Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Kotvičník zemný a jeho 6 prekvapivých účinkov na vaše zdravie

Kotvičník zemný a jeho 6 prekvapivých účinkov na vaše zdravie

Kotvičník zemný a jeho 6 prekvapivých účinkov na vaše zdravie

Osnova:
1. Kotvičník znižuje krvný tlak
2. Kotvičník znižuje hladinu cholesterolu
3. Kotvičník chráni srdce
4. Kotvičník môže pomôcť liečiť depresiu
5. Kotvičník zlepšuje hladinu inzulínu
6. Kotvičník môže zvýšiť libido
Môžem Kotvičník pestovať?
Najlepší spôsob, ako vypestovaný kotvičník užívať?
Zhrnutie

Viete, aké sú účinky tejto byliny na zdravie? Čo kotvičník zemný presne je? Na všetko si odpovieme v dnešnom článku. Kotvičník zemný je rastlina využívaná po celom svete pre svoj prínos na zdravie. Kotvičník môže chrániť srdce, pomôcť pri liečbe depresie a zvyšuje aj libido. Tribulus Terrestris je špicatá stredomorská rastlina nachádzajúca sa po celom svete.

Kotvičník zvyčajne dopĺňame do tela v podobe prášku či tabliet . Doplnky obsahujú kvety a vzdušné časti rastliny. Z kotvičníka sa najčastejšie využíva vňať, ale inak je liečivá celá bylinka, vrátane koreňov, semienok i plodov. Nižšie si vymenujeme jeho priaznivé účinky na ľudské telo.

TIPZaujala Vás látka Kotvičník? Vyskúšajte český multivitamín pre mužov PRIMULUS obsahujúci v dennej dávke neielen 300 mg kvalitního extraktu kotvičníku zemného, ale ďalších 9 látok podproující nielen zdraviu. PRIMULUS vďaka svojmu zloženiu pomáha bojovať s negatívnymi príznakmi nízkej hladiny testosterónu.

Vyskušám PRIMULUS

 

 

1. Kotvičník znižuje krvný tlak

Vedci vykonali štúdiu s osobami, ktoré mali vysoký tlak. Títo ľudia dostávali 3 g kotvičníku denne, ich krvný tlak sa po jednom týždni znížil. Kotvičník má antihypertenzné účinky na systolický i diastolický tlak.

2. Kotvičník znižuje hladinu cholesterolu

U pacientov s vysokým krvným tlakom môžu 3 g kotvičníku denne pomôcť k zníženiu hladiny cholesterolu.

3. Kotvičník chráni srdce

Tribulus môže pomôcť pri ochrane proti srdcovým poruchám a chráni srdcové bunky. Tieto účinky sa vyskytujú, ak je kotvičník v nízkej koncentrácii.

4. Kotvičník môže pomôcť liečiť depresiu

Veľmi vysoké dávky kotvičníka znižovali u myší príznaky depresie. Účinky kotvičníka ale nie sú tak silné ako účinky antidepresív.

5. Kotvičník zlepšuje hladinu inzulínu

Kotvičník môže tiež znížiť účinky diabetu. Tribulus znižuje hladinu glukózy v krvi a zlepšuje hladinu inzulínu. Tieto výsledky sa zistili u potkanov, ktoré dostávali kotvičník po dobu 8 týždňov.

6. Kotvičník môže zvýšiť libido

U mužov s oligozoospermií (nízky počet spermií) môže zvýšiť počet spermií. Kotvičník navyše pomáha zlepšiť erektilnej vlastnosti. Športovci a kulturisti užívajú kotvičník, pretože veria že zvyšuje koncentráciu testosterónu.

Dôkazy, ktoré by potvrdzovali toto tvrdenie, nie sú dostatočné. Niektoré štúdie s kontrolnými skupinami totiž ukázali, že kotvičník nemal priamy vplyv na hladinu testosterónu. Dlhodobé užívanie kotvičníka nevykazuje žiadne závažné vedľajšie účinky.

Môžem Kotvičník pestovať?

Kotvičník môžete pestovať aj sami. Využiť môžete sadenice alebo predklíčené semienka. Možno pestovať aj v kvetináči na balkóne! Pestovať ho môžete začať od konca marca a žať celú bylinku môžete začiatkom septembra.

Najlepší spôsob, ako vypestovaný kotvičník užívať?

Ideálnym spôsobom, ako rastlinku využiť , je uvariť si čaj z vňate kotvičníka.

Ako na nato?

Približne lyžičku sušenej a namletej vňate zalejeme pol litrom vody a varíme po dobu 30 minút. Potom scedíme a necháme vychladnúť na konzumovateľnu teplotu a popíjame. Pokiaľ nepatríte medzi vášnivých záhradkárov, môžete využiť dávkovanie kotvičníka v podobe extraktu, v podobe tabliet či piluliek.

Zhrnutie

Kotvičník je všeobecne veľmi prospešný pre naše zdravie. Aj u neho platí staré známe - všetkého s mierou. Kotvičník má celý rad výhod a je veľmi ľahké si ho vypestovať. Niektoré prínosy neboli vedecky potvrdené, ale postupom času môžeme čakať nové pozitívne štúdie tejto zaujímavej rastlinky.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore