Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron 12 spôsobov, ako znížiť hladinu estrogénu

12 spôsobov, ako znížiť hladinu estrogénu

12 spôsobov, ako znížiť hladinu estrogénu

Osnova:
1. Zbavte sa telesného tuku
2. Cvičte silovo
3. Obmedzte používanie plastových výrobkov
4. Pozor na parabény
5. Nakupujte BIO potraviny
6. Dodajte telu Calcium D glukarát
7. Jedzte hlúbovú zeleninu
8. Jedzte citrusové plody
9. Skúste Macu
10. Vyhnite sa sójovým produktom
11. Nepreháňajte to s alkoholom
12. Majte dostatok spánku
Záver

Čože?

Blog na tému zvyšovania testosterónu a v nadpise je estrogén? Nie je niečo zle? Nedeste sa. Všetko je v poriadku.

Estrogén je síce primárny ženský hormón, ale vyskytuje sa i u mužov. U niektorých menej, u iných viac. Bohužiaľ v dnešnej dobe prevláda skôr tá druhá skupina. Estrogén na nás číha v kozmetike, chemicky upravených potravinách a podľa niektorých dohadov i vo vode.

A prečo je estrogén zlý?

Zaberá vo Vašom tele miesto pre produkciu testosterónu, spôsobuje gynekomastiu, priberanie tukov, nízke libido a náladovosť. Pokiaľ máte veľa estrogénu, podporujete tvorbu enzýmu aromatáza, ktorý mení Váš testosterón na estrogén. Takže pokiaľ je Vaším cieľom byť chlap a nie len zženštilá verzia muža, zamerajte sa spoločne so zvyšovaním testosterónu na znižovanie estrogénu.

A ako to môžete urobiť?

Od toho sme tu my, aby sme pomohli :). Uvedieme si 12 spôsobov, ako zaručene znížiť hladinu estrogénu vo Vašom tele (a tým pomôcť zvýšiť hladinu testosterónu).

Ideme na to...

1. Zbavte sa telesného tuku

Tukové bunky obsahujú molekuly estrogénu a je dokázané, že viac tuku rovná sa viac estrogénu. S tým je spojený fakt, že obézni muži majú nízku hladinu testosterónu. Takže ako prvé začnite tým, že sa zbavíte telesného tuku.

2. Cvičte silovo

Pokiaľ chodíte do posilňovne, tak zabudnite na „milión“ opakovaní s ľahkou váhou a zamerajte sa na poriadny silový tréning. Silový tréning = ťažká váha pri malom počte opakovaní. Pri zdvíhaní ťažkých vecí sa dejú hneď tri veci naraz. Zvyšuje sa Vám hladina testosterónu, vyplavuje sa veľké množstvo rastového hormónu a znižuje sa hladina estrogénu. Okrem toho budete spaľovať tuk a budete vypadať strašne dobre.

3. Obmedzte používanie plastových výrobkov

Plasty obsahujú ftaláty, ktoré sú používané ako zmäkčovadlo a vďaka ním sú plasty ohybné. Bohužiaľ, ftaláty majú negatívny vplyv na mužské telo, pretože znižujú počet spermií a taktiež znižujú hladinu testosterónu. Snažte sa teda jesť a piť čo najviac zo sklenených nádob a vyhnite sa nákupu nealkoholických nápojov v plaste.

TIP: Máte záujem naopak o zvýšenie hladiny testosterónu pre lepšiu erekciu a väčšie libido? Vyskúšajte unikátny výživový doplnok na podporu tvorby testosterónu PRIMULUS

Vyskušám PRIMULUS

4. Pozor na parabény

Parabén je chemikália používaná takmer v každom kozmetickom prípravku. Táto chemikália napodobňuje činnosť estrogénu v našom tele.

A čo s tým?

Najlepšie riešenie je prejsť na prírodnú kozmetiku, kde sa žiadne parabény nevyskytujú.

5. Nakupujte BIO potraviny

Väčšina potravín, ktoré denne kupujete, sa vyrába a pestuje za pomoci chemických látok. Vďaka tomu sú kurčatá väčšie, paradajky červenšie a jablká sladšie. Dnešné potraviny obsahujú málo živín, sú ošetrené chemikáliami a nekvalitnými prísadami. Pokiaľ máte možnosť, vyberajte organické (bio) potraviny.

6. Dodajte telu Calcium D glukarát

Táto látka sa vyskytuje v šupke bobuľovitých plodov. Predovšetkým jalovec a čučoriedka ju obsahujú vo veľkom množstve. Calcium D glukarát sa viaže na zlé molekuly estrogénu vo Vašom tele a pomáha ich telu odstrániť.

7. Jedzte hlúbovú zeleninu

Tento druh zeleniny ako je brokolica, kapusta, karfiol, kaleráb či čínska kapusta obsahujú zlúčeninu znižujúcu hladinu estrogénu.

Ďalšie pozitívne vlastnosti?

  • sú bohaté na Zinok, ktorý zvyšuje testosterón. Zinok taktiež znižuje účinnosť enzýmu aromatáza pri premene testosterónu na estrogén.
  • obsahujú zlúčeninu Indole-3-Carbinol, ktorá sa v žalúdku mení na 3,3-Diindolylmethane (DIM). Táto látka vyplavuje estrogén preč z nášho tela.

8. Jedzte citrusové plody

Citróny, limetky, pomaranče alebo grepy sú silne anti-estrogénne. Je vedecky dokázané, že u mužov dokážu znížiť hladinu estrogénu. Je to najjednoduchšia rada zo všetkých. Citrusy sú dostupné všade. Ráno si po prebudení dajte vodu so šťavou z limetky a na desiatu pomaranč.

9. Skúste Macu

Pre muža je to takmer zázračná rastlina. Dokáže zvýšiť mužské libido a taktiež zlepšuje kvalitu spermií. Maca je taktiež výborná pre zníženie hladiny estrogénu v tele. Rovnako ako hlúbová zelenina je bohatá na látku Diindolylmethane (DIM), ktorá vyplavuje estrogén z nášho tela. Najlepšie je zvoliť mletý prášok v bio kvalite, ten má najsilnejšie účinky.

10. Vyhnite sa sójovým produktom

Sója je silne estrogénna a zvyšuje hladinu tohto hormónu v mužskom tele. Vyhnite sa sójovým náhradám potravín a omáčkam s obsahom sóje.

11. Nepreháňajte to s alkoholom

Nadmerná konzumácia alkoholu znižuje hladinu testosterónu a zvyšuje hladinu estrogénu v tele.

  • Vaša pečeň pracuje naplno, aby filtrovala nadmieru alkoholu a nemá čas regulovať hladinu estrogénu.
  • Alkohol podporuje tvorbu enzýmu aromatáza, ktorý mení testosterón na estrogén.

12. Majte dostatok spánku

Spánok je jedna z najlepších aktivít pre optimalizáciu hormónov. Je to doba, kedy Váš endokrinný systém pracuje naplno. V spánku telo reguluje hladinu estrogénu a vyplavuje všetok ten nadbytočný. Táto činnosť je najaktívnejšia v dobe hlbokého spánku, takže je dôležité mať kvalitný a ničím nerušený spánok. Ako už vieme, spánok taktiež zvyšuje hladinu testosterónu.

Záver

Uviedli sme si 12 tipov, ako znížiť hladinu estrogénu vo Vašom tele a tým uvoľniť priestor pre tvorbu testosterónu. Nemusíte sa riadiť všetkými radami, vyberte si tie, ktoré Vám najviac vyhovujú a držte sa ich. Tipy pre zvýšenie hladiny testosterónu sú k dispozícii na našom blogu - 25 tipov, ako zvýšit hladinu testosterónu

Zdroj: anabolicmen.com

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore