Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron 5 Druhov ovocia pre vyššiu hladinu testosterónu

5 Druhov ovocia pre vyššiu hladinu testosterónu

Veronika Klepaczova
28. 5. 2018
5 Druhov ovocia pre vyššiu hladinu testosterónu

Je možné, aby niektoré druhy ovocia mali vplyv na zvýšenie hladiny testosterónu u mužov?

V dnešnom článku Vám predstavím 5 ovocných šampiónov, ktorý by nemali chýbať na Vašom budúcom nákupnom zozname.

Už sme si predstavili obecne potraviny, ktoré pomáhajú zvýšiť Váš testosterón. Pokiaľ sa o zvyšovanie testosterónu trošku zaujímate, možno pre Vás daný zoznam 8 potravín nebol ničím novým.

Ale môže skutočne aj ovocie zabrániť klesajúcej hladine testosterónu?

Mnoho ľudí si myslí, že ovocie nemá na testosterón žiadny efekt.

Títo ľudia sú vedľa jak tá jedľa.

Nižšie sú uvedené dôkazy a príklady, ktoré Vás presvedčia o tom, že i ovocie dokáže poriadne nakopnúť produkciu najdôležitejšieho mužského hormónu.

Pred tím, než sa do toho pustíme, tak si iba dovolím malé upozornenie.

So sladkým ovocím by sa to obecne nemalo príliš preháňať.

Hlavným dôvodom je vysoký obsah fruktózy, ktorý vo veľkom množstve preťažuje funkciu pečene a tým môže dokonca hladinu testosterónu i znížiť.

Avšak, väčšina z nižšie uvedených plodov má relatívne nízky obsah fruktózy.

A pokiaľ sa nájde ovocie s vyšším obsahom fruktózy, nič hrozného sa nestane, pokiaľ sa týmto ovocím nenapchávate niekoľkokrát za deň.

Poďme si už ale predstaviť našich šampiónov na poli ovocných plodov.

1. Granátové jablko

Granátové jablko by určite malo patriť medzi Vaše najobľúbenejšie ovocie.

Tých dôvodov je hneď niekoľko.

Toto exotické ovocie dokáže zvýšiť hladinu testosterónu vo Vašom tele.

V tejto štúdii bolo dokázané, že pri pravidelnej konzumácii granátových jabĺk sa u zdravých jedincov hladina testosterónu zvýšila až o 24%.

V ďalšej štúdii sa preukázalo, že pravidelnou konzumáciou šťavy z granátového jablka po dobu 3 rokov sa znížil arteriálny tlak o 35%.

Táto štúdia zistila, že granátové jablko pomáha zabraňovať tvorbe enzýmu aromatáza, ktorý má na svedomí premenu testosterónu na estrogén.

Granátové jablko je teda dobré nielen ako zbraň proti klesajúcej hladine testosterónu, ale taktiež zlepšuje Váš kardiovaskulárny systém (i erekciu) a potlačuje enzým aromatáza.

2. Červené hroznové víno

Hrozno je bohaté na polyfenoly a minimálne jeden z nich má pre človeka veľmi blahodarné účinky.

Hovoríme o polyfenole nazývanom resveratrol, o ktorého účinkoch bolo taktiež napísaných pár zaujímavých štúdií.

Napr. v tejto štúdii bolo zistené, že potlačuje tvorbu enzýmu aromatáza.

Ďalšia štúdia zistila, že resveratrol má stimulačný účinok na hladinu testosterónu a taktiež podporuje produkciu spermií.

3. Avokádo

Avokádo patrí medzi najlepšiu potravinu pre Váš testosterón.

Toto ovocie je priamo napchaté prírodným cholesterolom, ktorý je veľmi dôležitý pri produkcii pohlavných hormónov a taktiež úzko súvisí so zvyšovaním hladiny testosterónu.

Avokádo je taktiež bohaté na vitamíny rozpustné v tukoch, ktoré sú potrebné pre tvorbu testosterónu, ako sú vitamíny K2 a A.

4. Citrusové plody

Citrusy patria k najzdravším ovocným plodom.

Pozor ale na niektoré z nich, ktoré majú vysoký podiel fruktózy (hlavne pomaranč).

Tu sú dôvody, prečo sú prospešné pre Váš testosterón:

Za prvé. Citrusové plody sú bohaté na vitamín C, ktorý zásadne znižuje stresový hormón kortizol.

Ako už vieme, kortizol a testosterón nejdú spolu moc dokopy a už i malý pokles kortizolu dokáže uchovať optimálnu hladinu Vášho testosterónu.

Za druhé. Citrusové plody sú silne anti-estrogénne.

Dôvodom je hlavne zlúčenina nazývaná „limonenes“, ktorá je veľmi účinná na potlačenie aromatázy, a tým zabraňuje premene testosterónu na estrogén.

5. Mangostána

Toto exotické ovocie nie je u nás príliš známe a je horšie dostupné. Viac menej sa jedná o veľmi zaujímavé ovocie, ktoré je podľa niekoľkých štúdií veľmi prospešné pre Vaše zdravie.

Chemici na University of Illinois Chicago zistili, že niektoré látky v mangostáne majú extrémne silné anti-estrogénne účinky.

V skutočnosti ich štúdie ukazujú, že niektoré z týchto zlúčenín (gama-mangostin a garcinone D) znížili hladinu estrogénu ešte výraznejšie, než látka menom Letrozole, čo je synteticky upravená látka, ktorá blokuje tvorbu estrogénu a je hojne používaná profesionálnymi kulturistami.

Pokiaľ teda na toto ovocie narazíte, určite si urobte veľké zásoby :)

Záver

Tým náš zoznam končí.

Ako ste sa sami presvedčili, tak aj ovocie Vám dokáže pomôcť bojovať proti klesajúcej hladine testosterónu.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore