Podrobné zloženie PRIMULUS | PRIMULUS

Podrobné zloženie PRIMULUS

PRIMULUS obsahuje jedinečné zloženie precízne vybraných vitamínov, minerálov a výťažkov z bylín.

Veríme, že PRIMULUS patrí medzi najlepšie multivitamíny pre muža na českom trhu. Chcete dôkaz namiesto sľubov? Nižšie Vám bližšie predstavíme zloženie nášho produktu, nech sa môžete sami presvedčiť, že nám konkurencia nesiaha ani po členky. V čom sme iní?

Za kvalitu ručíme!
  • jedinečné zloženie podľa najnovších vedeckých výskumov
  • prírodný produkt
  • vysoký obsah účinných látok
  • vyrobené v ČR
  • laboratórne testované

Všetky nižšie uvedené zložky boli vybrané kvôli svojmu pozitívnemu efektu na hladinu testosteronu v tele a celkovo pre ich vplyv na podporu energie, vitality a posilneniu imunity mužov.

Zinok

Zinok

Zinok patrí k minerálnym prvkom, ktorých je v našom tele relatívne malé množstvo, ale o to má väčší význam. Zinok je potrebný k aktivite viac než 200 enzýmov, ďalej je nevyhnutný pre syntézu DNA a pre funkciu niektorých bielkovín, ktoré sa na DNA viažu. jeho nedostatok sa prejavuje únavou, stratou chuti k jedlu, zhoršeným stavom kože a taktiež boľavými kútikmi na okraji úst. V multivitamíne PRIMULUS je zinok zastúpený vo forme citranu zinočnatého (TriZinc Citrate), ktorý spadá do skupiny chelátov. Minerálne cheláty sú pre ľudské telo prirodzenou formou minerálnej látky a sú omnoho lepšie vstrebateľné než organické či anorganické formy minerálov. Obsah zinku v produkte je 15,4 mg.

Vitamín D3

Vitamín D3

Vitamín D3 patrí k najdôležitejším a zároveň k najviac podceňovaným vitamínov vôbec. Spadá do skupiny kalciferolov a je štrukturálne podobný steroidom ako testosteron, cholesterol alebo kortizol. Hovorí sa mu tiež slnečný vitamín, nakoľko sa tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia. Vitamín D3 podporuje správnu funkciu imunitného systému, pomáha udržiavať zdravé zuby a kosti, prispieva k normálnej činnosti svalov a je dôležitý pre vstrebávanie a využitie vápnika a fosforu v tele. Odborníci sa zhodujú, že takmer 70% populácie trpí nedostatkom vitamínu D3 z dôvodu menšieho pobytu na slnku a nosení oblečenia chrániacieho pred slnečným svitom. V produkte PRIMULUS je obsah vitamínu D3 2000 jednotiek Ul.

Horčík

Horčík

Horčík je veľmi významným biogénnym prvkom. Vyskytuje sa prevažne vo vnútri buniek. Horčík sa zúčastňuje okolo 350 metabolických reakciách v tele. Je partnerom mnohých enzýmov podieľajúcich sa na energetickej premene, syntéze proteínov a DNA. Je nepostrádateľný pre metabolizmus vápniku a draslíku. Horčík pomáha udržiavať normálnu funkčnosť svalov a nervov, udržuje stabilný srdečný rytmus, zdravý imunitný systém a taktiež zdravé kosti a zuby. V multivitamíne PRIMULUS je horčík zastúpený v unikátnej forme tzv. Aquamin Marine Magnesium, čo je prírodný produkt s bohatým prírodným zdrojom minerálov pre obohacovanie potravín. Obsah horčíka v produkte je 245mg ve forme Mg(OH)2.

Vitamín B6

Vitamín B6

Vitamín B6 alebo pyridoxin je vitamín rozpustný vo vode. Účinkuje ako tzv. koenzým, čím urýchľuje chemické reakcie v bunkách. Hrá významnú úlohu v činnosti enzýmov pôsobiacich pri rozklade a zužitkovaniu bielkovín, cukrov a tukov. Pôsobí preventívne proti nervovým onemocneniam, zlepšuje náladu a má taktiež vplyv na kvalitu kože. Jeho nedostatok sa prejavuje podráždením, slabosťou, mykaním viečok, zápalom kože či mrazením v končatinách. Vitamín B6 hrá taktiež významnú rolu pri vstrebávaní ďalších dvoch významných zložiek produktu PRIMULUS – zinku a horčíku. V produkte PRIMULUS je zastúpený vo formu hydrochloridu, čo prospieva k jeho optimálnemu vstrebávaniu do krvného riečiska. Vitamín B6 je v produkte obsiahnutý v 2 mg.

Vitamín C

Vitamín C

Vitamín C alebo kyselina askorbová je vo vode rozpustná látka nevyhnutná k životu a udržaniu telesného zdravia. V ľudskom tele plní mnoho dôležitých funkcií. Hlavnú funkciu plní v metabolizme aminokyselín, konkrétne pre vznik nekódovaných aminokyselín hydroxylysinu a hydroxyprolínu. Tým sa podieľa na syntéze kolagénu. Ďalej je vitamín C dôležitý pre tkaninové dýchanie, podporuje vstrebávanie železa, stimuluje tvorbu bielych a červených krviniek, vývoj kostí, zubov a chrupaviek. Pôsobí taktiež ako antioxidant. Jeho nedostatok sa prejavuje zníženou obranyschopnosťou organizmu, častými infekciami, opuchnutiami kĺbov a ďasien, stratou zubov či dokonca neplodnosťou. V produkte PRIMULUS je vitamín C zastúpený 100 mg kyseliny askorbovej.

Selén

Selén

Selén funguje v ľudskom tele ako antioxidant a hrá dôležitú úlohu v boji proti voľným radikálom. Má taktiež vplyv na funkciu rady enzýmov, a tým ovplyvňuje napríklad obranyschopnosť organizmu, činnosť pečene, štítnej žľazy, rast a rozmnožovanie. Jeho nedostatok sa prejavuje predovšetkým zvýšenou únavou, svalovou slabosťou či podráždenosťou. Produkt PRIMULUS obsahuje 5,5 μg selénu.

Pískavica grécke seno

Pískavica grécke seno

Pískavica grécke seno, Trigonella foenum-graecum alebo taktiež skrátene Fenugreek sú názvy pre jednu z najstarších kultúrnych rastlín. Ich semena sa používajú ako korenie a je hojne pestovaná v stredomorí. Obsahuje veľké množstvo hodnotných bielkovín, olejov, ale taktiež menšie množstvo alkaloidu trigonelínu, cholínu a triterpénovej steroidnej saponíny. Novšie objavenou látkou je taktiež steroidný sapogenín – diosgenín. Fenugreek povzbudzuje trávenie, uľavuje pri kašli, nadúvaniu a hnačkách, celkovo pôsobí ako univerzálne tonikum. Odpradávna je taktiež využívaný ako afrodiziakum. V produkte PRIMULUS je obsiahnutý extrakt zo semien tejto rastliny v obsahu 350,6 mg.

Kotvičník zemný

Kotvičník zemný

Kotvičník zemný alebo taktiež Tribulus Terrestris je poliehavá bylina z čeľade kacibovitých. Obsahuje veľké množstvo steroidných saponínov, rastlinných sterolov (fytosterolov), flavonoidov a alkaloidov. Tie pôsobia na zvyšovanie hladiny luteinizačného hormónu (LH). Luteinizačný hormón je glykoproteín produkovaný adenohypofýzou. Jeho hlavnou funkciou je regulácia hladiny testosteronu. Taktiež pozitívne podporuje tvorbu energie, regeneráciu, svalovú vytrvalosť a imunitné funkcie organizmu. U mužov podporuje spermatogenéziu. Od pradávnych dôb sa používa ako afrodiziakum. V produkte PRIMULUS je obsiahnutý práškový extrakt z kotvičníku zemného s celkovým obsahom 60% steroidných saponínov v obsahu 300 mg.

Extrakt z čierneho korenia

Extrakt z čierneho korenia

Čierne korenie je často medicínsky používaný ako antioxidant a aditívum, ktoré urýchľuje vstrebávanie ďalších účinných látok v produkte PRIMULUS.

Tabuľka zloženia

Zložka Obsah v jednej tablete % DDD * Denná dávka (2 tablety) % DDD *
Zinok 7,68 mg 76,8 15,4 mg 153,6
Hořčík 122,5 mg 32,7 245 mg 65,4
Selén 2,75 μg 5 5,5 μg 10
Vitamín D3 25 μg (1000 UI) 500 50 μg (2000 UI) 1000
Vitamín B6 1 mg 71,4 2 mg 142,8
Vitamín C 50 mg 62,5 100 mg 125
Biotín 30 μg 60 60 μg 120
Fenugreek 175,3 mg nie je stanovena 350,6 mg nie je stanovena
Tribulus Terrestris 150 mg nie je stanovena 300 mg nie je stanovena
Extrakt z čierneho korenia 5 mg nie je stanovena 10 mg nie je stanovena
* % DDD - % doporučenej dennej dávky