Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Ako správne tuky dokážu zvýšiť Váš testosterón?

Ako správne tuky dokážu zvýšiť Váš testosterón?

Ako správne tuky dokážu zvýšiť Váš testosterón?

Tuky v potravinách nie sú zlé!

Zabudnite na staré poučky, ktoré nám stále hovorili, že všetky tuky sú nezdravé, že spôsobujú obezitu a srdečné choroby.

Nové vedecké výskumy nám dokazujú, že pokiaľ jete pravidelne tie správne tuky, sú dokonca zdraviu prospešné.

Pre muža je toto zistenie dobrá správa.

Hlavne z dôvodu, že ten správny tuk je jedna z najdôležitejších vecí, ako doplniť hladinu testosterónu.

Tuky v potravinách a produkcia testosterónu

Pokiaľ chcete využiť najväčší benefit pri konzumácii tukov s vplyvom na Váš testosterón, musíte sa zamerať na dva dôležité faktory:

Je to celkový obsah tukov, ktorý prijmete v strave. Toto číslo by malo byť dostatočne vysoké (určite vyššie než si myslíte), ale samozrejme všetko má svoje limity, ktoré by ste nemali prekračovať.

Pomer medzi rôznymi druhmi mastných kyselín hrá v tomto prípade veľkú úlohu. Nie všetky sú rovnako efektívne a dokonca jedna skupina môže spôsobiť i zníženie hladiny testosterónu.

Ako sa vôbec tuky v strave rozlišujú?

Polynenasýtené mastné-kyseliny – Omega mastné kyseliny (3,6,7,9)

  • Tieto tuky nájdeme predovšetkým v slnečnicovom oleji, repkovom oleji, ľanovom oleji, oleji z vlašských orechov, margarínu atď.

Mononenasýtené mastné-kyseliny

  • Tie získame z olivového oleja, mandľového oleja, avokádového oleja, oleja z makadamových orechov, arašidového masla apod.

Nasýtené mastné-kyseliny

  • Tieto sú obsiahnuté v červenom mäse, masle, kokosovom oleji, palmovom oleji, vaječnom žĺtku, v syre, plnotučnom mlieku atď.

Toto hlavné rozdelenie tukov asi poznáte.

Na ktoré sa ale sústrediť, keď je Vaším cieľom zvýšenie testosterónu?

Poďme si prebrať pár vedeckých správ na túto tému:

  • V tejto štúdii vedci testovali vplyv niekoľkých nutričných faktov na pred-tréningovú hladinu testosterónu u zdravých mužov. Po analýze výsledkov zistili, že diéta bohatá na nasýtené a mononenasýtené mastné kyseliny značne zvýšila hladinu testosterónu. Naopak diéta bohatá na bielkoviny alebo polonasýtené tuky spôsobila poznateľné zníženie hladiny testosterónu. V tejto štúdii bolo taktiež potvrdené, že diéta bohatšia na tuky zaznamenala nárast hladiny testosterónu.
  • Podľa niekoľkých štúdií je dokázané, že pokiaľ je Váš kalorický prísun z tukov vyšší (40% vs 20% z celkového kalorického príjmu), budete mať taktiež vyššiu hladinu testosterónu (štúdia tu, tu a tu)
  • Vedci u tejto štúdie skúmali dva elitné hokejové tímy. Každému naordinovali iný typ diéty. Jeden tím mal stravu zloženú z 40% tukov a 45% sacharidov a druhý tím zjedol 30% tukov a 55% sacharidov (pomer bielkovín bol u oboch skupín rovnaký).

Behom i po skončení štúdie bolo zistené, že skupina s vyšším obsahom tuku v strave mala taktiež vyššiu hladinu voľného testosterónu.

Ako je jasné z príkladu vyššie, pokiaľ je Vaším cieľom vyššia hladina testosterónu, mali by ste jesť viac nasýtených a mononenasýtených kyselín a držať sa ďalej od polonasýtených tukov.

Zlatá stredná cesta je držať svoj denný príjem z tukov okolo 35% - 40%. Zbytok doplníte hlavne proteínom a správnymi sacharidmi.

A určite sa nemusíte báť toho, že by Vám nasýtené tuky priniesli nebezpečie srdečných chorôb alebo mŕtvice. Tento mýtus je vďaka modernej vede už niekoľkokrát vyvrátený (lepšie povedané neexistuje žiadny reálny dôkaz týchto tvrdení).

Posledné správy lekárov a odborníkov upozorňujú skôr na nebezpečie, ktoré v sebe ukrýva nadmerná konzumácia sacharidov.

Výborný článok na tému tukov a ich vplyvu na naše zdravie nájdete na stránkach www.fitplan.cz TU!

Záver

Pokiaľ chcete prírodnou formou zvýšiť hladinu testosterónu, jedzte viac tých správnych tukov.

Podľa niekoľkých vedeckých správ je dokázané, že dostatočné množstvo nasýtených a mononenasýtených tukov zvyšujú hladinu testosterónu v tele.

Ďakujeme za pozornosť :)

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/fats-and-testosterone/ s láskavým zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore