Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Ako si urobiť svoj vlastný multivitamín pre vyššiu hladinu testosterónu?

Ako si urobiť svoj vlastný multivitamín pre vyššiu hladinu testosterónu?

Ako si urobiť svoj vlastný multivitamín pre vyššiu hladinu testosterónu?

V súčasnej dobe je náročné získať vitamíny a minerály iba zo stravy. Potraviny sú chemicky ošetrené a dôraz je kladený skôr na ich rýchle pestovanie, než na samotnú kvalitu. Z tohto dôvodu sa odporúča upraviť deficit vitamínov prostredníctvom vhodného doplnku stravy.

Pokiaľ ale z nejakého dôvodu predsa len chcete zostať u čisto prírodnej formy konzumácie vitamínov a minerálov(a máte k dispozícii kvalitný zdroj potravín), je tento článok pre Vás.

Pripravili sme zoznam potravín, ktoré si môžete pripraviť ako jednoduché jedlo a pritom dodáte telu všetky nevyhnutné látky pre optimálnu tvorbu testosterónu.

Pokiaľ čítate náš blog pravidelne, tak viete, že medzi najdôležitejšie látky pre podporu Vášho najdôležitejšieho hormónu patrí zinok, horčík, vitamín D, selén a vitamín C. Preto sme vybrali tie najlepšie potraviny, ktoré Vám uvedené minerály a vitamíny poskytnú v tom správnom množstve.

Ako si urobiť vlastný multivitamín?

Niektoré z potravín obsahujú aj pri malej dávke veľký obsah účinných látok. Jedným z príkladov sú para orechy, kde dávka iba 4-5 orechov pokryje 100-150% dennej dávky selénu. Preto využijeme tieto potraviny a vytvoríme si vlastné „multivitamínové jedlo“, ktoré pokryje potrebné vitamíny a minerály pre optimálnu tvorbu testosterónu.

A ako také jedlo vypadá?

- 4 para orechy(brazílske orechy)
- 100 g brokolice alebo kelu
- 150 g dyňových semiačok
- 5 miešaných vajec
- 100 g šampiňónov
- 2 – 3 zemiaky
- 100g kyslej kapusty

A prečo práve tieto potraviny?

Para orechy

100 gramov týchto orechov obsahuje 1920 mcg(mikrogramov) selénu, čo odpovedá 2800% odporučenej dennej dávky(DDD). Pre naše účely nám stačí 4-5ks para orechov, ktoré vydávajú potrebnú dávku selénu.

Selén je výborný antioxidant, ktorý má podľa niekoľkých štúdií pozitívny vplyv na hladinu testosterónu.

Brokolica alebo kel

Obe potraviny sú bohaté na vitamín C. 100 gramov brokolice obsahuje 150% DDD tohto dôležitého vitamínu. Brokolica je ďalej bohatá na vitamín A (325% DDD).

Obe potraviny obsahujú enzým nazývaný DIM, ktorý pomáha telu zbavovať sa estrogénu a tým zanecháva viac priestoru pre tvorbu testosterónu.

Vitamín C mimo iné chráni bunky testosterónu pred oxidáciou a dokáže ich taktiež regenerovať. V jednej štúdii bol vitamín C schopný zvýšiť hladinu testosterónu v Leydigových bunkách.

Dyňové semiačka

Tie sú bohaté na zinok a horčík, čo sú nevyhnutné minerály pre optimálnu tvorbu testosterónu. 150 gramov dyňových semiačok obsahuje 200% DDD horčíku a 100% DDD zinku.

Miešané vajíčka

Vajce obsahuje 11% DDD vitamínu D a ďalej 8% DDD vitamínu B12. 5 vajec pokryje takmer polovicu odporučenej dávky pre tieto dôležité vitamíny.

Vajce naviac obsahuje zdravé tuky a cholesterol, ktorý je stavebným kameňom pre tvorbu testosterónu.

Šampiňóny

Táto potravina môže patriť medzi jeden z najkvalitnejších zdrojov vitamínu D. Nutnosťou je však šampiňóny nechať minimálne po dobu 60 minút na priamom slnečnom žiarení. Huby dokážu slnečný svit premeniť na vitamín D, ktorý sa potom takmer nevytráca ani pri tepelnej úprave(stratí iba okolo 15% vitamínu, zbytok je v šampiňónoch uchovaný).

Zemiaky

Stredne veľký zemiak obsahuje 30% DDD vitamínu B6, takže 3 kusy Vám dostatočne pokryjú dennú dávku. Zemiaky ďalej obsahujú draslík, ktorý je blahodarný pre Váš testosterón.

Kyslá kapusta

Jedná sa o výborný zdroj vitamínu K2, ktorý podporuje tvorbu testosterónu. Ďalej kyslá kapusta obsahuje živé baktérie – probiotiká, ktoré podľa posledných výskumov majú výrazný efekt na tvorbu testosterónu, zníženiu stresu a zlepšeniu pohyblivosti spermií.

Záver

Pokiaľ chcete získať základné vitamíny a minerály pre optimálnu tvorbu testosterónu čisto z potravín, určite skúste nami odporučené jedlo popísané vyššie.

V prípade, že hľadáte kvalitný doplnok stravy, ktorý mimo uvedené minerály a vitamíny naviac obsahuje extrakty z bylín a extrakt z čierneho korenia pre lepšiu vstrebateľnosť, určite vyskúšajte PRIMULUS – multivitamín moderného muža.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore