Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Ako zaručene posilniť Váš imunitný systém? 2. diel (2/2)

Ako zaručene posilniť Váš imunitný systém? 2. diel (2/2)

Ako zaručene posilniť Váš imunitný systém? 2. diel (2/2)

Pomaly ale isto nám začína jeseň, čo je nielen obdobím padajúceho lístia a Októberfestu, ale taktiež sychravého počasia sprevádzaného zvýšenou frekvenciou návštev u lekára s nádchou, kašľom či inou mužské telo celkom devastujúcou chorobou .

So všetkými týmito ochoreniami, ktoré v tomto období chytáme omnoho ľahšie, stojí nízka imunita organizmu.

Poďme si spoločne ukázať, ako zaručene posilniť Váš imunitný systém, aby sa Vám tento rok tieto neduhy prírody vyhli oblúkom.

Určite si prečítajte náš prvý diel článku „Ako zaručene posilniť Váš imunitný systém - TU

1. Bylinky a ostatné prípravky

Ak vstúpite do ktorejkoľvek lekárne, uvidíte mnoho bylinných prípravkov pre „posilnenie imunity“.

A i keď bolo zistené, že niektoré rastlinné prípravky môžu upravovať funkcie imunitného systému, doposiaľ neexistuje žiadny dôkaz o tom, že tieto prípravky posilňujú imunitu až do takej miery, že je schopná chrániť telo proti infekcii či ochoreniam.

Nakoľko preukázať, že bylina či akákoľvek iná látka môže posilniť imunitu je veľmi zložité. Vedci tak nevedia, či napr. bylina, u ktorej sa zdá, že zvyšuje hladinu protilátok v krvi, má skutočne vplyv na celkovú imunitu.

To však neznamená, že by sme mali pozitívny vplyv niektorých bylín zanedbávať. Pretože každý organizmus je iný a každý reaguje na jednotlivé aktívne látky obsiahnuté v bylinkách inak.

Tu je sumár bylín, ktoré vedci označili, z pohľadu posilnenia imunity, za zaujímavé:

Aloe vera – v túto chvíľu neexistuje jediný dôkaz, potvrdzujúci účinnosť aloe vera na imunitný systém, avšak existuje množstvo štúdií potvrdzujúcich pozitívne účinky aloe vera na liečbu tkanív poškodených popálením, omrzlinami, či liečbe zápalových ochorení kože, a teda táto rastlina si určite zaslúži Vašu pozornosť.

Echinacea – existuje doslova more informácií o tom, ako dokáže echinacea posilniť Váš imunitný systém, ale bohužiaľ len zlomok toho je pravda. Echinacea síce určitým spôsobom pomáha znížiť či zabrániť nachladnutiu, avšak jej priamy vplyv na imunitu zatiaľ nebol nijak preukázaný. Tým samozrejme nechcem povedať, že užívanie echinacei je zlé – práve naopak. Pokiaľ ste nachladnutý, užívaním echinacei rozhodne nič nepokazíte. Len pamätajte na to, že dlhodobé užívanie taktiež nie je vhodné.

Cesnak – táto veľmi aromatická rastlinka je už od pradávna známa svojimi liečivými účinkami a látky obsiahnuté v cesnaku sú schopné bojovať s najrôznejšími typmi infekcií a bakteriálnych nákaz. Jedna štúdia z roku 2006 skúmala vplyv konzumácie cesnaku na výskyt rakoviny v juhoeurópskych krajinách a našla určitú súvislosť, že u ľudí konzumujúcich viac cesnaku, sa rakovina vyskytuje menej. To je síce zaujímavá informácia, avšak je príliš skoro na vyslovenie akýchkoľvek záverov o tom, že cesnak je schopný liečiť rakovinu. Táto rastlinka si ale určite zaslúži pozornosť a vo Vašom jedálničku by nemala chýbať.

2. Môže zima za spôsobené ochorenie?

Určite ste už mnohokrát, nielen od svojej matky, počuli vetu: „Obleč sa, lebo nachladneš!“ – je toto tvrdenie pravdivé?

Výskumníci, ktorí túto problematiku študujú, sa zhodujú na odpovedi, že normálna expozícia miernemu chladu Vašu náchylnosť k chorobám nijak nezvýši. Väčšina odborníkov sa prikláňa k názoru, že behom zimy, ktorá je považovaná za „chrípkovú sezónu“ zostáva mnoho ľudí zavretých doma, kanceláriách či MHD, kde je bližší kontakt s inými osobami a môžu sa tak jednoduchšie prenášať choroboplodné zárodky.

Skupina kanadských vedcov, ktorá preskúmala stovky štúdií na túto tému, došla k záveru, že zvýšený pobyt v chlade nemá škodlivý vplyv na Vašu imunitu. Ale to, či by ste sa mali zachumlať do perín alebo teplejšie obliecť, keď je vonku zima, je na Vás.

Pokiaľ je Vám teda zima nepríjemná, alebo pokiaľ ste vonku v zime vystavený riziku omrzlín či podchladeniu, určite sa teplejšie oblečte. Ale ohľadom chladu a imunity si naďalej nemusíte robiť starosti – chlad nemá na imunitu žiadny vplyv.

3. Cvičenie: Dobré či zlé pre Vašu imunitu

Pravidelné cvičenie je jedným z pilierov zdravého života. Zlepšuje kardiovaskulárny systém, znižuje krvný tlak, pomáha kontrolovať telesnú hmotnosť a chráni pred rôznymi ochoreniami. Ale pomáha taktiež udržať zdravý imunitný systém.

Rovnako ako správna strava, cvičenie môže prispieť k zlepšeniu zdravotného stavu a taktiež k zlepšeniu Vášho imunitného systému. Cvičenie prispieva k zlepšeniu cirkulácie buniek imunitného systému voľne putujúcich telom, a tým robí svoju prácu efektívnejšie.

Záver

Pre to, aby ste zlepšili Vaše zdravie, je možné urobiť toho naozaj veľa. Ako už bolo zmienené vyššie, imunitný systém pracuje ako celok a pokiaľ si myslíte, že budete piť bylinné čaje a ostatné veci zanedbávať, klamete len samých seba.

Držte sa týchto niekoľkých jednoduchých pravidiel zdravého životného štýlu a uvidíte, že budete omnoho menej trpieť na choroby, ktoré Vás sužovali doteraz.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore