Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron 5 Najväčších príčin zníženej hladiny testosterónu

5 Najväčších príčin zníženej hladiny testosterónu

 5 Najväčších príčin zníženej hladiny testosterónu

Ešte predtým, než sa začnete sústrediť na zvyšovanie hladiny testosterónu, je dobré sa taktiež zamyslieť nad tým, prečo môže byť Vaša hladina znížená.

Z tohto dôvodu som vypísal zoznam faktorov, ktoré môžu zásadne ovplyvniť hladinu testosterónu vo Vašom tele.

1. Vek

Je to nekompromisné, ale bohužiaľ je to vedecky podložený fakt. Podľa Harvard Health Publication je normálna hladina testosterónu u zdravých mužov medzi 270 do 1070 ng/dl. S postupom veku sa ale prirodzená hladina testosterónu obvykle znižuje o 1% až 2% a k poklesu dochádza už od 25 do 30 roku života.

2. Telesný tuk

Pokiaľ vedľa seba postavíte dvoch jedincov, kde jeden bude mať športovú postavu s telesným tukom pod 10% a ten druhý bude obtlstlý antišportovec, môžete si byť takmer istý, že náš tučko bude mať značne nižšiu hladinu testosterónu v tele.

V tele s vyšším percentom telesného tuku je vyšší výskyt enzýmu aromatáza, ktorý má hlavnú funkciu premeny testosterónu na estrogén – ženský pohlavný hormón. Pokiaľ chcete byť silný a svalnatý alfa samec, tak určite nechcete mať v tele veľa estrogénu.

3. Stres a nedostatok spánku

Aj keď si to mnoho ľudí stále nechce priznať, psychika človeka dokáže veľmi zásadne ovplyvniť fungovanie celého tela. Pokiaľ ste v strese, Vaše telo začne produkovať viac hormónu kortizolu. Hlavnou funkciou tohto hormónu je regulácia metabolizmu živín. Kortizol teda pôsobí katabolicky a antianabolicky, čo je pre každého muža doslova nočná mora.

Keď je reč o nočných morách, rovnako ako stres i nedostatok spánku či porušenie „spánkových cyklov“ môže zvýšiť produkciu kortizolu. Čím viac je v tele kortizolu, tým menej je testosterónu.

Preto je dôležité sa nestresovať a spať min. 7-8 hodín denne a dodržovať pravidelné spánkové cykly – zaspávať a vstávať v rovnakú hodinu (najlepšie aj o víkendoch).

4. Alkohol

Tento bod bude asi všetkým jasný. Pri veľkej konzumácii alkoholu dochádza k zvyšovaniu kortizolu a estrogénu v tele a ako už bolo povedané, jedná sa o dvoch veľkých „hormonálnych“ nepriateľov testosterónu. Alkohol taktiež priamo znižuje tvorbu oxidu dusnatého (nitric oxide), ktorý pozitívne ovplyvňuje erekciu a samotnú tvorbu testosterónu.

5. Nedostatok vitamínov a minerálov

K tomu, aby telo správne fungovalo, musí dostávať tie správne živiny a z nich potom potrebné množstvo mikroživín – vitamíny, minerály, stopové prvky a enzýmy.

Žijeme v dobe, kde sú hypermarkety plné spracovaných výrobkov a často sa potom zabúda na konečnú kvalitu potravín. Mnohými odborníkmi a lekármi je preto odporúčané doplňovať denný príjem mikroživín a minerálov za pomoci špecifických vitamínov či doplnkov stravy. Nedostatok vitamínu D? Minimálny príjem minerálov zinku zo stravy? To všetko môže taktiež značne ovplyvniť hladinu testosterónu v tele.

Záver

Vymenovali sme si teda asi tie najzásadnejšie príčiny zníženej hladiny testosterónu v tele. V ďalších článkoch sa potom budeme obecne a taktiež detailnejšie venovať tomu, ako všetok stratený testosterón opäť získať :).

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore