Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron 5 mužských koníčkov, ktoré Vám zaručia zvýšenie hladiny testosterónu

5 mužských koníčkov, ktoré Vám zaručia zvýšenie hladiny testosterónu

5 mužských koníčkov, ktoré Vám zaručia zvýšenie hladiny testosterónu

Každý muž má nejaké koníčky a záľuby.

Niekto si rád zájde s kamarátmi zahrať futbal, iný radšej prečíta obľúbenú knižku alebo sa pozrie na novú seriálovú hitovku.

V dnešnom článku sa zameriame na mužské koníčky, ktoré Vám môžu pomôcť zvýšiť hladinu testosterónu.

Poďme si ich teda postupne predstaviť

Sledovanie športových akcií

Asi najtypickejší koníček všetkých mužov.

Takmer každý chlap, i keď nepatrí medzi veľkých športových nadšencov, sa v dobe veľkých šampionátov zíde s kamarátmi v krčme či doma u televízie a fandí svojmu obľúbenému (či národnému) tímu.

Vedci zistili, že pri sledovaní svetového pohára vo futbale 21 mužov, u ktorých ich tím vyhral, došlo k značnému navýšeniu hladiny testosterónu.

Naopak pokiaľ ich favorit prehral, hladina testosterónu sa u nich mierne znížila.

Pokiaľ Vás športové prenosy moc neberú, môžete spestriť celý pôžitok z hry nejakou malou stávkou. Potom pre Vás bude výsledok dôležitejší a hormonálna odpoveď bude o to väčšia.

Lovenie

V tejto dobe sa jedná skôr o koníček, v minulosti to ale bola pre mužov ich hlavná úloha v spoločnosti a taktiež primárny zdroj obživy.

Pokiaľ muž nedokázal nič uloviť, bola jeho rodina či kmeň bez obživy.

Muži majú lovenie hlboko zakorenené vo svojej DNA a preto je táto činnosť úzko spojená so zvýšením hladiny testosterónu v tele.

Nie je teda prekvapením, že muži zaznamenajú značne zvýšenú hladinu testosterónu po úspešnej loveckej výprave (štúdia tu)

Sekanie dreva

Pre niekoho koníček, pre iného nutná povinnosť.

Pokiaľ však patríte do druhej skupiny, mám pre Vás dobrú správu.

Sekanie dreva dokáže ovplyvniť hladinu Vášho testosterónu.

V tejto štúdii bolo zistené, že muži, ktorí kácali stromy sekerou, zaznamenali výrazne zvýšenie hladiny testosterónu po dobu jednej hodiny od ukončenia tejto činnosti.

Nie je teda divu, prečo sú drevorubači často považovaní za pravých mužov. Ich poznávacím znamením je hustá brada a svalnatá postava. Známky vysokej hladiny testosterónu.

Zdvíhanie ťažkých vecí

Jedna z hlavných činností, určená predovšetkým pre mužov.

Každý chlap sa rád chopí príležitosti pomôcť žene pri zdvihnutí alebo prenesení niečoho naozaj ťažkého.

Už v dobe pravekej bolo pre mužov nutnosť mať veľkú silu, aby mohol zdvíhať ťažké balvany či iné predmety. Aby nám v tom naše telo pomohlo, zakaždým keď zdvíhame niečo naozaj ťažké, vyplaví náš endokrinný systém dávku testosterónu.

Pokiaľ teda chodíte do posilňovne, vykašlite sa na malé váhy a tisíc opakovaní. Zamerajte sa predovšetkým na ťažké cviky, ako sú drepy, mŕtvy ťah či tlaky v stoji s veľkou činkou a snažte sa skôr zdvíhať čo najväčšiu váhu s minimom opakovaní (pre začiatok sa vždy poraďte s trénerom ohľadom správnej techniky).

Vaša hladina testosterónu sa týmto razantne zvýši.

Pár štúdii, ktoré to potvrdzujú, nájdete napr. tu, tu a tu

Úspešné podnikanie

Úspešné podnikanie či zamestnanie, pri ktorom uzavierate zmluvy s tučnou odmenou, je skvelý spôsob ako zvýšiť hladinu testosterónu v tele.

V tejto štúdií, ktorú uskutočnili na univerzite v Cambridge, použili ako testovacie subjekty 17 mladých budúcich obchodníkov na burze.

Prišli na to, že v ranných hodinách, kedy je hladina testosterónu u mužov najvyššia, dosahovali obchodníci taktiež vyššie tržby.

Niektorí z nich, ktorí mali úspešnú obchodnú šnúru po dobu 6 dní, zaznamenali nárast testosterónu až o 74%. Samotný nárast testosterónu ďalej podporoval ich motiváciu a väčší predpoklad k lepšiemu obchodnému výkonu.

Záver

V našej súčasnej dobe muži pomaly strácajú svoj testosterón a miesto toho u nich začína vyhrávať ženský hormón – estrogén.

Našťastie stále existuje niekoľko mužských záľub, ktoré Vám pomôžu nakopnúť Váš testosterón a byť viac mužom, než len zženštilá verzia muža.

Zdroj: http://www.anabolicmen.com/manly-hobbies-that-boost-testosterone/ - s láskavým zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore