Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Aký má alkohol vplyv na testosterón?

Aký má alkohol vplyv na testosterón?

Aký má alkohol vplyv na testosterón?

Tlmivé účinky alkoholu na ľudský organizmus sú známe už odpradávna a mnohí z Vás plnoletých si ich otestovali nejedenkrát na vlastnej koži. A každý, ktorý aspoň raz za život o 4 hodine rannej po párty objímal záchodovú misu, vie, že je toxický.

Ale ako je vlastne jedovatý a aké dopady má na endokrinný systém?

„Kúzlo“ alkoholu je veľmi jednoduché – nakoľko pôsobí ako sedatívum, spomaľuje radu telesný funkcií, čo vyvoláva pocit opitosti. A taktiež odstraňuje zábrany, čo je taktiež dôvod, prečo máte po pár panákoch chuť na sex s kýmkoľvek, kto aspoň z diaľky vykazuje nejaké známky ženskosti :).

...bohužiaľ, toto vnútorné poslanie – mať sex so všetkým čo sa hýbe – je dosť často pomerne nemožná úloha, nakoľko takých 10 panákov tequily utlmí Vaše sexuálne funkcie natoľko, že Vaša „pýcha“ v nohaviciach pravdepodobne nebude schopná akcie.

Tento negatívny vplyv na sexuálne funkcie je spôsobený predovšetkým dramatickým poklesom mužského pohlavného hormónu – testosterónu.

A tu sú dôvody, prečo k tomu dochádza...

Alkohol a produkcia testosterónu

Radšej Vás upokojím hneď na začiatku – naozaj nemusíte začať abstinovať, aby ste mali prirodzene vysokú hladinu testosterónu, nakoľko pár drinkov tu a tam s Vašim testosterónom nič neurobí.

Je tu však jedno veľké ALE.

Pokiaľ ste alkoholik a pravidelne sa opíjate niekoľkokrát týždenne, je veľmi pravdepodobné, že sa Vaša produkcia testosterónu dosť znížila či izolovala na štádia, kedy nie ste pod parou.

Ale to už ste pravdepodobne stihli zistiť podľa vyššie uvedených sexuálnych „problémov“.

Nižšie sú vedecky podložené štúdie a fakty, ako alkohol znižuje produkciu testosterónu:

  • metabolizmus etanolu znižuje množstvo koenzýmu NAD+ (nikotinamid adenín dinukleotid) v pečeni a semenníkoch. NAD+ je nevyhnutnou súčasťou elektrónového donoringu (darca elektrónov) pri tvorbe testosterónu a iných androgénov a teda sa taktiež predpokladá, že alkohol znižuje tvorbu testosterónu v závislosti na jeho dávke. (štúdia tu)
  • alkohol stimuluje mozog pri produkcii beta-opioidných endorfínov, ktoré mimochodom spôsobujú, že ste uvoľnený a tzv. „v pohode“ po pár pivách. Bohužiaľ tieto hormóny sú taktiež známe svojím negatívnym účinkom na testosterón.
  • konzumácia alkoholu spôsobuje oxidačnú degradáciu testikulárnych Leydigových buniek, čo má za následok zníženie produkcie testosterónu v miešku a taktiež k likvidácii molekúl testosterónu, ktorý je už v krvnom obehu, v dôsledku pôsobenia stresového hormónu kortizolu. (celá štúdia tu)
  • dlhodobo vyššia konzumácia alkoholu môže výrazne zvýšiť hladinu estrogénu a to tak, že alkohol zvyšuje aktivitu enzýmu aromatáza, ktorý svojou funkciou prevádza mužských pohlavný hormón testosterón na ženský estrogén (štúdia tu)

Záver

Ako môžete vidieť, nadmerné pitie je pomyselným zabijakom Vašej produkcie testosterónu a tým je taktiež negatívne ovplyvnená celá rada Vašich endokrinných funkcií.

Primerané množstvo alkoholu je v poriadku a v niektorých prípadoch môže i produkciu testosterónu mierne zvýšiť. Tým „primeraným“ množstvom myslím 1 – 3 panáky maximálne. Preto: Ak chcete prirodzene zvyšovať svoj testosterón, všetko nad toto množstvo už je zlé a pošle Váš sexuálny apetít rovno do kvetín.

Zdroj: anabolicmen.com - s láskavým zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore