Šokujúce fakty o nízkej hladine testosterónu. Poznáte ich? | PRIMULUS

Šokujúce fakty o nízkej hladine testosterónu. Poznáte ich?

David Buchta

„Starajte sa o svoje telo. Je to jediné miesto, v ktorom musíte žiť.“
Jim Rohn, americký spisovateľ a rečník

O testosteróne už bolo napísaného mnoho.

Všetci vieme, že je veľmi dôležitý pre tvorbu svalovej hmoty, stratu telesného tuku, celkovú energiu a vitalitu u mužov.

Tieto fakty sú o testosteróne všeobecne známe.

Aké sú ale rizika, keď je hladina testosterónu naopak veľmi nízka?

Prečo tomu tak je a prečo by sme sa tým mali vôbec zaoberať?

Muži a testosterón

Úbytok testosterónu u mužov je smutným trendom. Rok od roku sa prirodzená hladina testosterónu zdravého muža rapídne znižuje.

Napríklad v roku 2013 bola stanovená optimálna hranica testosterónu v rozmedzí 300 - 1070 ng/dl.

Keď sa ale pozrieme o 100 rokov späť, tak v tej dobe bola zaznamenaná priemerná hladina okolo 800 – 2000 ng/dl !!!

To znamená, že ľudia s „nízkou hladinou testosterónu“ pred 100 rokmi by boli dnes považovaní za mužov s vysokou hladinou tohto hormónu.

Tieto štatistiky sú šokujúce.

A bohužiaľ to nevypadá, žeby sa situácia nejako zlepšovala.

Priemerná hladina testosterónu je nižšia každým rokom.

Práve z tohto dôvodu veľa mužov trpí nežiadúcimi príznakmi nízkej hladiny ako je:

  • menšia chuť na sex
  • problém s dosiahnutím erekcie
  • malý počet spermií a s tým spojená zvyšujúca sa neplodnosť u mužov
  • únava a nedostatok energie
  • náladovosť a depresie
  • slabšie kosti
  • jednoduchšia tvorba telesného tuku

Okrem týchto, pre muža veľmi dôležitých príznakov, bolo taktiež dokázané, že starší muži s nižšou hladinou testosterónu majú až o 33% väčšiu šancu skoršieho úmrtia (štúdia).

Ako je možné, že je v súčasnej dobe hladina testosterónu na tak nízkej úrovni?

Tých dôvodov je hneď niekoľko.

Menej známym dôvodom je fakt, že súčasná doba je plná plastov, fluoridov, pesticídov, ťažkých kovov a ďalších látok, ktoré takmer denne bombardujú náš endokrinný systém a tým majú veľmi negatívny vplyv na náš testosterón.

Ďalšia príčina?

Naše stravovacie návyky sú otrasné.

Nemáme čas, a preto sa stravujeme často vo fast foodoch alebo kupujeme už hotové pokrmy, u ktorých často nevieme, odkiaľ pochádzajú, či čo je v nich vôbec obsiahnuté. (čo jesť pre vyššiu hladinu testosterónu?)

S týmto súvisí i ďalší faktor nízkej hladiny testosterónu a tým je nedostatok mikroživín. Málo vitamínu D, A, C, ďalej horčíka či zinku. Teda vitamínov a minerálov, ktoré sú takmer nutnosťou pre správnu tvorbu testosterónu v tele.

Iba v Českej republike má nedostatok vitamínu D viac než 75% ľudí. A o mineráloch ako je zinok alebo horčík ani nehovoriac.

Posledným veľkým priateľom nízkej hladiny testosterónu je nedostatok pohybu.

Sedavá práca z nás robí obtlstlých leňochov. Ľudia sú vďaka modernejším technológiám viac pohodlní a je pre nich problém nájsť si čas na trochu pohybu. Naše telo je prispôsobené k behaniu, skákaniu a lezeniu. Nie k sedeniu na stoličke po dobu 16 hodín.

Tieto štatistiky a fakty môžu byť dosť odstrašujúce, ale pokiaľ patríte medzi viac než štvrtinu mužov, ktorí trpia zníženou hladinou testosterónu, nevešajte hlavu.

Všetko sa dá napraviť.

Len je potrebné, aby ste si začali viac vážiť svoje telo a vzali zaň zodpovednosť do svojich rúk.

Nedopusťte, aby sa Vám z dôvodu nízkej hladiny testosterónu začal v tele zvyšovať ženský hormón estrogén, ktorý z Vás môže pomaly urobiť „zženštilú“ verziu muža.

Ako to zmeniť?

Na našom blogu Vám budeme postupne odkývať rady a tipy, ako si čo najprirodzenejšie zvýšite hladinu testosterónu, ako mať viac energie, byť výkonnejší a mnoho ďalších užitočných informácií pre moderného muža.

Ako prvý a asi najjednoduchší krok k zlepšeniu hladiny testosterónu je vyskúšať náš produkt PRIMULUS ktorý obsahuje všetky vitamíny a minerály v tom správnom množstve a pomáha tak obnoviť Vašu prirodzenú produkciu testosterónu.

Vyskušám PRIMULUS

PS: Nie ste si naším produktom stále istý? Pozrite sa na detailný popis nášho zloženia TU, alebo nám Váš dotaz napíšte na info@primulus.sk

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás