Aký má testosterón vplyv na spaľovanie tukov? | PRIMULUS

Aký má testosterón vplyv na spaľovanie tukov?

Ohľadom najdôležitejšieho mužského hormónu už bolo povedané veľa. Vieme, že zásadne ovplyvňuje sekundárne pohlavné znaky u mužov. Má vplyv na rast svalov, sily a väčšieho sexuálneho libida.

Má ale testosterón taktiež vplyv na spaľovanie tukov? Je možné, že človek s vyššou hladinou tohto hormónu dokáže taktiež lepšie spáliť podkožný tuk?

Odpoveď je jednoduchá. Áno.

Pozrime sa na dôkazy, že tomu tak skutočne je.

Testosterón a telesný tuk

V jednej štúdii bolo zistené, že pokiaľ sa u testovanej skupiny mužov znížila hladina testosterónu z 600 ng/dl na 300ng/dl, tak bol štatisticky nameraný nárast tukovej hmoty o viac než 30% (The Charles R. Drew University of Medicine and Science)

Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa jedná o malý úbytok testosterónu. Predsa len hodnota 300ng/dl je stále v priemernej hladine testosterónu u mužov, ale i napriek tomu môžete vidieť, aký veľký efekt to má na tvorbu podkožného tuku.

Už v minulosti bolo uskutočnených niekoľko štúdií na ľuďoch i zvieratách a všetky potvrdzujú, že vyššia hladina testosterónu v tele značne podporuje pálenie tukov a úbytok telesnej váhy.

Nižšie uvádzame pár príkladov týchto štúdií v angličtine.

tu, tu a tu.

Spôsob, akým presne dokáže testosterón všetok ten tuk páliť je stále trošku záhadou. Z toho, čo vedia vedci doposiaľ, je známe, že testosterón obmedzuje tvorbu nových tukových buniek v tele a taktiež, že nízka hladina tohto mužského hormónu je jedným z faktorov zvyšujúcej sa obezity medzi staršími mužmi.

A to znamená, ...

že testosterón má veľký vplyv na tvorbu a ukladanie nových tukových buniek.

Jedná sa o veľmi silný anabolický hormón, ktorý z Vášho tela dokáže urobiť stroj na pálenie tukov.

Snažte sa teda zvýšiť svoju hladinu testosterónu prírodnou formou.

Športujte. Majte viac sexu. Nefajčite a nepite moc alkoholu. Zmeňte jedálníček a dodajte svojmu telu tie správne vitamíny a minerály.

A hlavne ďalej čítajte náš blog...:)


za tím PRIMULUS
David Buchta
David Buchta
Odborník na zdravý životní styl a optimalizaci testosteronu. Poslední 4 roky přečetl snad všechny zahraniční studie a publikace na optimalizaci testosteronu. Důležité poznatky publikuje na tento blog.
Páči sa Vám tento článok?
Zdieľajte ho alebo pošlite svojim známym.
Späť na blog