Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron 6 potravín bohatých na zinok pre zvýšenie testosterónu

6 potravín bohatých na zinok pre zvýšenie testosterónu

6 potravín bohatých na zinok pre zvýšenie testosterónu

Zinok patrí medzi základné minerály pre optimálnu tvorbu testosterónu.

Niekoľko štúdií dokazuje, že nedostatok zinku v tele znižuje hladinu celkového (a voľného) testosterónu a jeho doplnením dochádza k obnove tohto hormónu.

Odporučená denná dávka zinku sa pohybuje okolo 10 mg – 15 mg u bežnej populácie. Táto dávka sa pri vyváženej strave dá pokryť z potravín alebo je možné doplniť zinok vhodným doplnkom stravy. U aktívnych športovcov by mal byť príjem zinku vyšší, okolo 30 mg – 40 mg za deň. Dôvodom je vylučovanie zinku potom pri zvýšenej námahe.

Najlepším zdrojom zinku sú živočíšne zdroje potravín. Tieto potraviny majú vyšší obsah kvalitného zinku a ten je telom lepšie vstrebávaný.

V dnešnom článku si uvedieme 5 najlepších prírodných zdrojov tohto minerálu.

TIP: Dodajte telu kvalitnú formu zinku a zvýšte svoj testosterón prírodnou cestou pomocou unikátneho doplnku stravy pre mužov PRIMULUS. Pre viac informácií o produkte kliknite na tlačidlo tu:

Vyskušám PRIMULUS

1) Ustrice

Začíname tým najlepším zdrojom zinku z prírodnej ríše.

V 100 g ustríc nájdete 78 mg kvalitného zinku. Mimo iné sú ustrice bohaté na ďalšie mikroživiny dôležité pre optimálnu tvorbu testosterónu ako je selén, vitamín D, meď a taktiež obsahujú kvalitné proteíny.

Legendy hovoria, že známy milovník Casanova jedol na raňajky až 50 ustríc, aby si udržal libido a vitalitu. Podľa informácií vyššie je jasné, že vedel, čo robí.

2) Hovädzie a jahňacie mäso

Červené mäso obecne by malo byť základom stravy každého muža. Jedná sa o kvalitný zdroj proteínu a mastných kyselín.

Naviac je kvalitné jahňacie mäso bohaté na bio aktívny zinok. V 100 g mäsa nájdete takmer 12 mg zinku.

3) Dyňové semiačka

Tie sú bohaté na zinok a horčík, čo sú nevyhnutné minerály pre optimálnu tvorbu testosterónu. 150 gramov dyňových semiačok obsahuje 200 % DDD horčíka a 100% DDD zinku (10 mg v 100 g).

4) Nepražené kakao (a produkty z neho)

Ako sme už písali v minulom článku, nepražené kakao je výborné pre vaskulárne zdravie a tým i pre mužskú erekciu. Je bohaté na antioxidanty a radí sa medzi najzdravšie potraviny na planéte.

Pri výbere kakaa alebo produktu z neho je potrebné sa zamerať na percentuálny obsah kakaa, ale taktiež na fakt, či sa jedná o netepelne upravené.

Mimo vysoký obsah antioxidantov sa skrýva v 100 g kakaa 7 mg zinku. V prípade, že ste zástancom vegetariánskej stravy, je pre Vás čokoláda najlepším prírodným zdrojom zinku.

5) Vaječný žĺtok

Ďalšia výborná potravina pre Váš testosterón.

Vaječný žĺtok obsahuje kvalitné bielkoviny, zdravý cholesterol, ľahko vstrebateľné tuky a je bohatý na mikroživiny.

Jedna z dôležitých mikroživín v žĺtku je práve zinok.

100 g vaječného žĺtku obsahuje 5 mg tohto minerálu. To znamená, že pokiaľ si urobíte miešané vajíčka z 6 vajec, máte už postarané o odporúčanú dennú dávku zinku.

6) Pečeň

Vnútornosti sú obecne považované za jedny z najzdravších potravín. Niet divu, že v minulosti praveký lovci u ulovenej zveri začali vždy konzumáciou vnútorností a samotné mäso zostalo ako „posledné“ pre najslabšie tlupy, ženy a deti.

Pečeň obsahuje zdravé bielkoviny a vysokú dávku vitamínov rozpustných v tukoch.

Hovädzia pečeň v 100 g obsahuje 4 mg zinku a preto nemôže chýbať na našom zozname.

Zdroj: anabolicmen.com – so súhlasom autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore