Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron 4 prírodné látky, ktoré nakopnú vaše libido a chuť na sex

4 prírodné látky, ktoré nakopnú vaše libido a chuť na sex

4 prírodné látky, ktoré nakopnú vaše libido a chuť na sex

Máte občas problém s libidom?

Spomínate na dobu, kedy ste na sex mysleli celý deň, ale teraz sa radšej pozriete na film alebo zájdete s kamarátmi na pivo? Alebo je možná Vaša chuť na sex v poriadku, ale aj tak hľadáte prírodné látky zvyšujúce libido pre ešte vášnivejšie noc?

Máme pre Vás dobré správy.

Existuje veľa štúdií preukazujúcich vplyv niektorých látok na zvýšenie libida u mužov. A na tie sa dnes pozrieme.


TIP: Na začiatok vyskúšajte český a 100% prírodný produkt PRIMULUS na prirodzenú podporu testosterónu. PRIMULUS vyskúšalo vyše desiatky tisíc spokojných mužov v Česku a na Slovensku. Obsahuje iba prírodné a vedecky overené látky podporujúce optimálnu tvorbu testosterónu.

Kúpiť PRIMULUSBez ďalšieho zdržovania si poďme predstaviť látky podporujúce Vašu chuť na sex.

1) Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný)

Ide o najpopulárnejšiu bylinku pre mužov. Jej efekt na testosterón u mužov je dlhodobo známy.

Kotvičník má však aj preukázateľný vplyv na zvýšenie libida, dokáže zvýšiť hladinu DHEA a tiež oxidu dusnatého. Tým pádom kotvičník pomáha zlepšiť erektílne vlastnosti.

Viac libida, testosterónu a lepšej erekcie. Čo viac si priať. Nie nadarmo je kotvičník vďaka svojim účinkom považovaný za prírodnú náhradu modrej pilulky. Navyše dlhodobé užívanie kotvičníka nevykazuje žiadne závažné vedľajšie účinky.

Najlepší spôsob ako vyťažiť maximum z kotvičníka je urobiť si silný odvar z čerstvej bylinky. To však nie je vždy možné, preto je vhodné siahnuť po silnom extrakte tejto byliny vo vhodnom doplnku stravy. Napríklad tu.

2) Fenugreek (Senovka grécka)

Extrakt z tohto korenia dokáže zvýšiť libido a tiež silu orgazmu.

Diosgenin obsiahnutý v senovke je dôležitým prekurzorom tvorby pohlavných hormónov. Látka podporuje libido u zdravých mužov.

V štúdii (DB-RCM) užívalo 60 mužov denne dve tablety (600 mg) extraktu z Pískavice. U testovaných mužov sa zvýšilo sexuálne vzrušenie, orgazmus a doplnila sa celková energia a sila. Mladí muži si asi nedokážu predstaviť neschopnosť mať orgazmus, viacmenej tento problém trápi niektorých starších mužov.

Fenugreek mimo zvýšenia libida pomáha znížiť hladinu glukózy po jedle, budovať svalovú hmotu a chrániť telo pred tvorbou zápalov.

Vzhľadom k tomu, že samotná Pískavica je veľmi aromatická, je najlepšie ju užívať formou silného extraktu v podobe doplnkov stravy. Tu odkaz na multivitamín s obsahom 350 mg kvalitného extraktu.

3) Zinok

Zinok je zapojený do mnohých procesov v metabolizme buniek, riadi viac ako 100 enzýmov, pomáha pri syntéze DNA a je úzko spätý so zdravým reprodukčným systémom.

Zinok je tiež prvok, ktorý má veľký vplyv na zvyšovanie prirodzenej hladiny testosterónu vo Vašom tele a tým pozitívne ovplyvňuje chuť na sex. A to tak, že znižuje aktivitu enzýmu aromatázy, a tým zabraňuje premene testosterónu na estrogén.

Tu sú tie najdôležitejšie fakty, ktoré o zinku potrebujete vedieť:

  • znižuje aktivitu enzýmu aromatázy , čo je enzým zodpovedný za premenu testosterónu na estrogén
  • prirodzene zvyšuje hladinu testosterónu u zdravých mužov, predovšetkým ak majú v tele nedostatok tohto minerálu


Napríklad v tejto štúdii sa podával zinok vo forme síranu zinočnatého (3 mg / kg) skupine mužov, venujúcich sa záťažovej cyklistike. U skupiny mužov, ktorým bol takto zinok podávaný, výrazne stúpla hladina testosterónu oproti skupine, ktorej bolo podávané placebo.

Pre udržanie najdôležitejších funkcií endokrinných systémov by ste mali denne prijať okolo 15 mg zinku. To znamená, že by ste mali konzumovať veľké množstvo ustríc a steakov, ktoré sú bohaté práve na tento minerál, a ešte navyše zabezpečiť prísun zinku v iných formách, pretože zinok ako taký odchádza z tela. Teda suplementácia je v podobe doplnku stravy takmer povinná.

4) Vitamín D

Máte pocit, že ste v lete viac aktívni a plní (nielen sexuálna) energie?

Dôvodom je zvýšený obsah vitamínu D, ktorý si vaše telo syntetizuje cez slnečné lúče. A práve zvýšená hladina vitamínu D v tele má vplyv na hladinu testosterónu a vyšší sexuálny apetít.

Nižšie pár štúdií dokazujúcich tento fakt:

  • Napríklad táto štúdia zistila, že pri pravidelnom užívaní vitamínu D pri dennej dávke 3332 IU, sa u zdravých mužov hladina testosterónu zvýšila o viac ako 25%, v porovnaní so skupinou, ktorá dostávala iba placebo.
  • Ďalej bolo v tejto austrálskej štúdii zistené, že u starších mužov má nízka hladina vitamínu D spojitosť so zníženou hladinou voľného testosterónu.
  • Táto štúdia nám ukazuje, že muži, ktorí majú dostatok vitamínu D oplývajú tiež značne zvýšenou hladinou testosterónu v porovnaní s tými, ktorým tento vitamín chýba.


Na začiatku roka 2017 prišiel Štátny zdravotný ústav s prekvapivým zistením. Ich výsledky potvrdzujú, že menej ako 1% ľudí vo veku 18 - 90 rokov naplní svoju potrebu vitamínu D z obvyklej českej stravy.

A to predstavuje negatívny vplyv na zdravie najmä cez jeseň a zimu, kedy je nedostatok UV žiarenia (celú správu zo SZÚ si môžete prečítať tu).

A ako to napraviť? Ak ste v lete často v práci a nemáte dostatočný pobyt na slnku, alebo je zimné obdobie a slnko nesvieti, je potrebné doplniť vitamín D pomocou vhodného doplnku stavy - napríklad tu.

Záver

Vymenovali sme si 4 látky, ktoré dokážu nakopnúť vaše libido a hladinu testosterónu.

Nechce sa Vám hľadať v lekárni či na internete každú látku zvlášť? Máme pre vás jednoduché riešenie.

Možno to znie ako sci-fi, ale práve v Česku vznikol úplne prírodný a vysoko účinný doplnok výživy PRIMULUS, ktorý vám pomôže obnoviť stratenú hladinu testosterónu. PRIMULUS obsahuje všetky látky zo zoznamu vyššie + ďalšie vitamíny a minerály, ktoré potrebuje každý muž.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore