Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Sacharidy a ich dôležitosť pre testosterón

Sacharidy a ich dôležitosť pre testosterón

Sacharidy a ich dôležitosť pre testosterón

Nedávno sme si vysvetlili dôležitosť zdravých tukov pre tvorbu testosterónu. Dnes sa pozrieme na ďalší zdroj energie pre telo (a testosterón) a tým sú sacharidy.

V súčasnej dobe sú populárne nízko-sacharidové diéty. Jete iba bielkoviny, zdravé tuky a žiadne alebo minimum sacharidov.

Tieto diéty sú zdravé a ľudia po nich začnú chudnúť.

Pokiaľ ale Váš testosterón nechcete pridusiť na minimum, sacharidov sa nebojte. Ba naopak. Pre tvorbu testosterónu sú nevyhnutné.

V našom jedálničku sme uviedli najlepší pomer živín pre tvorbu testosterónu. A sacharidom patrí 30%.

Lenže nie sú sacharidy ako sacharidy.

Dnes si spomenieme tie najlepšie pre Váš testosterón.

Sacharidy a testosterón

A začneme hneď sumárom niekoľkých štúdií.

  • V prvej štúdii výskumníci rozdelili subjekty do dvoch skupín. Jedna skupina jedla stravu bohatú na sacharidy s menším počtom bielkovín. Druhej skupine bola podávaná diéta bohatá na bielkoviny s menším počtom sacharidov. Príjem tukov bol u oboch skupín rovnaký. Po 10 dňoch skupina s vyšším príjmom sacharidov mala o 36% vyššiu hladinu voľného testosterónu a nižšiu hladinu stresového hormónu kortizolu s porovnaním s druhou skupinou.

  • V ďalšej štúdii vedci zistili, že u cvičiacich mužov sa pri nízko-sacharidovej diéte rýchlo zvyšoval stresový hormón kortizol. Čo už ako vieme nie je dobré pre Váš testosterón.

  • Táto štúdia sledovala 2 skupiny mužov, ktorí podstúpili intenzívny tréning po dobu 3 dní. Rozdiel bol v ich príjme sacharidov. Jedna skupina dostávala 60% kalórií zo sacharidov a druhá skupina 30%. Po skončení 3 denného intenzívneho tréningu bola zmeraná hladina voľného testosterónu a kortizolu. Muži s vyšším príjmom sacharidov mali vyšší testosterón a nižší kortizol než druhá testovaná skupina. Čo nám z toho plynie? Pokiaľ cvičíte, je dobré v deň tréningu zaradiť väčšie množstvo sacharidov.

Dobre. Teraz už vieme, že sacharidy sú dôležité pre optimálnu tvorbu Vášho testosterónu.

Sú si ale všetky sacharidy rovné?

Určite nie.

V súvislosti s testosterónom si ich rozdelíme do dvoch skupín:

A) Škrobovité sacharidy a zelenina: ako sú zemiaky, batáty, repa, mrkva, kvaka, tekvica atď.

B) Obilniny: pšenica, ryža, cestoviny, kukurica, chlieb atď.

Pokiaľ je Vaším cieľom optimalizácia testosterónu, mali by ste jesť väčšinu sacharidov zo skupiny A.

Nižšie si uvedieme pár dôvodov prečo:

Väčšina obilnín obsahuje veľké množstvo lepku a ten zvyšuje účinky prolaktínu v tele (štúdia, štúdia). A prolaktín pôsobí negatívne na hladinu testosterónu.

Obilniny zvyšujú šancu zápalu a tie zvyšujú hladinu kortizolu v tele. A ako už vieme, kortizol zabraňuje tvorbe testosterónu.

To neznamená, že by ste mali obilniny vynechať. Pokiaľ si občas dáte ryžu alebo cestoviny, tak to Váš testosterón moc nepozná. Skôr sa ale snažte prijímať sacharidy zo skupiny škrobovitej zeleniny.

Najlepším príkladom sú zemiaky, ktoré sa dajú pripraviť na mnoho chutných spôsobov.

Záver

Pre tvorbu testosterónu sú sacharidy nevyhnutné a nie je dôvod sa ich obávať. Vždy si strážte celkový príjem kalórií a pokiaľ cvičíte, určite sa nebojte sacharidov pridať.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/carbohydrates-testosterone/ - so zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore