Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Najlacnejšie potraviny pre zvýšenie testosterónu

Najlacnejšie potraviny pre zvýšenie testosterónu

Najlacnejšie potraviny pre zvýšenie testosterónu

Nemáte dostatok peňazí, ale i tak je Vaším cieľom zvýšenie hladiny testosterónu?

Potom ste tu správne.

V dnešnom článku sa pozrieme na najlacnejšie potraviny nutné k doplneniu makroživín pre optimálnu tvorbu testosterónu.

Ako sme už písali v minulých článkoch, je dobré sa pri výbere jedla držať kvalitných potravín. Čím viac organické (BIO), tým lepšie. Dôvodom je nízky obsah pesticídov majúcich anti-androgénne vlastnosti. To ale neznamená, že pokiaľ nebudete jesť iba BIO potraviny tak nemôžete svoj testosterón zvýšiť.

I s menším rozpočtom sa dá jesť zdravo a podporiť tým svoj endokrinný systém pre optimálnu tvorbu testosterónu.

A s tým Vám pomôže tento článok.

Lacný zdroj bielkovín

Pre správne fungovanie endokrinného systému je optimálny príjem bielkovín okolo 20 – 30 % z Vášho denného kalorického príjmu. Najlepším zdrojom sú živočíšne proteíny – mäso.

Pokiaľ peniaze nie sú problém, je tým najlepším zdrojom bielkovín bio hovädzie mäso z býka kŕmeného iba trávou. Tento druh mäsa obsahuje kvalitnejšie zloženie mastných kyselín (pomer Omega-3 k Omega-6), než u zvierat kŕmených obilím a inou stravou. U týchto zvierat ďalej nedochádza k používaniu hormónov a antibiotík, takže ich konzumácia nemôže mať nečakané vedľajšie účinky.

Problém tohto druhu mäsa je samozrejme cena. Tá môže byť i dvojnásobná, v porovnaní s tradičným hovädzím mäsom. Preto v prípade menšieho rozpočtu siahnite po tradičnom hovädzom mäse a snažte sa kupovať kúsky s menším obsahom tuku.

Dôvodom je fakt, že u zvierat kŕmených obilím je kvalita tuku o dosť nižšia a taktiež väčšina nežiadúcich látok ako sú hormóny a antibiotiká budú pravdepodobnejšie uložené v tukovej časti mäsa, než v tej svalovej.

Ďalším výborným zdrojom lacných bielkovín (a taktiež tukov) sú vajcia. Obsahujú široké spektrum aminokyselín, dobrý pomer tukov pre tvorbu testosterónu (38% nasýtených, 44% mononenasýtených a iba 18% polynenasýtených tukov) a taktiež sú bohaté na vitamíny a minerály.

TIP: Z uvedených zdrojov bielkovín je možné urobiť výborné jedlo pre podporu Vášho testosterónu. Stačí kúpiť lacné mleté hovädzie mäso (s nízkym obsahom tuku), zmiešať s pár vajcami, okoreniť a upiecť ako chutné mäsové guličky.

Lacný zdroj sacharidov

Podľa niekoľkých štúdií je vhodné držať Váš príjem sacharidov okolo 30 – 40 % z Vášho denného príjmu kalórií.

Nie sú ale sacharidy ako sacharidy.

Mnoho obilnín sú bohaté na lepok. Ten podľa niekoľkých štúdií zvyšuje hladinu prolaktínu v krvi, ktorý má negatívny efekt na hladinu Vášho testosterónu.

Potom tu máme jednoduché cukry, ktoré podľa niekoľkých štúdií taktiež znižujú hladinu testosterónu.

Aké sacharidy teda jesť?

Najlepší zdroj sacharidov pre Váš testosterón je škrobovitá zelenina a ovocie. Čo je pre malý rozpočet dobrá správa. Jedným z najlepších zdrojov škrobovitej zeleniny sú zemiaky. Tie môžete pripraviť v niekoľkých chutných verziách a ich cena je nízka.

TIP: Medzi zeleninou nájdete sumár ďalších potravín, ktoré sú lacné a pre Váš testosterón prínosné, napr. zeler, brokolica, špenát, rukola, cesnak, cibuľa, petržlen atď.

Lacný zdroj tukov

Tuky sú nepostrádateľné pre tvorbu testosterónu. Ich optimálny denný príjem by mal byť okolo 30 – 40 % z denného kalorického príjmu.

A rovnako ako u sacharidov, nie sú si všetky tuky rovné.

Pokiaľ je Vaším cieľom zvyšovanie testosterónu, mali by ste jesť viac nasýtených a mononenasýtených kyselín a držať sa ďalej od polonasýtených tukov.

A ktoré zdroje tukov najlepšie zapadajú do nášho nízkeho rozpočtu?

Avokádo – nie je treba kupovať v bio kvalite, väčšina pesticídov je pochytená v šupke ovocia.

Vajce – výborný zdroj tukov s optimálnym rozložením.

Makadamové orechy a orechy obecne – prírodný zdroj kvalitných a zdravých tukov.

Olivový olej – výborný pomer mastných kyselín, jedna štúdia dokazuje, že 3 týždne pravidelnej konzumácie olivového oleja zvýšila testosterón o 17%.

Maslo – lacný zdroj nasýtených tukov.

Záver

Pokiaľ máte dostatok peňazí, je výber kvalitných potravín pre tvorbu testosterónu jednoduchší. To ale neznamená, že nemôžete i vďaka lacným potravinám hladinu svojho testosterónu zvýšiť.

PS: A pokiaľ ste schopný ušetriť denne 18 Kč a chcete si vďaka tomu zaistiť zvýšenie testosterónu prírodnou formou, vyskúšajte náš produkt PRIMULUS. Zakúpiť si ho môžete TU.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore