Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Kofeín a testosterón

Kofeín a testosterón

Kofeín a testosterón

„Radšej by som trpel s kávou, ako bol v bezvedomí.“

Napoleon Bonaparte

Keď sa povie „kofeín“, predstavíte si ako prvú kávu.

Je to celkom logické. Kofeín sa vyskytuje i v čaji alebo kakau, ale káva je na kofeín najbohatšia.

Aký má efekt kofeín na Vaše zdravie a Váš testosterón?

Dlhú dobu bola káva považovaná za nezdravú potravinu. Posledné štúdie sú ale pre milovníkov kávy veľmi sľubné.

Má sa za to, že pitie kávy znižuje výskyt ochorení srdca, cukrovky, Parkinsonovej choroby alebo rakoviny hrubého čreva.

Napríklad tato štúdia potvrdzuje, že pitie 4-5 šálok kávy denne, dokáže znížiť riziko úmrtia až o 26%.

Dnes sa zameriame na účinok kofeínu na testosterón.

Kofeín a testosterón

Dlhú dobu bol kofeín spájaný s úbytkom testosterónu. A to hlavne z dôvodu, že vyššia dávka kofeínu zdvíha hladinu kortizolu v tele. A ako už vieme, viac kortizolu rovná sa menej testosterónu.

Podľa posledných štúdií však môže byť kofeín pre testosterón užitočný.

Existuje niekoľko správ, ktoré dokazujú pozitívny vplyv kofeínu na silu a anaerobný výkon človeka (štúdia, štúdia, štúdia).

Preto nie je prekvapením, že mnoho návštevníkov fitness centier rado používa kofeínové prípravky pred cvičením.

A robia dobre.

Kofeín pred tréningom má totiž pozitívny vplyv na tvorbu testosterónu.

Pár vedeckých správ, ktoré to dokazujú.

  • V tejto štúdii dokázali 4mg/kg kofeínu hodinu pred tréningom zvýšiť hladinu testosterónu o 12% u profesionálnych atlétov v porovnaní s placebom.

  • Táto štúdia ukazuje, že žuvanie kofeínovej žuvačky s 240 mg kofeínu, dokáže zvýšiť vyplavenie testosterónu po cvičení o 14% v porovnaní s placebom.

  • V tejto štúdii dali vedci testovaným subjektom rôzne dávky kofeínu pred cvičením (200, 400, 600 a 800mg). Všetky skupiny zaznamenali nárast hladiny testosterónu po cvičení. Najvyššie výsledky však boli u skupiny, ktorá dostala 800 mg kofeínu (19% nárast testosterónu).

Kofeín obecne zvyšuje hladinu kortizolu, čo nie je pre Váš testosterón žiadúce. Podľa štúdii vyššie to ale neplatí pre kofeín konzumovaný pred tréningom. Vtedy totiž dokáže zvýšiť hladinu testosterónu i cez fakt, že sa mierne zvýši hladina kortizolu.

Cvičíte a chcete mať po tréningu extra nášup testosterónu?

Dajte si pred tréningom malé espresso alebo kofeínové tablety.

PS: Pokiaľ máte v tele veľa stresového hormónu kortizolu, skúste naše tipy pre zníženie stresu a depresie TU.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/caffeine-testosterone/

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore