Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Luteinizačný hormón a jeho vplyv na mužský organizmus

Luteinizačný hormón a jeho vplyv na mužský organizmus

Luteinizačný hormón a jeho vplyv na mužský organizmus

Hormóny riadia a ovplyvňujú reprodukčný systém v ľudskom organizme. Medzi najdôležitejšie hormóny v súvislosti s reprodukčným systémom je luteinizačný hormón.

Luteinizačný hormón má v tele mužov trochu inú úlohu než u žien, ale v oboch prípadoch je rozhodujúci pre zabezpečenie zdravia reprodukčného systému. Tento hormón podporuje tvorbu pohlavných hormónov. U mužov sa jedná typicky o testosterón v semenníkoch.Správna hodnota luteinizačného hormónu je v rozmedzí 1,24 - 7,8 IU / l. Hodnota luteinizačného hormónu sa určuje zo špeciálneho testu a uvádza sa v medzinárodnej jednotke na liter (International Unit / liter).

Miestom vzniku a uvoľnenie luteinizačného hormónu (lutropínu) je popredný lalok hypofýzy. Lutropín patrí medzi skupinu gonadotropných hormónov. Jeho hlavnou úlohou je riadiť funkciu semenníkov. Pojmom gonády sa označujú pohlavné žľazy u mužov i žien.

Luteinizačný hormón stimuluje produkciu testosterónu z Leydigových buniek v semenníkoch. Ako je známe, tak testosterón následne stimuluje produkciu spermií a pomáha zdôrazňovať mužské črty (napr. hlboký hlas alebo rast fúzov).

Aké problémy nás môžu čakať pri zlej hladine luteinizačného hormónu?

U vysokej hladiny tohto hormónu môže dôjsť k neplodnosti, pretože priamo ovplyvňuje reprodukčný systém. Problém môže byť aj u genetických stavov medzi, ktoré patrí Turnerov, alebo Klinefelterov syndróm. Spomínané syndrómy môžu spôsobovať vysokú hladinu tohto hormónu.

Ľudia trpiaci týmito syndrómami majú často problémy s plodnosťou a otehotnením.

Ale ani nízka hladina luteinizačného hormónu nie je žiadnou výhrou. Nízka hladina môže spôsobiť tiež neplodnosť. Hormón ovplyvní produkciu spermií a nedostatok sekrécie hormónu uvoľňujúceho gonadotropíny.

V prípade, že máte problémy s plodnosťou, môže byť na vine práve luteinizačný hormón. Komunikujte najprv so svojím lekárom možnosť krvných testov, ktoré môžu nedostatok luteinizačného hormónu objaviť.

Tento test meria hladinu luteinizačného hormónu v krvi. Odber krvi lekári volia, ak sa objaví problém súvisiaci s neplodnosťou. Ale to nie je jediný prípad. Test je vhodný aj pri nízkej hladine testosterónu, nízkeho libida, alebo nedostatočnej svalovej hmoty.

Ako môžete spozorovať, že by ste mohli mať problém s hypofýzou? Problém sa môže prejaviť únavou, slabosťou, zníženou chuťou do jedla, alebo nevysvetliteľným chudnutím.

Ak sa problém s luteinizačním hormónom potvrdí, budete potrebovať pomoc kvalifikovaného endokrinológa. Endokrinológ je špecialista na hormóny.

Nesprávna hladina luteinizačného hormónu ale nemusí úplne stačiť ku konečnému určeniu diagnózy. Možno budete musieť podstúpiť aj ďalšie testy, aby sa vylúčili iné možnosti.

Záver:

Niet sporu o tom, že luteinizačný hormón má v tele významnú úlohu pre správne fungovanie reprodukčného systému. Pozitívna nie je nízka, ale ani vysoká hladina tohto hormónu. Optimálna hladina testosterónu je priamo ovplyvňovaná týmto hormónom. Aktuálny stav hladiny luteinizačného hormónu sa určuje zo špeciálneho testu z krvi, ktorého výsledky máte obvykle do druhého dňa.

V prípade, že trpíte neplodnosťou, alebo máte problém s partnerkou pri otehotnení, nemusí nutne rozhodovať iba luteinizačný hormón. Iba test na lutropín teda nestačí, ale môže byť dobrým sprievodcom k odhaleniu problému.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore