Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Čo je viscerálny tuk a 5 zaručených tipov, ako sa ho raz a navždy zbaviť

Čo je viscerálny tuk a 5 zaručených tipov, ako sa ho raz a navždy zbaviť

Čo je viscerálny tuk a 5 zaručených tipov, ako sa ho raz a navždy zbaviť

Osnova:
Čo je viscerálny tuk?
Zaručené tipy na zníženie viscerálneho tuku
1. Obmedzte jednoduché cukry a rafinované sacharidy
2. Zvýšte príjem neškrobovej zeleniny
3. Pravidelne cvičte
4. Menej sa stresujte
5. Zamerajte sa na kvalitný spánok
Záver

Väčšina ľudí si pod pojmom "telesný tuk" predstaví faldy na bruchu. V ich očiach ide o neškodný tuk. Áno, sú si vedomí vyššieho rizika srdcových ochorení, ale vzhľadom k tomu, že vyššie percento telesného tuku má každý druhy, tak tento stav nerieši.

Chudnutie a strata tuku je pre nich potom otázkou skôr estetickej krásy. Zdravie je až na druhom mieste.

Vedeli ste ale, že existuje iný druh tuku?

Aj keď ho nie je na prvý pohľad vidieť, je ďaleko nebezpečnejší. Ide o tuk obklopujúci vaše orgány a spôsobujúce zástavu srdca, rakovinu, depresie a ďalšie závažné ochorenia. Hovorí sa mu viscerálny tuk. Dnes si bližšie tento druh tuku predstavíme a povieme vám 5 tipov, ako sa ho zbaviť raz a navždy.

Čo je viscerálny tuk?

Ide o tuk obklopujúci vaše orgány v brušnej dutine. Jeho hlavnou činnosťou je ochrana orgánov. Ak však máte tohto tuku nadbytok, je životu nebezpečný. Ako je z opisu zrejmé, viscerálny tuk nie je na prvý pohľad vidieť.

A tu leží jeho zákernosť. Veľa ľudí môže mať iba o niečo vyššie percento telesného tuku a zdá sa im všetko v poriadku. Ich viscerálny tuk pritom môže ohrozovať ich zdravie. Dokonca ani množstvo telesného tuku nie je závislé od množstva toho viscerálneho v tele. Môže sa teda stať, že aj keď nemáte nadbytok podkožného tuku, tak aj vás ohrozuje nadbytok toho viscerálneho.

A aké nebezpečenstvo vyššie množstvo viscerálneho tuku prináša?

Patrí sem ochorenie srdca, rakovina, mŕtvica, demencia, diabetes, depresia, sexuálna dysfunkcia artritída a samozrejme obezita. Nadmerný viscerálny tuk ďalej zvyšuje riziko zápalov a narúša hormonálnu funkciu ostatných orgánov. Nejde len o nadbytočné kalórie, ale o nebezpečného "votrelca", ktorý škodí vášmu telu. Preto je nutné sa ho čo najrýchlejšie zbaviť.

Zaručené tipy na zníženie viscerálneho tuku

Nie je jednoduché určiť, koľko viscerálneho tuku (v porovnaní s podkožným) sa vo vašom tele nachádza. Viditeľný tuk na bruchu je často kombináciou oboch. Preto by malo byť cieľom znížiť najskôr množstvo podkožného tuku v okolí brucha a s tým dôjde aj k zníženiu toho viscerálneho.

Najviac na pozore by mali byť ženy s obvodom pása nad 89 cm a muži s obvodom pása nad 102 cm. Tieto skupiny majú vyššie riziko vyššie uvedených chorôb a zníženie tuku by pre nich mala byť priorita číslo jedna. Podľa niekoľkých štúdií iba pri diéte dochádza k strate predovšetkým "bieleho" tuku. Ak je vaším cieľom znížiť hladinu viscerálneho tuku, vyskúšajte nasledujúcich 5 tipov.

1. Obmedzte jednoduché cukry a rafinované sacharidy

Inzulín je jedným z najdôležitejších hormónov v tele. Je zodpovedný za chod metabolizmu a usmerňuje energiu z jedla do buniek v tele. A to, čo jete, ovplyvňuje ako moc alebo málo, sa inzulín v tele tvorí. Hladina inzulínu je spätá so spaľovaním tuku, pretože pri vyššej hladine dôjde k zastaveniu odbúravania tukov. Keď je inzulín zvýšený, nemôžete chudnúť. Zvýšený inzulín blokuje produkciu rastového hormónu podporujúceho odbúravanie tukov.

Ak jete často potraviny bohaté na sacharidy a s vysokým glykemickým indexom, pomaly sa stávate odolní voči inzulínu a vaša citlivosť naň klesá. Vďaka tomu vám pri každom jedle inzulín vyletí hore a nemôžete schudnúť. Vyhnite sa všetkým sladkostiam, pečivu všeobecne (najlepšie bielemu) a snažte sa konzumovať viac zeleniny, fermentovaných potravín a zdravých tukov.

2. Zvýšte príjem neškrobovej zeleniny

Medzi vhodné druhy zeleniny patrí brokolica, karfiol, špenát, zeler, cibuľa, cesnak atď. Cieľom je vždy sústrediť sa na minimum spracovaných potravín. Čím menej sa potraviny dotkol človek, tým lepšie. Stravu doplňte zdravými tuky ako je kokosový olej, extra panenský olivový olej, ryby, orechy a semienka.

3. Pravidelne cvičte

O výhodách pravidelného cvičenia sme (a nielen my) toho napísali už veľa. Cvičenie pomáha balansovať hladinu inzulínu a telo tým lepšie využíva glukózu. Toto je v prípade vyššieho viscerálneho tuku dôležité. Pretože čím viac tukov máte, tým horšia je absorpcia inzulínu do svalových tkanív.

Aj keď niekoľko druhov cvičení dokáže znížiť riziko kardiovaskulárnych ochorení u obéznych ľudí, štúdie z roku 2013 usporiadaná Medzinárodným časopisom Kardiológia zistila, že vysoko intenzívny tréning s externou váhou zvýšil spálenie viscerálneho tuku rýchlejšie, než bežné cvičenie.

Zamerajte sa na vysoko-intenzívny tréning (krátke pauzy medzi sériami cvikov, napr. Tabata cvičenia) a silový tréning s činkou.

4. Menej sa stresujte

Dôležitosť uvoľnenia, zábavy a kvalitného sociálneho života je často prehliadaný v súvislosti so stratou tuku. Všetky tieto činnosti však znižujú stres a ten mám neblahý vplyv na vaše hormonálne zdravie. Zvýšený stres vyplavuje hormón kortizol ovplyvňujúce chuť na jedlo, metabolizmus, spánok a chute na "zakázané" jedlo. Spôsobov ako znížiť stres existuje veľa. Môžete vyskúšať prírodné adaptogény, meditáciu, ľahké cvičenia alebo čítanie.

5. Zamerajte sa na kvalitný spánok

Výhody kvalitného spánku (minimálne 7 hodín) v spojitosti s metabolizmom a hormonálnym zdravím sú už veľakrát potvrdené a zdokumentované. Kvalitný spánok znižuje vašu chuť na jedlo, "resetuje" stresový hormón kortizol a zrýchľuje metabolizmus. Pre kvalitnejší spánok vyskúšajte relaxačné oleja do kúpeľa, horúcu vaňu, vyhýbajte sa kofeínu a spite najlepšie v chladnej a tmavej miestnosti.

TIP: Vyskúšajte český a 100% prírodný produkt PRIMULUS na prirodzenú podporu testosterónu. PRIMULUS vyskúšalo vyše desiatky tisíc spokojných mužov v Česku a na Slovensku. Obsahuje iba prírodné a vedecky overené látky podporujúce optimálnu tvorbu testosterónu.

Kúpiť PRIMULUS

Záver

Viscerálny tuk je nebezpečný. Jeho hlavná zákernosť je v tom, že nie je viditeľný a tým pádom ho veľa ľudí podceňuje. Nebuďte jedným z nich a zaraďte vyššie uvedené rady do vášho každodenného života.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore