Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Negatívne príznaky nízkej hladiny testosterónu

Negatívne príznaky nízkej hladiny testosterónu

Negatívne príznaky nízkej hladiny testosterónu

Nízka hladina testosterónu je svojimi príznakmi zo začiatku nepatrná a pomalá. To je i dôvod, prečo mnoho mužov tento stav ignoruje často i niekoľko rokov.

Jednoducho si zvyknú, že sa cítia bez energie, že sú často podráždení, slabí a bez libida. Je to pre nich prirodzený stav. A to je chyba.

I keď si to neuvedomujete, testosterón ovplyvňuje takmer všetko vo Vašom tele. Má vplyv na mozog, libido, svalovú hmotu, kvalitu krvi a zoznam by mohol pokračovať.

Muži si testosterón ale často spájajú iba s jeho efektom na sexuálny život. Dá sa to samozrejme pochopiť. Nízka hladina testosterónu znižuje libido a má taktiež vplyv na kvalitu erekcie. A to je vec, z ktorej majú strach všetci muži.

Nemali by však zabúdať na ďalšie príznaky, ako sú depresie, duševná zmätenosť, problémy so sústredením, úzkosť, strata svalovej hmoty, ľahšie naberanie tukov a celkový pocit nudy a nezáujmu. Boj o potešenie a vnútorná túžba totiž dokáže značne ovplyvniť Vašu kariéru a vzťahy. A i tieto emočné pochody kontroluje testosterón.

Našťastie je dnes jednoduché zistiť, ako na tom Váš testosterón je. Pokiaľ sú Vám uvedené príznaky povedomé a chcete mať istotu, zájdite k lekárovi. Ten Vám z krvi určí aktuálny stav Vášho testosterónu.

Podľa lekárskych tabuliek je diagnóza nízkej hladiny testosterónu veľmi podhodnotená. Pre Vás by ale orientačne mali stačiť tieto čísla. Pokiaľ je Váš testosterón v krvi nižší než 14 nmol/L (alebo 400 ng/dL), pravdepodobne trpíte rôznymi príznakmi uvedenými vyššie a je na čase s tým začať niečo robiť.

Menšie hodnoty sú známkami už veľmi zníženej hladiny testosterónu. Toto potvrdzuje i jedna čínska štúdia, kde boli muži s nízkou hladinou testosterónu (priemer = 268 ng/dL) v porovnaní s mužmi s normálnou hladinou testosterónu (priemer = 553 ng/dl). Typické príznaky u mužov zo skupiny s nízkou hladinou testosterónu boli:

89% mužov nahlásilo, že majú málo energie,
79% mužov uviedlo problémy s erekciou,
66% mužov nahlásilo zníženú sexuálnu výkonnosť.

Vyššie uvedené dáta hovoria za všetko.

Smutným faktom je, že väčšina mužov s nízkou hladinou testosterónu svoj stav nerieši. Teda do tej doby, než dôjde k častým poruchám erekcie alebo neplodnosti. A tento fakt postihuje rok od roku stále mladších mužov. V jednej štúdii bolo zistené, že nízka hladina testosterónu spôsobuje problémy s erekciou u 20% mužov mladších 30 rokov.

Nízka hladina testosterónu: dlhodobý efekt.

Mať znížený testosterónu po dlhú dobu je nebezpečné.

Je totiž spájaný s ochorením srdca, cukrovkou, kognitívnou poruchou a dokonca i osteoporózou. V roku 2007 jedna štúdia zistila, že nízka hladina testosterónu zvyšuje riziko úmrtia z dôvodu srdečnej poruchy, rakoviny i iných príčin.

Ďalším dôvodom, prečo je nízka hladina tak nebezpečná, je negatívny efekt na takmer všetky ukazovatele kardiovaskulárneho zdravia. Jedna nedávna dlhodobá štúdia skúmala mužov s veľmi nízkou hladinou testosterónu po dobu 18 rokov. Záverom bolo, že ich šanca na predčasné úmrtie je o 40% vyššia než u mužov s priemernou či vysokou hladinou testosterónu.

Sčítané podčiarknuté. Každý muž potrebuje dostatok testosterónu. Je to najdôležitejší hormón pre muža. Pokiaľ nám neveríte, ale i tak Vás trápia niektoré z uvedených príznakov, navštívte prosím Vášho lekára a nechajte si Váš testosterón zmerať. Len pre istotu.

Ako zvýšiť hladinu testosterónu?

A čo robiť, pokiaľ máte nízku hladinu testosterónu? Určite záleží na odporúčaní Vášho lekára, ale prvým krokom by vždy mala byť snaha o prírodné zvýšenie tohto hormónu. Na túto tému sme už na našom blogu napísali množstvo článkov.

Zamerajte sa na správnu stravu, dostatok spánku, sex a pohyb. Pokiaľ neviete, kde začať, odporúčame náš veľký článok, v ktorom sme vymenovali hlavných 25 tipov pre vyšší testosterón (celý článok tu.)

Ďalším riešením je dodanie potrebných vitamínov a minerálov pre optimálnu tvorbu testosterónu. Správny mix účinných látok dokáže zvýšiť Váš testosterón až o 40% bez veľkej námahy. Pokiaľ máte o podobné riešenie záujem, vyskúšajte náš produkt PRIMULUS, ktorý obsahuje všetky overené zložky pre optimalizáciu testosterónu. Viac informácií o produkte nájdete tu.

Do svojho auta si kupujete iba kvalitný olej, aditíva a pravidelne jazdíte na servisné prehliadky. Je na čase sa podobne starať o svoje zdravie a svoje telo. A jedným z jeho hlavných motorov je práve optimálna hladina testosterónu.

PS: Pokiaľ poznáte niekoho, kto môže trpieť nízkou hladinou testosterónu, pošlite mu prosím tento článok na email alebo ho zdieľajte na sociálnych sieťach. Vopred ďakujeme.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore