Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Cholesterol – základný stavebný kameň pre Váš testosterón

Cholesterol – základný stavebný kameň pre Váš testosterón

Cholesterol – základný stavebný kameň pre Váš testosterón

Strava hrá dôležitú úlohu pri optimalizácii testosterónu.

A aj keď sa Vám to na prvý pohľad nemusí zdať pravda, jednou z najdôležitejších látok pre tvorbu testosterónu je práve cholesterol.

V tomto článku si krátko povieme čo je cholesterol, prečo by Vás mal zaujímať a akým spôsobom ho prijímať.

Cholesterol môžeme rozdeliť na dve skupiny, HDL (vysokodenzitný lipoproteín), ktorý dopravuje cholesterol z krvi do pečene a tým tak chráni cievy pred jeho usadzovaním a potom LDL (nízkodenzitný lipoproteín), ktorý je zodpovedný za ukladanie cholesterolu v cievach.

V minulosti boli všetky diéty s vysokým obsahom cholesterolu považované za nezdravé. Pokiaľ ale obmedzíte alebo dokonca zastavíte príjem cholesterolu, Vaše telo nebude fungovať správne.

Cholesterol zastáva v tele niekoľko veľmi dôležitých funkcií. Je základným stavebným kameňom niekoľkých hormónov, pomáha produkovať žlč a stará sa o správny metabolizmus vitamínov rozpustných v tukoch.

A prečo bol dlhodobo cholesterol považovaný za zlý?

Tento mýtus sa šíri už od roku 1950, kedy bolo prehlásené, že vysoký obsah nasýtených tukov spôsobuje šancu na onemocnenie srdca, mozgové mŕtvice a podieľa sa na kôrnatení ciev.

V roku 2010 bola však zverejnená štúdia, z ktorej vyplýva, že neexistuje dostatok dôkazov, že nasýtené tuky majú vplyv na srdečné choroby alebo mŕtvicu.

Tým sa taktiež vysvetľuje fakt, že za posledných 60 rokov, kedy boli propagované iba nízkotučné diéty rastie počet srdečných onemocnení stále nahor, aj keď by tomu malo byť naopak.

Problém totiž nastal, keď sa nasýtené tuky vymenili za rafinované sacharidy a tým škodlivý LDL cholesterol začal v krvi stúpať a HDL zase klesať. Preto sa zvyšuje taktiež riziko kardiovaskulárnych chorôb. Rafinované cukry totiž tvoria v cievach miniatúrne zápaly, ktoré potom zvyšujú tvorbu LDL.

Cholesterol je základnou zložkou (tzv. prekurzorom) pre tvorbu testosterónu. Dôležité je vedieť, že strava bohatá na cholesterol a nízka na rafinované cukry značne zvýši hladinu testosterónu, najlepšie v kombinácii so silovým tréningom.

Najlepšie zdroje zdravého cholesterolu zaistíme pri konzumácii mäsa, vajec a kvalitných mliečnych potravín s konzumáciou ovocia a zeleniny s vysokým obsahom antioxidantov, ktoré znižujú voľné radikály tvorené kvôli zápalom v tele.

PS: Pokiaľ sa chcete viac dozvedieť o zdravých tukoch pre optimálnu tvorbu testosterónu, určite si prečítajte náš článok: Ako správne tuky dokážu zvýšiť testosterón?

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore