Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Zinok – najlepší minerál pre Váš testosterón!

Zinok – najlepší minerál pre Váš testosterón!

Zinok – najlepší minerál pre Váš testosterón!

Zinok je jedným z 24 základných prvkov, nevyhnutných pre prežitie každého človeka. Ľudské telo si zinok nie je schopné vytvoriť samo a ani vytvárať zásoby. Takže je nevyhnutné zaistiť dostatočné množstvo zinku z potravy alebo suplementáciou vhodným doplnkom stravy.

Zinok je zapojený do mnohých procesov v metabolizme buniek, riadi viac než 100 enzýmov, pomáha pri syntéze DNA a je úzko spojený so zdravým reprodukčným systémom.

Ale ako už samotný článok napovedá, zinok je taktiež prvok, ktorý má veľký vplyv na zvyšovanie prirodzenej hladiny testosterónu vo Vašom tele. A to tak, že znižuje aktivitu enzýmu aromatáza, a tým zabraňuje premene testosterónu na estrogén.

Tu sú uvedené tie najdôležitejšie fakty, ktoré o zinku potrebujete vedieť:

  • znižuje aktivitu enzýmu aromatáza, čo je enzým zodpovedný za premenu testosterónu na estrogén
  • prirodzene zvyšuje hladinu testosterónu u zdravých mužov, predovšetkým pokiaľ majú v tele nedostatok tohto minerálu

Pre udržanie najdôležitejších funkcií endokrinných systémov by ste mali denne prijať okolo 15 mg zinku. To znamená, že by ste mali konzumovať veľké množstvo ustríc a steakov, ktoré sú bohaté práve na tento minerál a ešte naviac zaistiť prísun zinku v iných formách, pretože zinok ako taký odchádza z tela potom. Teda u športovcov je suplementácia v podobe doplnku stravy takmer povinná.

Tu je niečo z klinických výskumov:

  • V tejto štúdii boli podávané 3 mg/kg síranu zinočnatého denne špičkovým wrestlerom po dobu 4 týždňov. Suplementácia zinku v tomto množstve stačila na to, aby u týchto jedincov významne zvýšila produkciu testosterónu a hormónu štítnej žľazy, ktoré oba výrazne poklesli u skupiny jedincov, ktorým bolo podávané placebo v dôsledku fyzického vyťaženia
  • V tejto štúdii bol podávaný zinok vo forme síranu zinočnatého (3mg/kg) skupine mužov venujúcich sa záťažovej cyklistike. U skupiny mužov, ktorým bol takto zinok podávaný, výrazne stúpla hladina testosterónu oproti skupine, ktorej bolo podávané placebo.
  • V tejto štúdii bolo zistené, že nedostatok zinku zvyšuje aktivitu receptorov estrogénu o 57%. To naznačuje, že zinok má kľúčovú úlohu pri inhibícii enzýmu aromatázy, a tým zabraňuje konverzii testosterónu na estrogén.

Takže v skratke:

Môže zinok prirodzenie zvýšiť hladinu testósteronu vo Vašom tele?
Odpoveď: ÁNO môže.

Zabraňuje zinok premene testosterónu na estrogén?
Odpoveď: ÁNO zabraňuje.

Koľko zinku môžem prijať?
Odpoveď: Štúdie ukazujú, že vysoké dávky zinku (100mg/denne) sú bezpečné i pri dlhodobejšom užívaní, avšak pri týchto vysokých dávkach je nutné zaistiť i dodatočný prísun medi, nakoľko zinok v týchto vysokých dávkach zabraňuje jeho vstrebávaniu.

Aká je najlepšie vstrebateľná forma zinku ako suplementu?
Odpoveď: Orotát zinočnatý (angl. zinc orotate) má najlepšiu mieru vstrebateľnosti.

Je pravda, že pri užívaní zinku ako suplementu je potrebné vyhnúť sa vápniku?
Odpoveď: Všetky tieto prvky ako horčík, zinok, vápnik a železo sa viažu na rovnaké receptory v tele. Tieto receptory však môžu prijať až 800 mg týchto minerálov, takže pokiaľ neužívate príliš vysoké dávky od všetkých týchto prvkov naraz, nemal by to byť problém.

Záver

Každý muž, ktorý sa zaujíma o zvyšovanie svojho testosterónu prirodzenou formou, by si mal byť zinku vedomý. Je to hlavný prvok a veliteľ endokrinných systémov. Hladina zinku vo Vašom tele by mala byť prvá vec, ktorú by ste mali optimalizovať pri prirodzenom zvyšovaní hladiny testosterónu v tele

Podľa môjho názoru pokiaľ nie ste ochotný jesť tony mäsa alebo ustríc denne, doplňovanie zinku v podobe doplnku stravy je jasná voľba.

Zdroj: anabolicmen.com - s láskavým zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore