Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Ako spánok ovplyvňuje hladinu testosterónu? 4 Rady pre lepší spánok!

Ako spánok ovplyvňuje hladinu testosterónu? 4 Rady pre lepší spánok!

Ako spánok ovplyvňuje hladinu testosterónu? 4 Rady pre lepší spánok!

„Spánok je ako zlatá reťaz, ktorá spája dohromady zdravie s naším telom“
Thomas Dekker – anglický dramatik zo 16. storočia

Všetci vieme, že spánok je nesmierne dôležitý...

...že spánok lieči...

Má ale nedostatok spánku priamu spojitosť s mužským hormónom číslo jedna?

Prečo málo spíme?

Poznáte to určite sami.

Ešte vybaviť jeden pracovný email. Pozrieť sa na Facebook či Twitter, či niekto nepridal niečo zaujímavé.

A keď už ste pripravený Váš počítač, tablet či chytrý telefón vypnúť a ísť spať, pozriete sa na YouTube, ktorý Vám ešte ponúkne odporučené videá na tento deň.

A ďalšia hodina je preč.

Idete spať okolo polnoci. Vstávate okolo 5-6 hodiny ráno.

Niekde ste sa ale dočítali, že 6 hodín spánku je odporučené minimum a preto to neriešite.

Ale verte, že Váš testosterón nedostatkom spánku veľmi trpí.

Spánok a testosterón

Hladina testosterónu u mužov je najväčšou v ranných hodinách, konkrétne okolo 8 hodiny ráno. S pribúdajúcim časom však behom dňa postupne klesá a večer je väčšinou nižšia než ráno.

Je to celkom logické.

Ráno potrebujete najviac energie.

V noci potom pracuje Váš endokrinný systém na maximum a produkuje sa veľké množstvo testosterónu. Telo sa tým pripravuje na ďalší deň.

A pokiaľ spíte menej, je logicky málo času na produkciu testosterónu.

Vedci z univerzity v Chicagu zistili, že ľudia, ktorí spali menej než 5 hodín po dobu jedného týždňa, mali poznateľne nižšiu hladinu testosterónu, než tí, ktorí mali spánku dostatok (8-10 hodín).

Iné štúdie dokazujú, že muži, ktorí dlhodobo spia 5 a menej hodín, môžu mať hladinu testosterónu zníženú o 25 až 60%. Vyšší percentuálny úbytok testosterónu je viditeľný prevažne u starších mužov.

Čo s tým?

Už vieme, že krátky a nekvalitný spánok nás okráda o náš testosterón.

Ako to napraviť?

Viem, že väčšina povie, že pre nich nie je možné spať 7 či dokonca viac hodín denne.

Máte veľa práce. Veľa učenia. Veľa koníčkov. Musíte sa postarať o deti. O psa. Manželku :)

A je tomu skutočne tak? Máte svoj deň skutočne efektívne rozvrhnutý? Stane sa niečo, keď svoj notebook či tablet vypnete o hodinu skôr než obvykle? Keď sa na ďalší diel Hier o tróny pozriete cez víkend namiesto dnes večer?

„Nie je to o tom, ako dlho spíme, je to o tom, čo robíme, keď sme hore.“
Gary Vaynerchuk – podnikateľ, expert na sociálne média

Dĺžku Vášho spánku môžete ovplyvniť iba Vy.

Poďme si ale predstaviť pár tipov pre lepší a kvalitnejší spánok.

1. Snažte sa vypnúť všetky obrazovky minimálne jednu hodinu pred tým, než pôjdete spať. Pri sledovaní „modrého svetla“ z Vašich obrazoviek sa potláča tvorba melatonínu, čo je hormón, ktorý reguluje v našom tele denný a nočný rytmus.

2. Spite v čo najväčšej tme. Pokiaľ možno, tak zakryte všetky zdroje prírodného i umelého osvetlenia. V tomto prípade bude produkcia melatonínu maximálna a budete mať lepší a hlbší spánok.

3. Spite v miernom chlade. Optimálne teplota pre spánok je okolo 18°C. Naše telo je z dávnych dôb prispôsobené k tomu, aby sme spali vonku. Preto je pre naše telo prirodzenejšie spať v chladnejšom prostredí.

4. Užívajte pred spaním horčík. Tento minerál hrá dôležitú úlohu pri svalovej relaxácii a normálnej činnosti nervovej sústavy. Vaše telo bude viac uvoľnené a lepšie sa Vám bude zaspávať.

Nepodceňujte dôležitosť spánku.

Spite viac a kvalitnejšie. Vaše zdravie Vám to v dobrom oplatí.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore