Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Vplyv fajčenia tabaku na hladinu testosterónu

Vplyv fajčenia tabaku na hladinu testosterónu

Vplyv fajčenia tabaku na hladinu testosterónu

Fajčenie je škodlivé.

O tom niet pochýb.

Okrem rakoviny pľúc, hrtanu, obličiek a pankreasu sú po novom uvádzané i štúdie dokladajúce súvislosť medzi fajčením a rakovinou hrubého čreva alebo pečene. Ukazuje sa taktiež na priame prepojenie medzi fajčením a poruchami erekcie, cukrovkou a problémy imunitného systému.

Dobre, to už asi všetci vieme.

Aký má ale fajčenie vplyv na testosterón?

Podľa vyššie uvedených ochorení to vypadá, že fajčenie bude mať negatívny dopad i na mužský hormón číslo jedna. Je tomu naozaj tak?

Nič nenecháme dohadom a pozrieme sa na niekoľko štúdií.

Cigarety a testosterón

Tak poďme na to.

Výsledky niekoľkých štúdií Vás určite prekvapia.

  • Táto rešpektovaná štúdia zistila, že muži fajčiaci po dobu niekoľkých rokov a muži nefajčiaci vôbec, majú v priemere zhodnú hladinu testosterónu.

  • Podobné výsledky prináša táto štúdia. Ťažkí fajčiari a nefajčiari mali zhodnú hladinu androgénov a SHBG (sex hormone-binding globulin)

  • Táto štúdia sledovala 71 mužov, ktorí sa rozhodli skončiť s fajčením. Behom prvých mesiacov pocítili mierny nárast testosterónu, ale po roku nefajčenia sa ich hladina vrátila na rovnakú úroveň ako v dobe, keď fajčili.

  • Vyššie uvedené tvrdenie podporuje i táto štúdia, v ktorej mali fajčiari vyššiu hladinu voľného testosterónu v krvi.

  • Táto štúdia zistila, že fajčiari a nefajčiari majú zhodnú hladinu testosterónu. Avšak sa zistilo, že fajčenie urýchľuje vyčerpanie zinku z tela, ktorý je hlavným základným kameňom pre tvorbu testosterónu. Teoreticky by fajčenie a nízky príjem zinku mal spôsobiť zníženie hladiny testosterónu.

  • V tejto štúdii sa skúmalo niekoľko iných štúdií zameraných na vplyv fajčenia a testosterónu. Záver je prekvapujúci. Podľa výsledku to vypadá, že fajčiari môžu mať vyššiu hladinu testosterónu. Dôvodom je, že muži s vyššou hladinou testosterónu viac riskujú vo všetkých oblastiach ako je hazard, financie, podnikanie, zdravie atď. A preto muži s vyššou hladinou testosterónu môžu častejšie začať s fajčením než muži s nízkou hladinou testosterónu.

Výsledky vyššie uvedených štúdií sú zrejmé. Podľa vedeckých výskumov nemá fajčenie na hladinu testosterónu vplyv. Tento fakt je prekvapivý, nič ale nemení na tom, žeby ste s týmto zlozvykom mali prestať.

Fajčenie neovplyvní Váš testosterón priamo, ale môže spôsobiť vážne problémy s erekciou, so srdcom a pľúcami.

Avšak, pokiaľ si príležitostne zapálite jednu cigaretu či si zabafáte z vodnej dýmky, s Vaším testosterónom sa nič zásadné nestane.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/smoking-testosterone/ - so zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore