Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Horčík a jeho vplyv na testosterón

Horčík a jeho vplyv na testosterón

Horčík a jeho vplyv na testosterón

Dnes si povieme niečo o prvku, ktorý by pri Vašej snahe zvýšiť si testosterón prírodnou formou nemal chýbať.

Reč je o horčíku – 11. najviac zastúpeným minerálom v ľudskom tele.

Horčík riadi viac než 300 telesných funkcií spolu so stovkami enzýmov. Väčšina ľudí spojuje tento minerál so zdravými kosťami a správnou funkciou srdca. Tento minerál však toho vie omnoho viac.

Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Horčík je primárnym elektrolytom takmer všetkých telesných enzýmov. Udržuje rovnováhu tekutín, dodáva energiu bunkám (ATP), aktivuje kreatín, zlepšuje kvalitu spánku a taktiež zvyšuje množstvo tzv. voľného testosterónu.

Veľmi zaujímavý sumár účinkov horčíka na náš organizmus, nemyslíte?

Vás však určite najviac zaujíma posledné z vyššie uvedeného sumára – horčík skutočne zvyšuje hladinu voľného testosterónu. Vplyv horčíka na prirodzenú tvorbu testosterónu je vo svojej podstate veľmi podobný ako u zinku. Deficit oboch týchto minerálov sa prejaví na výrazne nižšej hladine testosterónu, ale pokiaľ ich je dostatok, príliš vysoké dávky oboch minerálov Váš testosterón nijak neovplyvnia. A tu sa miesia dva názory: Skutočne potrebujem viac horčíka alebo nie?

Odpoveď znie: Pravdepodobne ÁNO!

Výskumy a mnoho štúdií poukazujú na fakt, že takmer 70% všetkých dospelých ľudí denne prijme menej horčíka, než je doporučená denná dávka (DDD) a z toho 19% ľudí neprijme ani polovicu doporučenej dennej dávky tohto minerálu.

Aby toho nebolo málo, horčík sa rovnako ako zinok odparuje z tela potom, takže pokiaľ chodíte do posilňovne, športujete alebo žijete v teplej klíme, je pre Vás nevyhnutné prijímať horčík vhodným doplnkom stravy (obzvlášť pokiaľ sú Vaše stravovacie návyky založené na typických západných jedlách).

Tu je niečo z klinického výskumu:

  • V tejto štúdii bolo zistené, že necelý jeden gram horčíka denne v kombinácii s intenzívnym cvičením, zapríčinilo u skúmaných jedincov nárast voľného testosterónu o 24%.
  • V tejto štúdii, ktorej sa zúčastnilo 400 starších mužov, vedci zistili, že hladina horčíka v sére priamo korešponduje s množstvom testosterónu u týchto skúmaných osôb.

Ako to tak vypadá, všetko súvisí so všetkým.

Takže aby som to zhrnul: Pokiaľ driete v posilňovni, beháte, či inak športujete, je vhodné doplňovať horčík vhodným doplnkom stravy.

Na druhú stranu, pokiaľ iba sedíte celý deň na gauči a nič nerobíte, je pravdepodobné, že nadmernou konzumáciou horčíka svoju prirodzenú hladinu testosterónu moc nezvýšite.

A aké sú vlastne najlepšie zdroje a forma horčíka, ktoré môžete prijať?

Čo sa vstrebateľnosti týka, najlepšie ústami podávaná forma horčíka je glycinát horečnatý, zatiaľ čo najhoršia (ale zároveň najpoužívanejšia) je oxid horečnatý.

Ďalším výborným zdrojom, ako zvýšiť prísun horčíka je horečnatý olej, ktorý sa vstrebáva kožou a podporuje regeneráciu svalov po cvičení alebo fyzickej námahe.

A aké sú najlepšie potraviny s vysokým obsahom horčíka?

Nie sú to obilniny, ako si väčšina ľudí myslí, kvôli svojmu vysokému obsahu kyseliny fytovej. Naopak veľmi dobrým zdrojom horčíka je čisté kakao, mäso, listová zelenina a orechy.

Na záver: Tí z Vás, ktorí majú v úmysle zvýšiť si svoju hladinu testosterónu prírodnou formou, by rozhodne nemali na horčík zabudnúť. Má prinajmenšom rovnaký význam ako zinok. Pokiaľ máte nedostatok tohto minerálu, Váš testosterón bude pravdepodobne veľmi rýchlo klesať, ale na druhú stranu, pokiaľ máte horčíka dostatok, príliš veľkými dávkami toho viac nezmôžete. Ale ako som už písal vyššie, väčšina ľudí má horčíka nedostatok, takže je takmer nutnosťou zaistiť jeho prísun formou vhodného doplnku stravy.

Zdroj: anabolicmen.com - s láskavým zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore