Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie 4 Najúčinnejšie prírodné spaľovače tukov, ktoré naozaj fungujú

4 Najúčinnejšie prírodné spaľovače tukov, ktoré naozaj fungujú

4 Najúčinnejšie prírodné spaľovače tukov, ktoré naozaj fungujú

Trh okolo spaľovačov tukov a rôznych prípravkov na chudnutie je skutočne obrovský a ľudia zaň utrácajú množstvo peňazí – A prečo vlastne?

Odpoveď je jednoduchá – väčšina ľudí na tomto svete chce, v určitom okamihu svojho života, jednoducho schudnúť.

Pre týchto ľudí je trh doslova presýtený najrôznejšími prípravkami na chudnutie a ich výrobcovia sa predháňajú s tvrdeniami, že práve ten ich prípravok je ten najúčinnejší a vďaka nemu „zaručene“ zhodíte svoje prebytočné kilá.

Strašnou pravdou je však fakt, že minimálne 95% týchto „zaručených“ prostriedkov na chudnutie je úplne neúčinných bez akéhokoľvek vedeckého opodstatnenia a ich nákupom len vyhadzujete peniaze von oknom.

Samozrejme niekoho môže hriať pocit, že utráca svoje ťažko zarobené peniaze za tieto prostriedky v nádeji, že to prinesie nejaké výsledky v podobe vianočky na bruchu alebo aspoň úbytku váhy.

Tí z Vás, ktorý rovnako ako ja, neveria všetkým tým nákladným reklamám s obrázkami mužov a žien ako z učebnice anatómie, propagujúcimi „zaručene účinné“ prostriedky na chudnutie, si teraz určite pokladáte otázku – existuje vôbec nejaký účinný prípravok na chudnutie?

Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko prírodných spaľovačov s vedecky preukázaným vplyvom na redukciu telesného tuku.

Kapsaicín

Prvým zástupcom tzv. prírodných spaľovačov tukov je kapsaicín – rastlinný alkaloid, ktorý je zodpovedný za pálivú chuť chilli papričiek.

V podstate by sa dalo povedať, že čím je obsah kapsaicínu vyšší, tým je chilli paprička pálivejšia.

Pre cicavcov vrátane človeka je kapsaicín dráždivý a vyvoláva pocit pálenia v každom tkanive. Je rozpustný v alkoholoch a tukoch.

Kapsaicín je hlavným dôvodom, prečo sú pálivé jedlá často spájané so spaľovaním tukov a chudnutím obecne. Stačí, keď si zadáte do vyhľadávača Google „fat burning foods“ (pozn. jedla pre spaľovanie tukov) a vyskočí Vám množstvo pálivých jedál a receptov, ako ich pripraviť.

Existuje skutočne veľké množstvo vedeckých štúdií, ktoré preukazujú vplyv kapsaicínu na spaľovanie tukov ako napríklad:

 • V týchto štúdiách (tu a tu) sa dozviete, že kapsaicín výrazne zrýchľuje metabolizmus ako na lačno, tak i po jedle.
 • Táto štúdia popisuje funkciu kapsaicínu na znižovanie hromadenia tukových buniek a syntézu nových buniek u skúmaných zvierat.
 • Posledná a pre Vás možno najzaujímavejšia štúdia popisuje, ako kapsaicín chráni Váš testosterón behom kalorického deficitu.

Takže keď to zhrniem – kapsaicín je z pohľadu vedy pomerne solídny spaľovač, čo myslíte?

A najlepší na tom všetkom je fakt, že ho máte dostatok v Chilli papričkách alebo napr. kajenskom korení.

A pokiaľ Vám vadí pálivá chuť, nezúfajte. Dá sa zohnať čistý kapsaicín v podobe doplnku stravy.

Kofeín

Ďalším z rady „prírodných spaľovačov“ je kofeín.

Každý z Vás určite vie, že kofeín je látka obsiahnutá v káve a taktiež to, že Vás „nakopne“ po vypití jedného či dvoch šálok.

Málokto však vie, že okrem dodania energie, má kofeín taktiež vplyv na spaľovanie tukov, čo je pravdepodobne dôvod, prečo je takmer vo všetkých komerčných spaľovačoch kofeín uvedený ako hlavná prísada.

Existuje ohromné množstvo štúdií, popisujúcich vplyv kofeínu na spaľovanie tukov. Tu som vybral tie najzaujímavejšie.

 • Táto štúdia popisuje vplyv kofeínu na zrýchlenie metabolizmu človeka
 • V tejto štúdii sa dozviete, ako kofeín zvyšuje termogenéziu Vášho tela. Čo znamená, že spálite viac kalórií.
 • A posledná štúdia popisuje, ako kofeín zvyšuje anaeróbny výkon a svalovú vytrvalosť u ľudí, čo nepriamo zvyšuje intenzitu Vašich tréningov a taktiež spaľovanie tukov.

Pôvodne som bol proti pitiu kávy a užívaniu kofeínu z toho dôvodu, že kofeín je taktiež látka, ktorá zvyšuje sekréciu kortizolu, čo po dlhšej dobe môže viesť k zníženiu hladiny testosterónu vo Vašom tele.

Avšak sa mi podarilo nájsť dve veľmi zaujímavé štúdie o vplyve kofeínu na testosterón, pokiaľ je užívaný pred tréningom...

 • Táto štúdia ukazuje, že užívaním kofeínu pred tréningom skutočne zvýšite hladinu voľného testosterónu
 • A v druhej štúdii veci zistili, že podávaním kofeínu v podobe kofeínových žuvačiek u skúmaných osôb, došlo k nárastu voľného testosterónu a prekvapivo taktiež k zníženiu hladiny kortizolu

Takže som mal pôvodne zlý úsudok ohľadom užívania kofeínu a pitia kávy. Vypadá to tak, že pred tréningom je to v poriadku. Tým však nechcem povedať to, že aby ste schudli, musíte vypiť 20 šálok kávy denne! A pokiaľ nie ste veľkým fanúšikom kávy, môžete sa poobzerať po čistom kofeíne v podobe doplnku stravy.

Synephrine (synefrín)

Synefrín je látka prirodzene sa vyskytujúca v horkých citrusových plodoch ako sú horké pomaranče apod.

Je to prírodná látka, štrukturálne a chemicky podobná katecholamínom (adrenalín a noradrenalín), čo sú látky, ktoré spôsobujú mimo iné i rozpad tukových buniek.

Podobné účinky má taktiež synefrín.

Tu je niečo z klinického výskumu:

 • Táto štúdia popisuje vplyv synefrínu na zvýšenie lipolýzy a zrýchlenie metabolizmu
 • Táto štúdia popisuje, že synefrín zvyšuje tzv. termický efekt jedla, čo vo svojej podstate znamená, že môžete viac zjesť
 • Posledná štúdia popisuje synergický efekt kofeínu a synefrínu na metabolizmus

Sčítané, podčiarknuté – synefrín je veľmi dobre zdokumentovaný spaľovač tukov, ktorý môže byť užitočný hlavne pri spaľovaní tzv. pretrvávajúceho telesného tuku.

Ten je zapríčinený zvýšenou hustotou A1 a A2 receptorov a vyskytuje sa prevažne v podbrušku a dolnej časti chrbta a v oblasti zadku a stehien (u žien). Ako sa zdá, synefrín blokuje aktivitu týchto receptorov.

Yohimbine

Posledným zástupcom tzv. prírodných spaľovačov je Yohimbine – hlavný alkaloid kôry afrického stromu bujarník – pausinystalia yohimbe.

Je to látka, ktorá sa najviac používa ako prírodné afrodiziakum, pretože existuje množstvo štúdií, ktoré popisujú jej prírodný efekt na erekciu.

Pokiaľ ide o spaľovanie tukov, yohimbine účinkuje ako antagonista (tzv. viazač) A1 a A2 receptorov a preto sú jeho účinky podobné synefrínu a pôsobí hlavne proti „pretrvávajúcemu telesnému tuku“.

Pokiaľ zvažujete vyskúšať yohimbine ako spaľovač tukov, najlepšie je brať ho pred cvičením nalačno.

Vyhnite sa však veľkým dávkam, nakoľko jeho predávkovanie môže spôsobiť problémy s vysokým krvným tlakom alebo dokonca spôsobiť úzkosť či záchvaty paniky.

Pokiaľ sa však nebojíte nežiadúcich účinkov a nevadí Vám cvičenie nalačno, mohla by byť pre Vás táto látka obzvlášť užitočná.

Záver

Tak tu ich máme. 4 vedecky overené a na ľudské telo skutočne účinkujúce spaľovače tukov. Žiadne komerčne odfláknuté, predražené a „zaručene“ účinné spaľovače vo fľaštičkách, ktoré Vám nasľubujú zhodiť 10 kíl za mesiac.

Tieto štyri spaľovače by mali stačiť k tomu, aby ste drastickým spôsobom upravili svoju diétu. Pokiaľ však skutočne pozorne sledujete to, čo jete a ako cvičíte.

Pretože...a úprimne povedané – ŽIADNY, ani ten najlepší a najúčinnejší spaľovač tukov Vám nepomôže, pokiaľ nebudete precízne strážiť svoju stravu a svoje návyky a taktiež Vám nepomôže vstať pekne z gauča a začať sa hýbať!

Zdroj: anabolicmen.com - s láskavým zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore