Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Crohnova choroba - príznaky a liečba

Crohnova choroba - príznaky a liečba

Crohnova choroba - príznaky a liečba

Crohnova choroba je zápalové, autoimunitné ochorenie, kedy organizmus napáda vlastné bunky. Toto chronické ochorenie tráviaceho traktu sa radí pod súhrnné označenie idiopatického črevného zápalu. Idiopatický znamená, že sa presne nevie, z akého dôvodu sa choroba prejavuje. Vplyv na vznik choroby môže mať stres, dedičnosť, spôsob stravovania alebo porucha imunity.

Svoj diel viny môže niesť nedostatok vlákniny a nadbytočná konzumácia cukru.

Ako sa ochorenie prejavuje? Crohnova choroba sa môže prejaviť bolesťou v podbrušku, hnačkou, krvou v stolici, chudnutím, únavou, kĺbovými zápalmi či objavením áft v ústach. Najviac postihnutou skupinou bývajú ľudia medzi 20. - 35. rokom veku. Choroba bohužiaľ nešetrí ani deti.

Liečba často prebieha formou medikamentov. Počiatočné príznaky Crohnovej choroby sa liečia antibiotikami, ktoré môžu dostať túto chorobu pod kontrolu. Pri dlhodobej liečbe užívajú pacienti kortikoidy.

Crohnova choroba sa lieči tiež biologicky. Biologická liečba je ale veľmi nákladná. Pri tejto forme liečby sa využívajú vajíčka červa tenkohlavca prasačieho. Prečo sa využívajú tieto vajíčka? Cieľ je jednoduchý. Vajíčka majú zmiasť imunitný systém, aby bojoval proti tomuto parazitovi. Imunitný systém tak nebude bojovať proti vlastným baktériám.

Pomôcť môže aj diéta. Pacienti trpiaci touto chorobou horšie znášajú mlieko, dužinu z ovocia, semienka, orechy, strukoviny či šupky. Na druhej strane často pomáhajú ryby s obsahom nenasýtených mastných kyselín, vajcia alebo ovocie ako sú banány, papája, mango, avokádo a žltý melón.Účinným pomocníkom na prevenciu Crohnovej choroby je zelený jačmeň. Je nutné ale byť na pozore. Ak Crohnovu chorobu máte, užívajte jačmeň bez obsahu vlákniny. Vláknina by len zaťažovala čreva.

Vláknina nie je vhodná, ak už Crohnovou chorobou trpíte, ale ak nie, slúži ako skvelá prevencia proti tejto chorobe. Zelený jačmeň má pozitívny vplyv na trávenie a je ľahko stráviteľný. Užíva sa najčastejšie vo forme nápoja.

V niektorých prípadoch pomáhajú homeopatiká. Je nutné, ale vyhľadať skúseného homeopata, ktorý individuálne posúdi váš zdravotný stav a vhodnosť homeopatík.

Ak nepomáha žiadna z uvedených možností liečby, musí sa prejsť na chirurgickú metódu. Lekári pri nej odstráni časť čreva.

Záver:

Crohnova choroba patrí medzi skupinu chorôb, ktoré nesmiete nikdy podceniť. Pri prvých príznakoch je potrebné vyhľadať lekára, ktorý po vhodných vyšetreniach nastaví potrebnú liečbu.

Pamätajte na to, že nie je vždy nutné podstúpiť chirurgický zákrok. V niektorých prípadoch postačia homeopatiká, antibiotiká, diéta či biologická liečba.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore