Nachádzate se tu: Úvod Blog Testosteron Ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu, keď máte cez 40 rokov?

Ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu, keď máte cez 40 rokov?

Ako prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu, keď máte cez 40 rokov?

Osnova:
Prirodzené zvýšenie testosterónu v každom veku
Všetko začína u jedla
Sacharidy
Bielkoviny
Tuky
Cvičenie
Doprajte si dostatok spánku

Keď dosiahnete vek 40 rokov a vyššie, Váš testosterón začína klesať. Dávno sú preč doby, kedy ste boli plný energie a vitality ako na strednej či vysokej škole. A to nehovoriac o libide, ktoré sa taktiež s vekom začína znižovať. Všetko ako už vieme, ovplyvňuje testosterón.

A i keď mnoho mužov nad 40 rokov hádže flintu do žita a berie svoj súčasný stav ako prirodzený, opak je pravdou. I v pokročilejšom veku je možné prirodzene zvýšiť hladinu testosterónu na jeho maximum. A to sa prejaví nielen pri športe, v spálni, ale i v každodennom živote.

TIP: Na začiatok vyskúšajte český a 100% prírodný produkt PRIMULUS na prirodzenú podporu testosterónu. PRIMULUS vyskúšalo vyše desiatky tisíc spokojných mužov v Česku a na Slovensku. Obsahuje iba prírodné a vedecky overené látky podporujúce optimálnu tvorbu testosterónu.

Kúpiť PRIMULUS

A v dnešnom článku si zhrnieme pár rád, ako to docieliť.

Prirodzené zvýšenie testosterónu v každom veku

Mladí muži v 20 rokoch oplývajú vysokou hladinou testosterónu i cez fakt, že ich diéta je otrasná a potykajú sa s nedostatkom pohybu. Telo je schopné pri produkcii testosterónu tieto nedostatky vyvážiť. Pokiaľ je Vám cez 40, tuto výhodu už nemáte. Vaše telo je omnoho citlivejšie na všetky negatívne podnety a dáva to poznať. Preto je ďaleko dôležitejšie zamerať sa na správny životný štýl a životosprávu.

Všetko začína u jedla

To, čo jete, má veľký vplyv na Vaše zdravie a taktiež hladinu testosterónu. A ktorý druh stravy je najlepší pre optimálnu tvorbu testosterónu? Nehľadajte v tom žiadnu vedu. Na rozdiel od rôznych „špeciálnych diét“ je tento druh stravy jednoduchý. Neobmedzujete sa v príjme ani jednej z makroživín. Pre správnu produkciu testosterónu je nutné mať dostatočný prísun tukov, sacharidov a bielkovín. Alfa i omega je totiž výber tých správnych druhov potravín. Poďme sa pozrieť na každú kategóriu viac podrobne.

Sacharidy

I keď sú v poslednej dobe sacharidy považované za väčšie zlo než tuky, všetko nie je také horúce, ako sa zdá. Áno, niektoré druhy sacharidov sú nezdravé. Patria medzi nich rafinované cukry ako biele pečivo, sladené ovocné džúsy a cereálie. Je dobré sa taktiež držať ďalej od pšeničných a celozrnných druhov pečiva a výrobkov. Tieto potraviny sú často propagované ako zdravé vďaka vysokému obsahu vlákniny. Tá je prospešná Vášmu tráveniu, ale len v obmedzenej miere.

Nadmiera vlákniny podľa niekoľkých štúdií znižuje hladinu testosterónu. Jedna z nich skúmala rozdiel dvoch diét. V jednej skupine mužov bola podávaná diéta bohatá na tuky s minimom vlákniny a druhá skupina mala nízkotučnú diétu bohatú na vlákninu. Na konci štúdie zaznamenala druhá skupina nižšiu hladinu testosterónu o 13% a vyššiu hladinu ženského hormónu estrogénu o 12% až 28%.

Aké sú teda najlepšie zdroje sacharidov pre Váš testosterón?

Väčšinu by ste mali prijať zo škrobovitej a koreňovej zeleniny, ako sú zemiaky, batáty, mrkva, zeler alebo kvaka. Zbytok môžete doplniť občasným pečivom alebo nejakou „nezdravou“ potravinou .

Bielkoviny

Je všeobecne známe, že pre budovanie svalovej hmoty sú bielkoviny základom. Mnoho predajcov proteínových prípravkov však odporúča vysoké dávkovanie, ktoré môže skôr uškodiť. A koľko bielkovín je vlastne treba?

V roku 1992 sa v tejto štúdii potvrdilo, že zvýšené dávky bielkovín bez vyššieho kalorického príjmu nemali vplyv na čistú svalovú hmotu. Bielkoviny sú určite dôležité vo Vašej strave, ale určite nie v dávkach, ktoré odporúča väčšina fitness zameraných stránok a diskusií. Všeobecne by Váš príjem bielkovín nemal presahovať 30% denného kalorického príjmu.

Tuky

Na záver sme si nechali jednu z najdôležitejších makroživín pre podporu Vášho testosterónu. Hlavne, pokiaľ ste starší ako 40 rokov. Sú to tuky, menovite mono-nenasýtené tuky. Všetok tuk samozrejme nie je rovnaký. Určite by ste sa mali vyvarovať nezdravým trans (stuženým) tukom pochádzajúcich zo smažených potravín, fast-foodom, šiškám, chipsom a ďalším nezdravým potravinám. Spôsoby stravovania obsahujúce kokosový olej, avokádo a olivový olej majú preukázateľný vplyv na zvýšenie hladiny testosterónu. Jedna štúdia taktiež dokazuje, že diéta bohatá na mono-nenasýtené tuky dokáže znížiť riziko srdečných chorôb o 25%.

Cvičenie

I keď pravidelná chôdza 10 000 krokov denne dokáže zvýšiť Váš testosterón, najlepší druh cvičenia na jeho podporu je návšteva posilňovne, ťažké váhy a nízky počet opakovaní. Zamerajte sa na viac kĺbové cviky zahrňujúce veľké svalové skupiny. Medzi nich patria drepy, bench-press, mŕtve ťahy, kliky na bradlách a zhyby. V prípade týchto cvikov sa držte vyšších váh, ktoré Vám umožnia len 4 – 6 opakovaní v sérii. Medzi každou sériou by ste mali mať dostatok odpočinku (okolo 2 minút). Avšak doba strávená v posilňovni by nemala byť dlhšia než 45 minút. Podľa štúdií cvičenie s ťažkou váhou spôsobuje nárast testosterónu, ale jeho hladina začne rapídne klesať po prekročení doby tréningu 45 – 60 minút.

Doprajte si dostatok spánku

Nedostatok spánku znižuje hladinu testosterónu. Podľa štúdie americkej lekárskej asociácie z roku 2011 bolo dokázané, že iba 5 hodín spánku u mužov spôsobil po 8 nociach zníženie hladiny testosterónu o 10 – 15%. Väčšina testovaných mužov taktiež uviedla príznaky chronickej únavy (čo nie je žiadnym prekvapením). Pre optimálnu tvorbu testosterónu potrebujete dlhý spánok predovšetkým v tzv. REM fáze (najhlbšia časť spánku). Prerušovaný spánok taktiež zvyšuje hladinu kortizolu. Snažte sa dopriať si 8 – 9 hodín spánku každú noc a najlepšie v rovnakých intervaloch (tzn. choďte spať a vstávajte celý týždeň v rovnakú dobu).

Testosterón sa produkuje predovšetkým v noci behom spánku a je najvyšší v ranných hodinách. To je dôvod, prečo mnoho mužov cíti po ráne zvýšené libido a zažívajú ranné erekcie. Optimálna hladina testosterónu je otázkou odhodlania a trpezlivosti, nie otázkou veku. Keď ste muž a dosiahnete 40 rokov veku, Vaša hladina testosterónu sa začína prirodzene znižovať. Pokiaľ ale upravíte svoj životný štýl, dokážete svoj testosterón zvýšiť nad priemer Vašich vrstovníkov a tým mať život opäť plný energie, vášne a vitality.

PS: Ďalším dôležitým krokom k prirodzenému zvýšeniu testosterónu je dodať telu potrebné vitamíny a minerály ovplyvňujúce jeho tvorbu. Patria medzi nich predovšetkým zinok, horčík a vitamín D. 

Zdroj: anabolicmen.com – so zvolením autora

Späť na prehľad

Mohlo by Vás zaujímať...

Objednať PRIMULUS

 
Balenie na mesiac (60 tabliet)

Balenie na mesiac (60 tabliet)

Doprava zadarmo

Doprava zadarmo

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

Záruka spokojnosti alebo vrátenie peňazí

 

Jednorazový nákup

Jednorázový nákup
Jednorazový nákup - doprava zadarmo po celej SR
€23 za celé balenie

Pravidelný mesačný odber

Jednorázový nákup
Pravidelne na vašu adresu - kedykoľvek zrušíte
€23 €20,70 za celé balenie Každý mesiac ušetríte 2,30 €

Otázky a odpovede

Za ako dlho pocítim prvé účinky Primulusu?+

Tento fakt je veľmi individuálny. Záleží na mnohých faktoroch. Rozhodujúci je Váš vek, fyzická kondícia, stravovacie návyky apod. Hladina testosteronu je u každého muža iná, preto Vám nedokážeme dať presnú odpoveď. Podľa doterajších skúseností sa najrýchlejšie účinky dostavujú behom dvoch týždňov, väčšina mužov však pocíti rozdiel po jednom až dvoch mesiacoch užívania.

Môže mi PRIMULUS pomôcť, keď mám len 20 rokov? +

PRIMULUS je primárne určený pre mužov starších ako 25 rokov, u ktorých sa začína prejavovať nižšia hladina testosteronu. To ale neznamená, že by pre Vás PRIMULUS nebol prínosný. Obsahuje radu vitamínov a minerálov, ktoré muži potrebujú v každom veku a často ich majú nedostatok. Málo Zinku? Nedostatok vitamínu D? Malý prísun horčíka? PRIMULUS je riešenie.

Prečo musím brať dve tablety denne, nestačí jedna?+

Nechceme robiť nič napoly. Aby sme mali istotu, že Vám PRIMULUS skutočne pomôže, musí obsahovať dostatok všetkých účinných látok v správnom pomere. Dané množstvo nie sme schopní dať do jednej tablety. Pokiaľ si zabudnete vziať tabletu ráno, hlavu si z toho nerobte, bez problémov si môžete vziať večer dve tablety naraz.

Má PRIMULUS nejaké vedľajšie účinky? +

PRIMULUS je 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá výlučne z vitamínov, minerálov a extraktov z dvoch bylín. Hlavná sila nášho produktu je predovšetkým jedinečná kombinácia týchto látok a objem, v ktorom sú obsiahnuté. Všetky zložky sú v lekárňach bežne dostupné a lekármi veľmi často odporúčané. Nejedná sa o žiadne zakázané látky a PRIMULUS Vám nikdy nemôže zdvihnúť testosteron nad Vašu prirodzenú hladinu.

Nemusíte sa teda obávať, žiadne vedľajšie účinky Vám nehrozia.

PS: Ak užívate lieky na zníženie krvného tlaku, je vhodné prediskutovať užívanie produktu s Vašim lekárom. Niektoré tieto lieky sú v kontraindikácii s extraktom z kotvičníka zemného.

A čo sa stane s mojím testosteronom, keď PRIMULUS v budúcnosti prestanem brať?+

V prípade, že PRIMULUS v budúcnosti prestanete užívať, Vaša hladina testosteronu sa v najhoršom prípade po čase vráti opäť na úroveň pred užívaním produktu. Na rozdiel od anabolických steroidov, ktoré znižujú vlastnú tvorbu testosteronu (telo ho prestane produkovať, pretože ho dostáva „umelo“) náš produkt podporuje vlastnú, prirodzenú tvorbu tohto hormónu. Preto v tomto prípade nehrozí žiadny negatívny metabolický efekt.

Dá sa zaistiť stály odber bez nutnosti jednorazových nákupov?+

Samozrejme. Najlepší efekt sa dostaví práve pri pravidelnom užívaní. Každý, kto si u nás kúpi balenie PRIMULUS môže byť dobrovoľne zaradený do pravidelného odberu, kedy Vám PRIMULUS bude odosielaný pravidelne každých 30 dní. Jednoducho a pohodlne. O tejto možnosti Vás budeme kontaktovať po Vašom prvom nákupe. Nikoho do ničoho nenútime, je to len na Vás.

O nás

Naším cieľom bolo vytvoriť kvalitný produkt a služby okolo neho, ktoré pomôžu zlepšiť alebo uľahčiť život. Produkt, za ktorý sa nikdy nebudeme hanbiť a ktorý budeme sami používať. Naším cieľom je vytvárať dlhodobých a hlavne spokojných zákazníkov. Spokojnosť kupujúceho je vždy na prvom mieste, pretože vieme, že najlepšou reklamou je vždy pozitívna recenzia alebo odporúčanie spokojného zákazníka.

Viac o nás

Hore