Nachádzate se tu: Úvod Blog Motivácia / Osobný rozvoj Manifest – Nesťažujte sa !

Manifest – Nesťažujte sa !

Manifest – Nesťažujte sa !

Nesťažujte sa.

Naozaj. Nerobte to.

Nemá to žiadny zmysel. Žiadnu pridanú hodnotu. Iba plytváte svojím časom a energiou.

Verím, že pokiaľ by každý človek obmedzil početnosť sťažovania sa na minimum, bol by jeho život ďaleko bohatší vo všetkých smeroch. Ľudia by boli vzdelanejší, mali by viac peňazí, menej starostí a hlavne by boli zdravší.

Prečo sa vôbec sťažujete? Pre okamžitú úľavu? Pre naivnú predstavu, že môžete predať zodpovednosť za svoj život niekomu inému? Nech už sa tak deje z akéhokoľvek dôvodu, nemá to žiadny zmysel.

Jediný človek, ktorý môže za 99% všetkých Vašich problémov, starostí a životných situácií ste Vy sami. Medzi zvyšné jedno percento patria veci ako nepredvídateľné ochorenie a tragické životné situácie.

Všetko ostatné máte vo svojich rukách.

Nedostatok peňazí? Prečo namiesto sťažovania sa na sociálny systém, vysoké dane, nedostatok voľných pracovných miest alebo zlú situáciu v zemi neukážete prstom na seba. Naozaj ste pred tým, než ste sa začali sťažovať, urobili všetko, čo je vo Vašich silách pre zlepšenie situácie? Čo ste sa za posledný rok naučili nové? Aké nové skúsenosti ovládate, ktoré Vám môžu zaistiť povýšenie, novú prácu, viac zákaziek alebo možnosť práce v zahraničí?

Nechápte ma zle

Nehovorím, že je jednoduchšie urobiť zmenu, urobiť prvý krok. Práve naopak. Je ťažké sa začať učiť nový jazyk, keď viete, že bude trvať minimálne 2 roky, než ho plynule zvládnete. Chce to odriekanie, tvrdú prácu a trpezlivosť. Ale viete, čo je jednoduchšie?

Sťažovať sa.

Namiesto toho si predstavte, ako by sa Váš život zmenil, keby ste vedeli o jeden svetový jazyk viac? Alebo keby ste poznali odbor, v ktorom pracujete, lepšie, než Vaši kolegovia alebo konkurenti? Keby ste toto všetko už vedeli a poznali, pretože ste začali pred dvoma rokmi.

Je ťažké pracovať, zlepšovať sa, riešiť problémy a posúvať sa dopredu.

Je ľahké nerobiť nič alebo málo a sťažovať sa.

Už vidím, ako sa Vám pri čítaní týchto riadkov rodia ďalšie myšlienky a potencionálne sťažnosti.

„Ale ja nemám čas...“ Naozaj? Spíte 8 hodín, ďalších 8 pracujete a máte zvyšných 8 hodín, ktoré môžete využiť naplno. Určite netrávite čas sledovaním Hier o tróny, zápasu vo futbale, kontrolovaním statusov na sociálnych sieťach alebo kecaním s kamarátmi na pive? Pracujete dlhšie než 8 hodín? Dobre, ako potom trávite víkendy?

Áno, ja chápem, že sa chcete baviť. Ale v tom prípade sa NESŤAŽUJTE!

„Neviem, ako začať...“ V tejto dobe je vzdelávanie a učenie sa nových vecí jednoduchšie, než kedy predtým. Mnoho vecí sa dá na internete obstarať zadarmo, či za minimálne peniaze. Potom teda máme nespočetne veľa kníh, učebníc atď.

„Ja na to nie som...“ Nezmysel. Každý človek sa narodí ako neschopný tvor, ktorý by bez pomoci druhých neprežil ani pár hodín. Od tej doby ste urobili neskutočný pokrok. Viete chodiť, premýšľať, písať, čítať a to pritom v jednom z najťažších jazykov sveta. Ľudský mozog slúži k tomu, aby sa učil nové veci. Vy sa ale bohužiaľ v určitom veku zastavíte a myslíte si, že to čo poznáte a viete stačí a nie je potrebné sa posúvať dopredu. Zase iba Vaša voľba.

„Som moc starý...“ Priemerná dĺžka života sa neustále zvyšuje. Je Vám 40 alebo 50? Je pravdepodobné, že máte pred sebou ďalších 20-30 rokov produktívneho života. To je veľmi dlhá doba. Začnite niečo robiť dnes a sami sebe za pár rokov poďakujete.

Alebo sa môžete sťažovať.

Takto môžeme pokračovať donekonečna a vo všetkých oblastiach Vášho života. Zdravie, partnerské vzťahy, súčasná životná situácia...Sťažujte sa, ako chcete, ale takmer vždy existuje riešenie. To nie je ani jednoduché, ani okamžité, avšak existuje. Ale namiesto jeho hľadania urobíte asi niečo iné. Jednoduchšie. Budete sa sťažovať.

Iba pre poriadok. Nehovorím, že každý by mal na sebe neustále pracovať, zdokonaľovať sa, učiť sa alebo podnikať. Pokiaľ ste vo Vašom zamestnaní, vzťahu a živote v podstate spokojní, tak Vám gratulujem. Ste šťastní a v živote ste vyhrali. Tento článok nie je pre Vás.

Pokiaľ Vám ale niečo vadí a sťažujete sa, tak s tým prestaňte. Pozrite sa na problém z viacerých uhlov. Prijmite ho a urobte maximum čo je vo Vašich silách, aby ste ho prekonali.

Predstavte si svet, v ktorom by sa nikto nesťažoval, ale každý by zodpovedne riešil svoje problémy i problémy druhých. Táto myšlienka je utopická, ale každý ďalší človek, ktorý obmedzí svoje sťažovanie sa je krokom správnym smerom.

Prístup k životu s myšlienkou: „Je to moja zodpovednosť“, „Je to moja vina“, „Urobím pre to maximum“, je podľa mňa to najlepšie, čo môžete pre svoj profesijný a osobný život urobiť.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore