Testosterón zvyšujúci gél a injekcie

Testosterón zvyšujúci gél a injekcie

Testosterón je u mužov najdôležitejším hormónom v organizme. Testosterón ale nie je po celý život na ideálnej hladine. S pribúdajúcim vekom hladina testosterónu klesá, čo sa bohužiaľ prejavuje najrôznejšími príznakmi.

Viete, kedy máte testosterónu najviac? Je to okolo 25 rokov. Testosterón ale od 30 rokov postupne klesá a to až o jedno percento ročne. To ale ešte nie je najhoršie. Testosterón môže klesať aj rýchlejšie, ovplyvňuje ho nezdravý životný štýl.

Čím ďalej, tým viac trpia nedostatkom testosterónu i mladší muži. Môže to úzko súvisieť so spánkom. Najviac testosterónu sa tvorí počas noci a skoro ráno počas hlbšieho spánku. Je dôležité mozog večer vypnúť a kvalitne sa vyspať. Obzvlášť nebezpečná je táto situácia pre workoholikov.

Nízka hladina testosterónu môže viesť až k výskytu cukrovky, môže sa objaviť vysoký krvný tlak alebo závažné srdcové a cievne ochorenia. Muži s nízkou hladinou testosterónu sú tiež častejšie unavení a bez energie.

V prípade, že trpíte nedostatkom testosterónu, môže byť riešením podstúpenie liečby pomocou injekcií a gélov.

Ak sa chcete uchýliť k riešeniu pomocou injekcií testosterónu, určite začnite návštevou lekára. Váš lekár vykoná test na hladinu tohto hormónu a červených krviniek v tele. Injekcia testosterónu môže zvýšiť hladinu červených krviniek až na kritickú hodnotu. Lekár vyhodnotí, či sú injekcie nevyhnutné.

Môže pomôcť praktický lekár, ale ten vás pravdepodobne pošle za andrológom alebo urológom.

Pred odporúčaním injekciou je potrebné zistiť, či netrpíte vážnym ochorením srdca, problémami s pečeňou alebo obličkami. Rovnako tak nie sú injekcie vhodné, ak trpíte cukrovkou, zväčšenou prostatou a vysokým cholesterolom. Dôležitú úlohu hrajú rovnako tak informácie, či ste v minulosti netrpeli infarktom alebo mozgovou príhodou. Pozor na lieky na riedenie krvi!

Injekcie sú nevyhnutné, ak trpíte erektilnou dysfunkciou, poklesom sexuálneho libida, zníženým počtom spermií, úzkosťami alebo depresiami.

Injekcie, ale nie sú jediným riešením. Pomoc môžete nájsť v náplastiach, ktoré sa nosia na rukách alebo na inej hornej časti tela. Rovnako tak dokážu pomôcť gély. V géloch je čistý testosterón, ktorý absorbuje koža.

Popri týchto možností môžete využiť špeciálne prípravky, testosterónový deodorant alebo implantáty vkladané obdobne ako injekcia chirurgicky do mäkkého tkaniva.

Myslite vždy na to, že hladina testosterónu musí byť v norme. Ani vysoká hladina testosterónu nie je v poriadku. Môže pri nej dôjsť k deformácii rôznych orgánov, ako napríklad zväčšenie prsného tkaniva, zmenšenie semenníkov, zmenšenie penisu, zväčšenie prostaty či oslabenie erekcie.

Je potreba s testosterónom zaobchádzať opatrne, v extrémnych prípadoch môže dôjsť až k zlyhaniu orgánov. S vysokým testosterónom sa spája vysoký krvný tlak, riziko infarktu, riziko mozgovej príhody, poškodenie pečene, znížená produkcia spermií či nadprodukcia krviniek.

Vysoká hladina testosterónu môže viesť k riziku závislosti, agresivite alebo celkovej deformácii osobnosti človeka.

Injekcia testosterónu sa aplikuje do sedacieho svalu alebo do prednej strany stehna. V týchto miestach sa injekcia vyhne cievkam a nervom. Miesto vpichu môže sčervenať, bolieť alebo svrbieť. Ak vám tieto bolesti pretrvávajú, kontaktujte lekára.

Nikdy neignorujte po aplikácii injekcie ťažkosti, ako sú závrate, zmena farby kože, neustála erekcia, problémy s ejakuláciou, zmenšenie semenníkov, problémy počas močenia, ťažšie dýchanie alebo bolesti na hrudi. Pokiaľ objavíte tieto príznaky, znova kontaktujte lekára.

Záver:

Je prirodzené, že hladina testosterónu s postupom veku klesá. Dôležité je strážiť rýchlosť klesania hladiny testosterónu. Hodnota sa nesmie dostať príliš nízko. Pokiaľ už k úbytku testosterónu dôjde, je dobré popremýšľať, ako ho zvýšiť.

V prvom rade vyberte zdravý jedálniček a konzumujte potraviny zvyšujúce prirodzene hladinu testosterónu. Ak by to nestačilo, môžete brať doplnky stravy pre mužov na zvýšenie testosterónu, najlepšie čo najviac na prírodnej báze.

Injekcie a testosterónové gély sú až posledným variantom, keď už úbytok testosterónu výrazne ovplyvňuje váš život. Najprv situáciu konzultujte s lekárom, podstúpte testy a potom na základe odporúčania lekára zvoľte vhodný spôsob liečby.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

viac o nás