Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron 4 Základné vitamíny a minerály pre vyšší testosterón!

4 Základné vitamíny a minerály pre vyšší testosterón!

4 Základné vitamíny a minerály pre vyšší testosterón!

Ste muž a cítite sa slabší, unavený a bojujete s nadváhou?

Je tu veľká pravdepodobnosť, že máte nedostatok tých správnych vitamínov a minerálov.

Pre správnu hladinu testosterónu a celkovo pre dobré fungovanie celého nášho organizmu je nesmierne dôležité mať dostatočný príjem vitamínov a minerálov. Hlavným Vaším cieľom by malo byť získavanie všetkých dôležitých mikroživín z potravy a to predovšetkým zo zeleniny a ovocia.

Pokiaľ sa Vám ale zdá, že máte problém získať všetky vitamíny iba z hrušky a špenátu, potom je dobrou voľbou siahnuť po vhodnom doplnku stavy.

Predovšetkým u minerálnych látok je niekedy veľmi obtiažné získať ich iba z bežnej stravy.

A na ktoré vitamíny a minerály sa máte zamerať, pokiaľ je Vaším cieľom vysoká hladina testosterónu? Poďme si predstaviť hlavných hráčov...

Vitamín D

Jedná sa o jeden z najdôležitejších vitamínov pre vyššiu hladinu testosterónu. Ako dôkaz môžeme nájsť hneď niekoľko vedeckých výskumov, kde bolo preukázané, že muži s vyšším obsahom vitamínu D v tele mali taktiež vyššiu hladinu testosterónu a naopak.

Tento vitamín si telo dokáže vytvoriť samo prostredníctvom slnečných lúčov. V lete, pokiaľ je človek často na slnku, teda problém s vitamínom D väčšinou nie je. Horšie je to v zime. Preto sa odporúča predovšetkým behom zimného obdobia tento vitamín doplňovať.

Odporučená denná dávka tohto vitamínu je stanovená na 400 – 600 UI (Podľa posledných výskumov je však optimálna dávka ďaleko vyššia, okolo 2000-3000UI.)

Zdroj potravín: ryby, olej z tresčej pečene, vajcia a huby

Zinok

Tento minerál je často považovaný za testosterón booster. A to právom. Pokiaľ máte v tele nedostatok zinku, jeho zvýšený príjem veľmi pozitívne ovplyvní hladinu testosterónu vo Vašom tele. Zinok predovšetkým potláča tvorbu enzýmu aromatáza, ktorý v tele mení testosterón na estrogén.

Ďalšie výhody zinku: zlepšuje pohyb spermií, znižuje riziko rakoviny prostaty, pomáha s bojom proti akné, posilňuje Váš imunitný systém

Zdroj potravín: ustrice, špenát, dyňové semiačka, orechy, kakao

Selén

Ďalší významný minerál pre Vaše telo. Selén sa vyskytuje v prírode vo veľmi malom množstve, preto je väčšinou obtiažné nájsť vhodné zdroje tohto minerálu.

Selén je mimo iné výborný antioxidant a podľa niektorých štúdií aj znižuje riziko vzniku rakoviny.

Najlepším zdrojom selénu sú bezkonkurenčne para orechy (brazilian nuts).

Zdroj potravín: para orechy, morské plody, slnečnicové semiačka

Horčík

Podľa nedávnej vedeckej štúdie bolo zistené, že vyššie dávky horčíka dokážu zdvihnúť hladinu testosterónu až o viac ako 20% behom 4 týždňov. Horčík taktiež zlepšuje kvalitu spánku a jeho nedostatok je obecne spájaný s nižšou hladinou testosterónu.

Zdroj potravín: špenát, orechy a semiačka, ryby, avokádo

Medzi ďalšie vitamíny a ich zdroje z potravín, ktoré majú blahodarný vplyv na hladinu testosterónu sú...

Vitamíny B (B-komplex) – ryby, bravčové mäso, mandle, pistácie
Vitamín K2 – kapusta, maslo, vajcia
Vitamín C – guava, kiwi, citrusové plody

Záver

Máte dostatočný príjem vyššie uvedených vitamínov a minerálov? Pokiaľ nie, tak zmeňte jedálníček a vyberte si vhodné doplnky stravy a vitamíny. Jednoduché, však? S našou pomocou už viete, na čo je potrebné sa zamerať.

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore