Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Aká je optimálna hladina testosterónu u mužov?

Aká je optimálna hladina testosterónu u mužov?

Aká je optimálna hladina testosterónu u mužov?

Myslím, že pokiaľ čítate náš blog, tak už nemáte pochýb o tom, že testosterón je tým najdôležitejším hormónom v mužskom tele.

Robí muža šťastnejším, silnejším, plodnejším, motivovanejším a je proste viac mužom.

Preto nie je prekvapením, že sa množstvo ľudí pýta, aká je teda optimálna hladina tohto hormónu.

A úprimne, na túto otázku je ťažké odpovedať.

Každý názor sa trošku líši, či sa už jedná o uznávaných odborníkov, vedecké správy alebo i podľa skúseností samotných mužov.

Avšak najčastejšie sa pre referenciu uvádza priemerná hladina testosterónu medzi 250 – 1200 ng/dl.

Podľa niekoľkých štatistík z posledných rokov je dokázané, že priemerná hladina sa znižuje od 30. veku života muža. A jedná sa teda o bežný jav.

Je to ale pravda?

Nie je to napríklad tým, že starší muži sa menej hýbu, majú menej alebo žiadny sex a nestarajú sa o svoju stravu a tým o prísun dôležitých živín? A práve vďaka tomu všetkému je ich hladina rok od roku nižšia?

Podľa niekoľkých štúdií je dokázané, že i muži v staršom veku môžu mať testosterón omnoho vyšší, než nám uvádzajú všeobecné štatistiky.

a) V mnohých vidieckych oblastiach majú starší muži rovnakú hladinu testosterónu, ako ich mladší susedia.

b) V niekoľkých štúdiách bolo overené, že množstvo mužov nad 70 rokov má stále rovnakú hladinu, ako vo svojich 17 rokoch.

c) Množstvo rešpektovaných lekárov a vedcov sa zhodujú, že dôvodom nízkej hladiny testosterónu je skôr životný štýl muža, než jeho samotný vek.

Podľa týchto skúseností je možno načase začať veriť tomu, že hladina testosterónu sa od 30 rokov znižuje nie preto, žeby sa jednalo o normálny stav u muža, ale pretože sú muži viac „leniví“ a menej sa starajú o seba a svoje telo.

Takže aká je teda vo Vašom veku optimálna hladina testosterónu?

Pre každého muža by to mala byť tá maximálne možná, či má 20 alebo 60 rokov.

Chcete si zvýšiť svoj testosterón prírodnou formou?

Poďme sa ale pozrieť na základné rozdelenie hladiny testosterónu u mužov.

0 – 400 ng/dl

Táto oblasť je všeobecne považovaná za „nízku“. Je to z toho dôvodu, že muži, ktorí spadajú do tohto limitu, trpia väčšinou príznakmi zníženej hladiny testosterónu (dokonca i mnoho mladých ľudí na sebe vidí niektoré symptómy v hladine okolo 500 ng/dl)

500 – 700 ng/dl

Toto rozmedzie je často považované za „normálnu hladinu testosterónu“. Obvykle sa u mužov v tejto hladine neobjavujú žiadne alebo minimálne príznaky hladiny testosterónu a všetko je teda v poriadku.

700 – 1000 ng/dl

V dnešnej dobe je táto hranica považovaná za „vyššiu hladinu testosterónu“ (naši predkovia totiž mali hladinu 2x alebo dokonca i 3x vyššiu). V tejto hladine máte rannú erekciu skoro každý deň a svaly Vám rastú takmer sami.

1000 ng/dl +

Toto je najvyššia možná hladina pre človeka, ktorý neberie anabolické steroidy. Pre mnoho jedincov sa môže zdať táto hranica takmer nemožná. Je ale dokázané, že pokiaľ sú splnené všetky atribúty, ako je správna strava, cvičenie, pravidelný sex, vyhýbanie sa depresiám apod., tak sa tento „level“ skutočne dá prírodnou formou dosiahnuť. V tejto hladine sa nemusíte báť prebytočného tuku, náladovosti alebo nízkeho libida.

Toto rozmedzie je čisto orientačné a je možné, že s ním niekto nemusí súhlasiť.

Obraz si môžete urobiť sami.

Som si ale istý, že sa zhodneme na tom, že udržiavať svoju hladinu testosterónu na maximálnu možnú úroveň, je takmer povinnosťou každého muža.

A čo vy? Ako je na tom Váš testosterón?

Zdroj: anabolicmen.com - s láskavým zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore