Nachádzate se tu: Úvod Blog Zdravie Selén a jeho účinky na náš organizmus

Selén a jeho účinky na náš organizmus

Selén a jeho účinky na náš organizmus

Existujú prvky pôsobiace pozitívne na ľudský organizmus bez toho, aby sa o nich moc hovorilo. Medzi jeden taký radíme selén.

Selén patrí medzi veľmi účinné antioxidanty. Ľudské telo síce potrebuje selén len v stopovom množstve, ale aj tak hrá významnú úlohu. Selén je esenciálna živina. Ľudské telo si ho nedokáže samo vyrobiť a musí ho čerpať z potravy.

Jedným z najlepších zdrojov selénu je mäso. Príjem selénu z mäsa by ste ale mali vyvažovať aj rastlinnou stravou, v ktorej sa selén tiež nachádza.

Bezproblémové fungovanie štítnej žľazy a metabolizmu. Za tieto procesy je čiastočne zodpovedný tiež selén. Veľkou hrozbou pre náš organizmus je oxidačný stres.

Oxidačný stres spôsobuje ochorenie srdca, ciev a vznik rakoviny. Môžeme si za neho v mnohých prípadoch sami. Vznik voľných radikálov vedúcich k vzniku oxidačného stresu podporuje fajčenie, konzumácia alkoholu a nadmerný stres.

Selén tu plní kľúčovú úlohu. Selén zmierňuje oxidačný stres v organizme pomocou likvidácie voľných radikálov. Všeobecne všetky antioxidanty pomáhajú zneutralizovať voľné radikály v organizme.

Selén ako bojovník proti zhoršovaniu duševného zdravia

Dnešná tlač a odborné magazíny čím ďalej viac píšu o nebezpečenstve ochorenia Alzheimerovou chorobou. Nebezpečenstvo je zvýšené predovšetkým u starších ľudí a čísla sú pomerne hrozivé.

V Mladej Fronte vyšiel nedávno článok popisujúci zvyšujúci sa podiel populácie postihnutej touto chorobou. Odborníci bijú na poplach - v budúcnosti bude percento chorých ešte vyššie!

Alzheimerova choroba spôsobuje stratu pamäti, ovplyvňuje myslenie a zhoršuje kognitívne funkcie človeka.

Na tejto chorobe sa podieľa aj už spomínaný oxidačný stres. Vedľa ochorenia Alzheimerovou chorobou sa zvyšuje riziko ochorenia Parkinsonovou chorobou alebo sklerózou multiplex.

Z niekoľkých štúdií vyplynulo, že osoby s nízkou hladinou selénu v krvi, trpia Alzheimerovou chorobu.

Ako bojovať proti týmto zákerným chorobám? Riešením môže byť konzumácia potravín a doplnkov s obsahom selénu. Dobrým tipom je "stredomorská diéta" obsahujúce plody mora alebo orechy.

Selén zvyšuje hladinu testosterónu v tele

V minulosti sa vykonávalo niekoľko štúdií zameraných na hladinu selénu v organizme vo vzťahu k hladine testosterónu.

Dospelo sa k záveru, že selén pomáha zvyšovať hladinu testosterónu. Selén vedie k zvýšeniu testosterónu zlepšuje mužskú plodnosť, a to predovšetkým u mužov s predchádzajúcim nedostatkom tohto minerálu.

Pozitívne účinky sa nemusia nijako výrazne prejaviť, ak máte hladinu selénu v norme a dlhodobo prijímate jeho dostatočné množstvo.

Dávajte si pozor na predávkovanie. Predávkovanie selénom môže spôsobiť vedľajšie účinky. Vždy dodržiavajte presné dávkovanie.

Predávkovanie selénom sa môže prejavovať únavou, hnačky, "kovovou" príchuťou v ústach, výkyvami nálad alebo vypadávaním vlasov.

Viete, čo sú selenoproteiny a aký majú význam? Značný!

Jedná sa o rodinu proteínov obsahujúcich selén vo forme aminokyselín. Selén je kľúčová látka pre tvorbu selenoproteinov v organizme.

Selenoproteiny sú zapojené do metabolizmu štítnej žľazy, obrany antioxidantov, produkcie spermií, správnej funkcie svalov a reakcie imunitného systému na očkovanie.

Selén ochraňuje organizmus pred kardiovaskulárnymi chorobami

Vedeli ste, že nízka hladina selénu zvyšuje riziko ochorenia hlavných tepien srdca?

Selén znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení zmierňovaním zápalu a oxidačného stresu v organizme. Oxidačný stres je nebezpečný z dôvodu podieľania sa na vzniku aterosklerózy. Tá spôsobuje zúženie a upchávanie ciev, vrátane zhoršenia zásobovania tkanív kyslíkom.

Následkom aterosklerózy je mozgová mŕtvica alebo infarkt myokardu.

Konzumáciou potravín obsahujúcich selén výrazne predídete aj týmto nebezpečným ochoreniam.

Kde selén hľadať?

Selén je vo väčšom množstve obsiahnutý v para orechoch, slnečnicových semienkach, tuniakovi, kurčati, kuracích prsiach či vajciach. Dobrým zdrojom je tiež cesnak, šošovica, hrach, lesné huby, bravčové mäso a ryby. Môže sa jednať o viac druhov rýb, vrátane marinovaných, údených, sladkovodných či morských.

Záver:

Ako sa ukazuje, nie je dôležité konzumovať len vitamíny a minerály verejne známe, veľkú službu telu preukazujú aj potlačení bojovníci. Bez nich by ľudský organizmus trpel na rad chorôb. Ak ste selén a jeho účinky nepoznali, ukázali sme vám možnosť, ako byť zase o niečo zdravší.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore