Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Aký má testosterón vplyv na spaľovanie tukov?

Aký má testosterón vplyv na spaľovanie tukov?

Veronika Klepaczova
28. 5. 2018
Aký má testosterón vplyv na spaľovanie tukov?

Ohľadom najdôležitejšieho mužského hormónu už bolo povedané veľa. Vieme, že zásadne ovplyvňuje sekundárne pohlavné znaky u mužov. Má vplyv na rast svalov, sily a väčšieho sexuálneho libida.

Má ale testosterón taktiež vplyv na spaľovanie tukov? Je možné, že človek s vyššou hladinou tohto hormónu dokáže taktiež lepšie spáliť podkožný tuk?

Odpoveď je jednoduchá. Áno.

Pozrime sa na dôkazy, že tomu tak skutočne je.

Testosterón a telesný tuk

V jednej štúdii bolo zistené, že pokiaľ sa u testovanej skupiny mužov znížila hladina testosterónu z 600 ng/dl na 300ng/dl, tak bol štatisticky nameraný nárast tukovej hmoty o viac než 30% (The Charles R. Drew University of Medicine and Science)

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o malý úbytok testosterónu. Predsa len hodnota 300ng/dl je stále v priemernej hladine testosterónu u mužov, ale i napriek tomu môžete vidieť, aký veľký efekt to má na tvorbu podkožného tuku.

Už v minulosti bolo uskutočnených niekoľko štúdií na ľuďoch i zvieratách a všetky potvrdzujú, že vyššia hladina testosterónu v tele značne podporuje pálenie tukov a úbytok telesnej váhy.

Nižšie uvádzame pár príkladov týchto štúdií v angličtine.

tu, tu a tu.

Spôsob, akým presne dokáže testosterón všetok ten tuk páliť je stále trošku záhadou. Z toho, čo vedia vedci doposiaľ, je známe, že testosterón obmedzuje tvorbu nových tukových buniek v tele a taktiež, že nízka hladina tohto mužského hormónu je jedným z faktorov zvyšujúcej sa obezity medzi staršími mužmi.

A to znamená, ...

že testosterón má veľký vplyv na tvorbu a ukladanie nových tukových buniek.

Jedná sa o veľmi silný anabolický hormón, ktorý z Vášho tela dokáže urobiť stroj na pálenie tukov.

Snažte sa teda zvýšiť svoju hladinu testosterónu prírodnou formou.

Športujte. Majte viac sexu. Nefajčite a nepite moc alkoholu. Zmeňte jedálníček a dodajte svojmu telu tie správne vitamíny a minerály.

A hlavne ďalej čítajte náš blog...:)

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore