Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Andropauza – 3 tipy, ako vyhrať nad mužským prechodom

Andropauza – 3 tipy, ako vyhrať nad mužským prechodom

Andropauza – 3 tipy, ako vyhrať nad mužským prechodom

Pojem andropauza sa objavuje stále častejšie.

A niet sa čomu čudovať.

Andropauza, alebo „mužský prechod“ je iný výraz pre zníženú hladinu testosterónu u mužov starších ako 40 rokov.

Mužský prechod je reálny a je často skloňovaný medzi lekármi, rovnako ako ženský prechod „menopauza“. Pokiaľ ste muž a máte okolo 40 rokov, tak možno andropauzu prežívate práve teraz.

V častých prípadoch sa príznaky objavia sčista-jasna a mnoho mužov nástup andropauzy prekvapí.

A prečo tomu tak je?

Hladina testosterónu u mužov klesá už od 30. roku života. Okolo 40-tych narodenín je hladina o takmer 25% znížená a začínajú sa objavovať prvé príznaky ako je únava, nízke libido, náladovosť a spomalený metabolizmus.

Vďaka úbytku testosterónu sa začína v mužskom tele tvoriť viac estrogénu a to je často dôvod, prečo muži po 40 začínajú priberať a mení sa ich náladovosť.

Niektorí doktori andropauzu označujú ako „obrátenú pubertu“. V puberte je Váš testosterón na vrchole. Máte hlbší hlas, svalovú hmotu priberiete len pri pohľade na činky a na sex myslíte neustále. V dobe mužského prechodu dochádza k opačnému procesu.

Svaly sa strácajú, pneumatika na bruchu sa zväčšuje a kvôli pribúdajúcej únave nie je na sex moc pomyslenia. Veľa mužov tomu nevenuje pozornosť, pretože tieto príznaky spája so svojím pokročilejším vekom. Áno, ste možno starší, ale určite sa tak nemusíte cítiť.

S nízkou hladinou testosterónu sa dá bojovať a v dnešnom článku si uvedieme pár tipov, ako na to.

1) Zmeňte jedálníček

Jedzte potraviny bohaté na zdravé tuky. Jedná sa o mononenasýtené a nasýtené mastné kyseliny. Uvedené tuky obsahujú zdravý cholesterol, ktorý sa v tele premieňa na testosterón.

Vyhnite sa väčšine sacharidov. Fastfoody, sladkosti, pečivo a sladké nápoje. Všetko musí z Vášho jedálnička preč.

Najlepším zdrojom sacharidov sú zemiaky a batáty (sladké zemiaky).

2) Lepší spánok

Testosterón sa vo Vašom tele produkuje behom spánku, kedy je telo uvoľnené a Váš endokrinný systém pracuje na plné obrátky.

Pokiaľ ale nespíte dosť, Vaše telo nemôže vyprodukovať potrebné množstvo testosterónu a Vy potom trpíte príznakmi andropauzy.

Snažte sa spať aspoň 7-8 hodín.

Tipy pre lepší spánok nájdete v našom článku TU.

3) Dodajte telu viac zinku a vitamínu D

Vitamínov a minerálov podporujúcich optimálnu tvorbu testosterónu je celá rada. Pokiaľ by ste si ale mali vybrať len dva, určite by to mal byť zinok a vitamín D.

Zinok znižuje aktivitu enzýmu aromatáza, a tým zabraňuje premene testosterónu na estrogén. Podľa niekoľkých vedeckých štúdií sa po pravidelnom prísune zinku u testovaných subjektov zvýšila hladina testosterónu.

Viac informácii o tom, ako Vám môže zinok pomôcť v boji proti Andropauze si môžete prečítať TU.

Vitamín D je jedným z najdôležitejších vitamínov pre naše telo a podľa tejto štúdie dokáže ročné dávkovanie tohto vitamínu zvýšiť hladinu testosterónu až o 25%.

Viac o efekte vitamínu D na Váš testosterón si môžete prečítať TU.

Záver

Pokiaľ Vás trápi andropauza (mužský prechod) určite vyskúšajte vyššie uvedené rady. Behom krátkej doby poznáte Vy i Vaše okolie rozdiel.

PS: V prípade, že chcete v boji proti andropauze vytasiť zbraň najťažšieho kalibru, určite vyskúšajte prírodný produkt na zvýšenie testosterónu PRIMULUS.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore