Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Šokujúce fakty o nízkej hladine testosterónu. Poznáte ich?

Šokujúce fakty o nízkej hladine testosterónu. Poznáte ich?

Šokujúce fakty o nízkej hladine testosterónu. Poznáte ich?

„Starajte sa o svoje telo. Je to jediné miesto, v ktorom musíte žiť.“
Jim Rohn, americký spisovateľ a rečník

O testosteróne už bolo napísaného mnoho.

Všetci vieme, že je veľmi dôležitý pre tvorbu svalovej hmoty, stratu telesného tuku, celkovú energiu a vitalitu u mužov.

Tieto fakty sú o testosteróne všeobecne známe.

Aké sú ale rizika, keď je hladina testosterónu naopak veľmi nízka?

Prečo tomu tak je a prečo by sme sa tým mali vôbec zaoberať?

Muži a testosterón

Úbytok testosterónu u mužov je smutným trendom. Rok od roku sa prirodzená hladina testosterónu zdravého muža rapídne znižuje.

Napríklad v roku 2013 bola stanovená optimálna hranica testosterónu v rozmedzí 300 - 1070 ng/dl.

Keď sa ale pozrieme o 100 rokov späť, tak v tej dobe bola zaznamenaná priemerná hladina okolo 800 – 2000 ng/dl !!!

To znamená, že ľudia s „nízkou hladinou testosterónu“ pred 100 rokmi by boli dnes považovaní za mužov s vysokou hladinou tohto hormónu.

Tieto štatistiky sú šokujúce.

A bohužiaľ to nevypadá, žeby sa situácia nejako zlepšovala.

Priemerná hladina testosterónu je nižšia každým rokom.

Práve z tohto dôvodu veľa mužov trpí nežiadúcimi príznakmi nízkej hladiny ako je:

  • menšia chuť na sex
  • problém s dosiahnutím erekcie
  • malý počet spermií a s tým spojená zvyšujúca sa neplodnosť u mužov
  • únava a nedostatok energie
  • náladovosť a depresie
  • slabšie kosti
  • jednoduchšia tvorba telesného tuku

Okrem týchto, pre muža veľmi dôležitých príznakov, bolo taktiež dokázané, že starší muži s nižšou hladinou testosterónu majú až o 33% väčšiu šancu skoršieho úmrtia (štúdia).

Ako je možné, že je v súčasnej dobe hladina testosterónu na tak nízkej úrovni?

Tých dôvodov je hneď niekoľko.

Menej známym dôvodom je fakt, že súčasná doba je plná plastov, fluoridov, pesticídov, ťažkých kovov a ďalších látok, ktoré takmer denne bombardujú náš endokrinný systém a tým majú veľmi negatívny vplyv na náš testosterón.

Ďalšia príčina?

Naše stravovacie návyky sú otrasné.

Nemáme čas, a preto sa stravujeme často vo fast foodoch alebo kupujeme už hotové pokrmy, u ktorých často nevieme, odkiaľ pochádzajú, či čo je v nich vôbec obsiahnuté. (čo jesť pre vyššiu hladinu testosterónu?)

S týmto súvisí i ďalší faktor nízkej hladiny testosterónu a tým je nedostatok mikroživín. Málo vitamínu D, A, C, ďalej horčíka či zinku. Teda vitamínov a minerálov, ktoré sú takmer nutnosťou pre správnu tvorbu testosterónu v tele.

Iba v Českej republike má nedostatok vitamínu D viac než 75% ľudí. A o mineráloch ako je zinok alebo horčík ani nehovoriac.

Posledným veľkým priateľom nízkej hladiny testosterónu je nedostatok pohybu.

Sedavá práca z nás robí obtlstlých leňochov. Ľudia sú vďaka modernejším technológiám viac pohodlní a je pre nich problém nájsť si čas na trochu pohybu. Naše telo je prispôsobené k behaniu, skákaniu a lezeniu. Nie k sedeniu na stoličke po dobu 16 hodín.

Tieto štatistiky a fakty môžu byť dosť odstrašujúce, ale pokiaľ patríte medzi viac než štvrtinu mužov, ktorí trpia zníženou hladinou testosterónu, nevešajte hlavu.

Všetko sa dá napraviť.

Len je potrebné, aby ste si začali viac vážiť svoje telo a vzali zaň zodpovednosť do svojich rúk.

Nedopusťte, aby sa Vám z dôvodu nízkej hladiny testosterónu začal v tele zvyšovať ženský hormón estrogén, ktorý z Vás môže pomaly urobiť „zženštilú“ verziu muža.

Ako to zmeniť?

Na našom blogu Vám budeme postupne odkývať rady a tipy, ako si čo najprirodzenejšie zvýšite hladinu testosterónu, ako mať viac energie, byť výkonnejší a mnoho ďalších užitočných informácií pre moderného muža.

Ako prvý a asi najjednoduchší krok k zlepšeniu hladiny testosterónu je vyskúšať náš produkt PRIMULUS ktorý obsahuje všetky vitamíny a minerály v tom správnom množstve a pomáha tak obnoviť Vašu prirodzenú produkciu testosterónu.

Vyskušám PRIMULUS

PS: Nie ste si naším produktom stále istý? Pozrite sa na detailný popis nášho zloženia TU, alebo nám Váš dotaz napíšte na info@primulus.sk

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore