú knihu a áno, už nejaké moje články kolujú po internete. Avšak stále to nie je moja aktívna náplň bežného dňa. Avšak stále sa snažím a ani po toľkých rokoch sa nevzdávam, čím sa môj život vlastne stáva akousi hrou, kde vylepšujem svoje schopnosti a postupujem do ďalších levelov silnejší a odolnejší.

A tomu sa, aspoň za mňa, hovorí úspech.

Teda nemárniť svoj všetok drahocenný čas vecami, ktoré nenávidíte, ale radšej sa viac a viac starať o veci, ktoré Vám prinášajú iskru do života. Čím viac energie do nich vložíte, tým reálnejšia je šanca, aby sa naplnili. Ako ale bolo povedané na začiatku, chce to čas a niečo skutočne robiť. Pre niektorých bohužiaľ.

Ženy

Zmätení zo zahraničných seriálov a filmov, nadobudli sme pocit, že žena je tajomná bytosť, dychtiaca po Vašej sláve, moci a peniazoch a túžiaca nerobiť nič iné, než Vás využívať a čerpať zdroj Vašich príjmov.

Priatelia, tak to skutočne nefunguje.

Na také ženy budete narážať, ak si nebudete dostatočne istý svojou kvalitou a ak nebudete vo svojom živote taktiež kvalitu vyžadovať. Akonáhle totiž začnete robiť také veci, ktoré zvýšia Vašu psychickú odolnosť, sebavedomie a spevnia Váš postoj k životu (teda nevzdávať sa, pracovať na svojich snoch a podporiť i tých, ktorí idú vo Vašich stopách a potrebujú poradiť), začne sa ukazovať, že pre Vás existujú ženy, ktoré stelesňujú presne to, čo potrebujete pre Váš ďalší rozvoj. Teda podporu, skutočnú lásku, obdiv Vášho charakteru, nie obsah peňaženky a skutočný záujem na tom, aby ste boli spokojný. Viete prečo? Pretože spokojný muž sa rovná spokojná partnerka.

Ak je teda skutočná.

I ja som mohol poznať skutočný rozdiel, kedy mi pred zlomovým bodom prichádzali do cesty dievčatá, ktoré zaujímalo, ako moc úspešný budem podnikateľ, koľko budem mať známych a do ktorej elity ma moja sláva dostane. Po radikálnych prenastaveniach a vyšlapávaním novej cesty sa stal zázrak a do života mi prišla žena, s ktorom som dodnes. Chcete vedieť, čo ju zaujíma? Či som šťastný v tom, čo robím, nech je to čokoľvek. Či som spokojný sám so sebou, nech robím čokoľvek. A či ju milujem takú, aká je. Myslím, že za ten rozdiel pár rokov práce naviac stojí, nie?

Priateľstvo

Hovorí sa, že nájsť skutočných priateľov je vzácny dar. Je to ešte ťažšie, pokiaľ chcete byť pravý muž. Aspoň podľa mnohých návodov. To totiž musíte chodiť len do určitej spoločnosti, baviť sa s vybranými ľuďmi a uzavierať také zmluvy a dohody, ktoré sú výhodné len pre Vás. Samozrejme to robiť môžete, avšak ak sa potom dostaví skutočné priateľstvo, ste neskutočný šťastlivci. Je to jednoduchšie, než by ste čakali. Nemusíte si totiž vyberať, kam chodiť a s kým sa baviť. Možno to pomôže Vášmu biznisu, ale vnútorne budete vedieť, že je to prázdne a falošné, čo Vás skôr či neskôr zavedie do slepej uličky, ktorá sa mnohokrát stane neznesiteľne dlhou, kedy cesta späť veľmi bolí.

I s týmto mám skúsenosť a bolelo to veľmi, verte.

Avšak vzdať sa a tým premárniť všetok čas do tej doby vložený do mojich aktivít mi prišlo hlúpe a tak som sa rozhodol poučiť, dôjsť späť na najbližšiu križovatku a skúsiť to inou cestou. Žiadni vybraní ľudia, ale ktokoľvek, kto mi prišiel do cesty a našli sme spoločnú reč. Žiadne vybrané akcie, ale impulzy, znamenia a „náhodné“ pozvania od ľudí, ktorých som ani nepoznal. To všetko spôsobí len jediný moment, kedy si prenastavíte zabehnutý systém vo Vašom uvažovaní. Vďaka tomu vzniklo i mnoho skvelých priateľstiev, ktoré, dúfam, pretrvajú desiatky rokov.

Tých bodov je samozrejme mnoho, ale podľa môjho sú tieto 4 základom pre to, dať sa na zmysluplnejšiu cestu svojho života. Veci sú jednoduchšie, než sa nám dá, i keď nám tvrdia opak. Na začiatku som položil niekoľko dotazov a nie som si istý, či na ne bolo dostatočne odpovedané.

Teda ešte raz v stručnosti.

Existuje priehrštie kníh a ľudí, čo Vám povedia, ako ďalej. Ale nebudú väčšinou fungovať, pretože základný princíp je presypaný niekoľkými vrstvami zbytočností, aby sa to pekne a dlho čítalo. Prečítate si návod, skúšate ho praktikovať týždeň, dva, mesiac, až nakoniec zistíte, že Vás to nebaví, pretože to je návod univerzálny a nikto Vám už nepovie, čo robiť v akých ktorých konkrétnych situáciách. Už je to zrozumiteľné? To hlavné je nebáť sa sám seba, svojich rozhodnutí a svojich prianí. Nikto na tejto planéte neprežíva to, čo vy. Nikomu sa nemusíte spovedať. Stačí len, keď budete počúvať a svojím konaním inšpirovať druhých. Tí najväčší mužský velikáni si taktiež šliapali svoju jedinečnú cestu, pretože keby šli v stope niekoho iného, potom by len zapadli do davu a priemeru robotického života na predpis.

Tento článok je napísaný externým autorom.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore